Εν ορει των αμωμων

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Ένα ψηφιακός δίσκος ο οποίος είναι αφιερωμένος στον άγιο εφραιμ τον θαυματουργό
Στην χορωδία ψάλλουν και μερικά μέλη του ψαλτολογιου και δυο πολύ καλοί μου φίλοι ο Αλέξιος Δογκακης και Γεωργιος.Ρεμουνδος και ο Σ. Κοντακιωτης

ΕΝ ΟΡΕΙ ΤΩΝ ΑΜΩΜΩΝ
"Υμνοι στόν Άγιο Μεγαλομάρτυρα
ΕΦΡΑΙΜ
τόν θαυματουργό

Σύνθεσις χορου:
Χοράρχης: π. Δαυιδ Ηλιοπουλος
Άπήχημα: Γ. Ρεμούνδος
Ψάλτες: π. δαυίδ Ηλιόπουλος, Ν. λαζαρόπουλος,
Γ. Καραφιλλης, Θ. Παπαγιάννης, Θ. Κραβορίτης, Α. Καλλιντέρης, I Ζάχαρης, Χρ.Τσέλιος, Σ. Κοντακιωτης, Ά. δογκάκης, Τ. Τσάτσαρος, Κ Γουργουρινης.
Ίσοκράτες: Π, Μάθος, Φ. Σουλακέλης, Π. Παππας,
Π. Σέγκος, Γ. Μπακόπουλος, Σ. Παπακωστοπουλος.

Η μελοποίηση είναι του π.δαυιδ Ηλιοπούλου ιερόν ησυχαστήριον αγ. Γερασίμου κατουνακια ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ

Η ακολουθία είναι ποίημα του μακαριστού γέροντος Γερασίμου του Μικραγιαννανιτου Υμνογράφου της Μ.τ.Χ.Ε
 

Attachments

  • 09 ΑΙΝΕΙΤΕ ΑΥΤΟΝ (προσομοια Ιακωβου εις αργον μελος Ηχος α).wma
    6.8 MB · Views: 72
Last edited:

panosdohi

Παναγιώτης Παρασκευόπουλος
Ένα ψηφιακός δίσκος ο οποίος είναι αφιερωμένος στον άγιο εφραιμ τον θαυματουργό
Στην χορωδία ψάλλουν και μερικά μέλη του ψαλτολογιου και δυο πολύ καλοί μου φίλοι ο Αλέξιος Δογκακης και Γεωργιος.Ρεμουνδος

ΕΝ ΟΡΕΙ ΤΩΝ ΑΜΩΜΩΝ
"Υμνοι στόν Άγιο Μεγαλομάρτυρα
ΕΦΡΑΙΜ
τόν θαυματουργό

Σύνθεσις χορου:
Χοράρχης: π. Δαυιδ Ηλιοπουλος
Άπήχημα: Γ. Ρεμούνδος
Ψάλτες: π. δαυίδ Ηλιόπουλος, Ν. λαζαρόπουλος,
Γ. Καραφιλλης, Θ. Παπαγιάννης, Θ. Κραβορίτης, Α. Καλλιντέρης, I Ζάχαρης, Χρ.Τσέλιος, Σ. Κοντακιωτης, Ά. δογκάκης, Τ. Τσάτσαρος, Κ Γουργουρινης.
Ίσοκράτες: Π, Μάθος, Φ. Σουλακέλης, Π. Παππας,
Π. Σέγκος, Γ. Μπακόπουλος, Σ. Παπακωστοπουλος.

Η μελοποίηση είναι του π.δαυιδ Ηλιοπούλου ιερόν ησυχαστήριον αγ. Γερασίμου κατουνακια ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ

Η ακολουθία είναι ποίημα του μακαριστού γέροντος Γερασίμου του Μικραγιαννανιτου Υμνογράφου της Μ.τ.Χ.Ε

Ο Ν. Λαζαρόπουλος είναι ο π. Νικόλαος που είναι διάκος στη μητρόπολη Αθηνών; Επίσης νομίζω ότι και ο Θεόδωρος Παπαγιάννης είναι ιερεύς.
 
Top