Σύγκριση φωνών Στανίτσα - Χατζημάρκου

Γνωριζει καποιος "παλιός" στα καθ' ημάς, τον λόγο που εφυγε απο την Πόλη ο Στανίτσας και ήρθε στην Ελλαδα? Σίγουρα οι κοντινοί του ανθρώποι θα γνωριζουν να μας πουν...
 
Γνωριζει καποιος "παλιός" στα καθ' ημάς, τον λόγο που εφυγε απο την Πόλη ο Στανίτσας και ήρθε στην Ελλαδα? Σίγουρα οι κοντινοί του ανθρώποι θα γνωριζουν να μας πουν...

Απελάθηκε με τα γεγονότα . Είναι γνωστά νομίζω και έχουν ξαναγραφεί αν δεν κάνω λάθος.
 
Μεταφέρθηκαν σέ νέο θέμα, πού δέν ἔχει νά πάει πουθενά, οὔτε καμμία ὠφέλεια θά προκύψει ἀπό δημοψήφισμα (φρονῶ).

Αλλά , υπάρχει και αυτό που με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο .
Δεν ξέρω σε τι ωφελείται η κοινότητα από τέτοια θέματα..
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Γνωριζει καποιος "παλιός" στα καθ' ημάς, τον λόγο που εφυγε απο την Πόλη ο Στανίτσας και ήρθε στην Ελλαδα? Σίγουρα οι κοντινοί του ανθρώποι θα γνωριζουν να μας πουν...
Τό ἔχεις ξαναθέσει καί ἔχει ἀποσυρθεῖ ὡς ἐκτός θεματολογίας καί τό γνωρίζεις. Αὐτό λέγεται trolling καί παίρνεις κίτρινη.

 

TASOS BOUTIS

Μέλος
[Σημ συντ.] Προέλευση προηγούμενων μηνυμάτων βλέπετε πατώντας το θαλασσί βελάκι της παράθεσης.



Ε οχι κ ανυπαρκτος σαν φωνη ο Χατζημαρκος....Τους ειχε ταρακιυνησει για τα καλα τοτε ολους απλα αυτο που μου αρεσε περισσοτερο ηταν η γλυκυτητα εν αντιθεσει με τους υπολοιπους.Τωρα αν ζηλευε ο Στανιτσας τον Χατζημαρκο δεν το γνωριζω γιατι δεν ζουσα τα χρονια εκεινα,ξερω μονο πως καποια στιγμη αφου ειχε παει κ ειχε ψαλλει στην Πολη μια απο τις πολλες φορες που τον καλεσανε εκει τον Χαρζημαρκο πως εκανε πραγματικη εντυπωση οχι με το υφος αλλα με την ξεχωριστη φωνη του κ μαλιστα του απαγορευσανε να ανεβαινει σε αναλογιο για καποιο χρονικο διαστημα κ αυτο δημοσιευθηκε κ σε εφημεριδα της εποχης καποιο σχετικο σκιτσο που απεικονιζει την εκκλησια με μια κλειδαρια κ τον μεγαλο Μανωλη να ψαλλει εξω στον κοσμο.Ο Στανιτσας ηταν τοσο τεραστιος που δεν ειχε να ζηλεψει κατι ετσι νομιζω ηταν ξεχωριστος οπως κ οι υπολοιποι που αναφεραμε μαλιστα η φωνη του ηταν τοσο εντονη κ δυνατη που μπορουμε να την παρουσιασουμε σαν μια πομoνα που το νερο της βγαινει απο την μεγαλη κεφαλη με τοση ορμη που τα σαρωνει ολα.Ο Χατζημαρκος ηρθε κ εδεσε με την τοσο γλυκεια φωνη του κ σχηματισε μια ομπρελα κυκλικη με τοσο ομορφα μορια που σε μαγευει κ σε καθηλωνει.Αυτοι αγαπητοι φιλοι περασανε κ αφησανε ιστορια εμεις τι κανουμε αυτο ειναι το θεμα τους πλησιαζουμε εστω κ λιγο;Το μονο που ξερουμε καλα κ το κανουμε ολοι μας ειναι να τσακωνομαστε κ να τα χωνει ο ενας στον αλλον για το ποιος δασκαλος ηταν καλυτερος καλυτερη φωνη υφος κ.λ.π αρχης γενομενης απο εμενα που εχω τσακωθει με αρκετους κ βλεπω οτι δεν αξιζει.

Κυριε Γιαννου ειπατε την σωστη κουβεντα ποιος εχει την καλλιτερη φωνη και τσακωνομαστε γι αυτο,Εδω ισχυει το ου με πεισεις καν με πεισεις.Κι εγω ειμαι Στανιτσαικος και στην Κρητη εχω κανει αγωνα για τον ΑΡΧΟΝΤΑ χωρις ομως να υποτιμω καποιον αλλονγιατι καθενας εχει το δικο του υφος.Εξ αλλου μην ξεχναμε οτι οταν ηρθε ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ στην Ελλαδα κατι ψαλταρες? δεν του εδιναν αναλογιο,δεν εδιναν αναλογιο οι ευρωπαιστες αντε μεχρι εδω μην ανοιξω το στομα μου και ου πληρωθησετε πνευματος
 
Top