Άξιον εστί αραβικό!!!

Stayros23

New member
Το γνωστο ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ στα αραβικα σε ηχο α΄σε αρχειο .doc.
Ελπιζω να σας αρεσει !!!!


Ενα ευχαριστω αρκεί!!

;)
 

Attachments

  • ΑΡΑΒΙΚΟ ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ.doc
    1.4 MB · Views: 552

s_mikhalis

Μιχάλης Στρουμπάκης
euxaristoume stayros23. O neokoros stin ekklisia pou psallo einai Syrios. tha tou kano ekpliksi:D
 
Σταύρο προσπαθώ να κατεβάσω το " Άξιον Εστίν" ενώ το κατεβάζω δεν βλέπω την σημειογραφία , μήπως κάτι δεν κάνω καλά ;
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Το γνωστο ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ στα αραβικα σε ηχο α΄σε αρχειο .doc.
Ελπιζω να σας αρεσει !!!!


Ενα ευχαριστω αρκεί!!

;)

Φιλε μου,ευχαριστουμε!
Νομιζω,οτι βρισκεται και στη Λειτουργια του Λ. Πετριδη.
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Φιλε μου,ευχαριστουμε!
Νομιζω,οτι βρισκεται και στη Λειτουργια του Λ. Πετριδη.

Βεβαίως-με μικρές διαφοροποιήσεις , πβ όμως και τις πιθανές πηγές του Λ. Πετρίδη ( Μουσ. Θησαυρός ΘΛ Νεκταρίου μοναχού ή Αι δύο Νέαι Μέλισσα Αγ. Κυριαζίδου σε επανέκδοση Μ. Πολυχρονάκη):

http://analogion.com/forum/showpost.php?p=30584&postcount=5

http://analogion.com/forum/showpost.php?p=30595&postcount=6
 

Anastasis

Νέο μέλος
Είναι πάρα πολύ ωραίο. Όμως, θα ήταν εύκολο να αναρτήσει κάποιος το εν λόγω κείμενο σε πιο απλή μορφή, επειδή με δυσκολεύει λίγο στο συγκεκριμένο η ειρμολογική γραφή; Μπορώ να κατανοήσω το ειρμολόγιο, όμως όταν έχω για παράδειγμα το συγκεκριμένο που μας παρουσιάζεις, δυσκολεύομαι να καταλάβω τις λέξεις, καθώς δεν ξέρω παρά μερικές αραβικές λέξεις.
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Είναι πάρα πολύ ωραίο. Όμως, θα ήταν εύκολο να αναρτήσει κάποιος το εν λόγω κείμενο σε πιο απλή μορφή, επειδή με δυσκολεύει λίγο στο συγκεκριμένο η ειρμολογική γραφή; Μπορώ να κατανοήσω το ειρμολόγιο, όμως όταν έχω για παράδειγμα το συγκεκριμένο που μας παρουσιάζεις, δυσκολεύομαι να καταλάβω τις λέξεις, καθώς δεν ξέρω παρά μερικές αραβικές λέξεις.

Πολυ απλα,θα το διαβασεις παρα πολλες φορες παραλλαγη... Θα ριξεις μια ματια στα λογια και υστερα,ολα θα ερθουν μονα τους...:wink:
 
Top