Ε. Γκίκας Δοξαστικό Τεριρεμ

aposto

Παλαιό Μέλος
Δοξαστικο τεριρεμ
Απο το εντεχνο μουσικο εργο "ΥΑΚΙΝΘΟΣ"του Μανου Αχαλινωτοπουλου
Βυζαντινη καταγραφη Ευαγγελος Γκικας-Πατηρ Αντωνιος Σταθοπουλος
Με την συνεργασια του Αρχοντος Φωτιου Κετσετζη
Τηνος 2001
Ηλεκτρονικη καταγραφη Νικολαος Παπαδημητριου

Ερμηνευει
Ο Πρωτοψαλτης Ευαγγελος Γκικας 2014
Δοξαστικο Τεριρεμ πλ α
 
Last edited by a moderator:

jhonny

Παλαιό Μέλος
Υπέροχο κράτημα!Το είχα πρωτοακούσει από το Χρήστο Χαλκιά όταν είχε βγει το CD Υάκινθος.Άψογη και η εκτέλεση του Γκίκα!
Υπάρχει περίπτωση να βρούμε το μουσικό κείμενο όπως φαίνεται στο video;
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Υπέροχο κράτημα!Το είχα πρωτοακούσει από το Χρήστο Χαλκιά όταν είχε βγει το CD Υάκινθος.Άψογη και η εκτέλεση του Γκίκα!
Υπάρχει περίπτωση να βρούμε το μουσικό κείμενο όπως φαίνεται στο video;
Ανεβαζω εδω το κειμενο σε τελεια προσαρμογη με το ηχητικο του Βαγγελη γραμμενο απο την πενα του φιλου μου του Γιαννη του Νεγρη
 

Attachments

  • Δοξαστικό ΤΙΡΕΡΕΜ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΝΕΓΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ.pdf
    457.6 KB · Views: 352

aposto

Παλαιό Μέλος
ΑΡΧΩΝ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ
Με προτροπη του Αρχοντος Μουσικοδιδασκαλου κοινοποιω ενα προσωπικο μνμ που μου στειλε στο fb για τον Βαγγελη τον Γκικα με αφορμη το Δοξαστικο Τεριρεμ με βυζαντινη σημειογραφια σε μουσικη του Μανου Αχαλινωτοπουλου οπου ερμηνευσε ο Βαγγελης.
Μηνυμα Θεοδωρου Βασιλικου
ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ
ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΕ ΓΚΙΚΑ-ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΩΘΕΝ ΣΟΥ ΕΚΛΕΚΤΕ ΚΑΛΗΚΕΛΑΔΕ ΣΥΝΕΡΓΑΤΑ !!!
ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΓΕ ΣΟΥ ΔΙΑ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΙΑΝ ΣΟΥ ΕΙΣ ΤΟ ΕΝΤΕΧΝΟΤΑΤΟ "ΔΟΞΑΣΤΙΚΟΝ ΤΕΡΙΡΕΜ" (ΠΟΥ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΕ Ο Κος ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΡΙΝΑΚΟΣ) ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΑΚΙΝΘΟΝ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΑΧΑΛΙΝΩΤΟΠΟΥΛΟΥ) ΜΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΔΥΣΚΟΛΟΤΑΤΗ ΕΝ ΜΕΣΩ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ "ΝΑΡΚΩΝ" ΠΟΥ ΔΙΕΞΗΛΘΕΣ ΚΑΙ ΕΡΜΗΝΕΥΣΕΣ ΚΑΤΑ ΑΡΙΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟΝ!
ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΗΤΟΝ ΠΕΡΙΦΑΝΙΑ ΔΙ ΕΣΕ ΔΙΟΤΙ ΚΑΘΙΣΕΣ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΕΤΙΑΝ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΠΗΡΕΣ "ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΡΩΜΑΤΑ" ΠΟΥ ΤΑ "ΕΣΜΙΞΕΣ" ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ !!!
ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΟΜΟΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ-ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΕΛΑΧΙΣΤΟΝ. Υ.Γ. ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΟΥ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΦΙΛ Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΕΔΩ ΣΤΟ Facebook ΔΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΛΝΩ ΣΕ ΕΣΕΝΑ-ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗΝ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟ youtube ΣΕΛΙΔΑ ΠΡΟΦΙΛ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΕΚΕΙ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ. ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΒΡΑΔΥ.
πριν από 24 λεπτά · Στάλθηκε από το Διαδίκτυο
 
Top