Εσπερινός Αγίου Δημητρίου Σιάτιστα μετά του Οικουμενικού Πατριάρχου 25-10-2012..

kostas psaltis

Νέο μέλος
Νομίζω είναι άχρονοι και οι δύο χοροί....Συμβαίνουν αυτά.....Αγάπη να υπάρχει και όλα γίνονται....Πάντως ψάλλουν σοβαρά....Συγχαρητήρια στους συναδέλφους....:)
 
Last edited:

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Νομίζω είναι άχρονοι και οι δύο χοροί....Συμβαίνουν αυτά.....Αγάπη να υπάρχει και όλα γίνονται....Πάντως ψάλλουν σοβαρά....Συγχαρητήρια στους συναδέλφους....

Βοήθεια και στους δύο χορούς ο Άγιος! Βλπ όμως και εδώ
 
Νομίζω είναι άχρονοι και οι δύο χοροί....Συμβαίνουν αυτά.....Αγάπη να υπάρχει και όλα γίνονται....Πάντως ψάλλουν σοβαρά....Συγχαρητήρια στους συναδέλφους....:)

Τι δεν καταλαβαίνω ;
Από τι μία είναι άχρονοι και από την άλλη συγχαρητήρια ;
Τέλος πάντων . Βιαστική και επιπόλαιη κριτική σε έναν από τους καλύτερους ψάλτες της νεότερης γενιάς .
Έχω γράψει και παλαιότερα την γνώμη μου για τον κ.Λιάκο σε άλλο θέμα ,αλλά και στο θέμα της διαδοχής , ότι ήταν η καλύτερη λύση .
Συνιστώ την επόμενη φορά , σύνεση.. (περισσότερη..)
 

kostas psaltis

Νέο μέλος
Αγαπητέ κύριε....Αυτή είναι η άποψή μου....Δεν ανέφερα κανένα όνομα γιατί δεν γνωρίζω τους κυρίους.....Απλά έγραψα την γνώμη σε αυτό που άκουσα....Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο......
 
Μόνο που οι υποφαινόμενοι δεν είναι ανώνυμοι.
Είναι ο πρωτοψάλτης του μητροπολιτικού ναού Θεσσαλονίκης και η ανάρτηση γίνεται στην δική του υποεννότητα (δεν το είδατε ;)
Η γνώμη σας ...είναι γνώμη σας
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Με αφορμή τις παραπάνω κρίσεις κάθισα κι άκουσα λίγο από την ακολουθία. Δεν παρατήρησα "άχρονο" ψάλσιμο. Διαφορά στον χρόνο, ναι. Δεν ακούγεται καλά. Δεν ξέρω την αιτία, καλό είναι ν' αποφεύγεται, αν και το παρατηρώ και στον δικό μας ναό και νομίζω ότι δεν γίνεται πάντοτε αντιληπτό απ' αυτόν που επιταχύνει (ή επιβραδύνει) ότι κάνει κάτι τέτοιο. Σαν σύνολο όμως και οι δυο χοροί ήταν καλοί, ο δεξιός όμως με καλύτερο/σωστότερο άκουσμα.
 
Top