Αθανασίου Ιωάννης

arxon

Ιωάννης Αθανασίου
Ευχαριστώ όλους αδέρφια!
Αγάπη πάνω απόλα,ειρήνη, και μεράκι για αυτό που κάνουμε όλοι μας εφόσον βρισκόμαστε σε αυτόν τον ιστοχώρο.
Ευχομαι καλά ευλογημένα και χαρουμενα Χριστούγεννα και κάθε καλό στις οικογένειές μας.
 
Ευχαριστώ όλους αδέρφια!
Αγάπη πάνω απόλα,ειρήνη, και μεράκι για αυτό που κάνουμε όλοι μας εφόσον βρισκόμαστε σε αυτόν τον ιστοχώρο.
Ευχομαι καλά ευλογημένα και χαρουμενα Χριστούγεννα και κάθε καλό στις οικογένειές μας.

Χρόνια πολλά ρέ ΓΙΑΝΝΑΡΕ και καλη χρονια, κανονισε να παμε για κανενα καφεδακι...Νεκτάριος


τελικα οι πιο κομλεξικοί ειναι οι "ΙΕΡΟψάλτες" απο οτι εχω καταλαβει αυτα τα 15 χρονια που διακονω το αναλόγιο, ολοι ανεξαιρέτως και βαζω και τον εαυτό μου μέσα!
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
τελικα οι πιο κομλεξικοί ειναι οι "ΙΕΡΟψάλτες" απο οτι εχω καταλαβει αυτα τα 15 χρονια που διακονω το αναλόγιο, ολοι ανεξαιρέτως και βαζω και τον εαυτό μου μέσα!

Γιὰ τὸν ἑαυτό σου καὶ μόνο πολὺ καλὰ κάνεις καὶ μιλᾶς,
γιὰ τοὺς ἄλλους ὄμως δὲν σοῦ πέφτει λόγος, εἰδικὰ ἄμα δὲν τοὺς ξέρεις οὕτε κἄν ἀπὸ βιντεάκι στὸ youtube.
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Νεκταριος;132388 said:
Χρόνια πολλά ρέ ΓΙΑΝΝΑΡΕ και καλη χρονια, κανονισε να παμε για κανενα καφεδακι...Νεκτάριος


τελικα οι πιο κομλεξικοί ειναι οι "ΙΕΡΟψάλτες" απο οτι εχω καταλαβει αυτα τα 15 χρονια που διακονω το αναλόγιο, ολοι ανεξαιρέτως και βαζω και τον εαυτό μου μέσα!

Ναι πραγματι...ποσο κομπλεξικοι...!!! Που εταξαν ολη τη ζωη τους στη διακονια του αναλογιου...που οι περισσοτεροι εχουν λιωσει στο διαβασμα και στα ακουσματα...και τους επαιρνε ο υπνος τα χαραματα με το κεφαλι πεσμενο πανω σ ενα βιβλιο...ποσο κομπλεξικοι...κυριως αυτοι που δε γνωρισαν εφηβεια και χαρα της νιοτης επειδη ηθελαν πανω απ οτιδηποτε αλλο να μαθουν...ποσο κομπλεξικοι αυτοι που για πανω απο εξηντα χρονια βρισκονται αξημερωτα στο δρομο ...στο ξεροβορι και στο χιονι για να πανε να ψαλλουν και να υμνησουν τον Κυριο της Δοξης...ποσο κομπλεξικοι αυτοι που οι φιλοι και οι γνωστοι τους αποκαλουν Αρχοντα! Αρχοντα...! Τη στιγμη που οι ιδιοι ξερουν οτι δεν προκειται ποτε να παρουν τετοιο οφικκιο...! Καθησε φιλε μου και σκεψου τα λιγο ολα αυτα.....
 
Last edited:
Ναι πραγματι...ποσο κομπλεξικοι...!!! Που εταξαν ολη τη ζωη τους στη διακονια του αναλογιου...που οι περισσοτεροι εχουν λιωσει στο διαβασμα και στα ακουσματα...και τους επαιρνε ο υπνος τα χαραματα με το κεφαλι πεσμενο πανω σ ενα βιβλιο...ποσο κομπλεξικοι...κυριως αυτοι που δε γνωρισαν εφηβεια και χαρα της νιοτης επειδη ηθελαν πανω απ οτιδηποτε αλλο να μαθουν...ποσο κομπλεξικοι αυτοι που για πανω απο εξηντα χρονια βρισκονται αξημερωτα στο δρομο ...στο ξεροβορι και στο χιονι για να πανε να ψαλλουν και να υμνησουν τον Κυριο της Δοξης...ποσο κομπλεξικοι αυτοι που οι φιλοι και οι γνωστοι τους αποκαλουν Αρχοντα! Αρχοντα...! Τη στιγμη που οι ιδιοι ξερουν οτι δεν προκειται ποτε να παρουν τετοιο οφικκιο...! Καθησε φιλε μου και σκεψου τα λιγο ολα αυτα.....

έχεις απόλυτο δίκοι φίλε, και αδέλφέ μου και συνάδελφέ,
για σκέψου όμως κι εσυ ολα αυτα τα πικροχολα σχολια που γράφουν εδω σε γενικες γραμμες και θα καταλαβεις τι εννοώ, μια φορα ανεβασα εδω μια ηχογραφηση και επεσαν ολοι να με φανε επειδη αποκαλεσα τον φιλο μου που ψέλνει ΑΡΧΩΝ, και που τα βρηκε τα οφυκια κ.α. αν αυτο δεν ειναι κομλεξικο τοτε συγνωμη. Ααααααααα και χωρίς να θέλω να ΚΡΙΝΩ κανέναν απλά να αναφέρω μόνο σε έσενα φίλε προσωπικά οτι εγω τουλάχιστον πηγαίνω κάθε μέρα και ψάλλω σε όλες τις ακολουθίες στον ναό τα τελευταία 15 χρόνια και οχι σαν κάποιους ΠΡΩΤΟψάλτες που πάνε μόνο κυριακές και δεσποτικές, και δεν είμαι ανθρωπος που σχολιαζω ή κατακρινω κανεναν, ακουω τα πάντα και τους πάντες και κρατω την γνώμη μου για τον εαυτο μου οχι σαν καποιους που σχολιάζουν τους πάντες και τα πάντα και πολλες φορές κατακρίνοντας και κορο'ι'δεύοντας αλλα τελος παντως οπως παλαιοτερα ετσι και τωρα κακως μιλαω γιατι γινομαι κακος οποτε απο δω και περα το ΒΟΥΛΩΝΩ.
 
Last edited:
Γιὰ τὸν ἑαυτό σου καὶ μόνο πολὺ καλὰ κάνεις καὶ μιλᾶς,
γιὰ τοὺς ἄλλους ὄμως δὲν σοῦ πέφτει λόγος, εἰδικὰ ἄμα δὲν τοὺς ξέρεις οὕτε κἄν ἀπὸ βιντεάκι στὸ youtube.

ναι ρε φίλε ενώ εσυ που σχολιάζεις τον καθένα πικροχολα και κορο'ι'δεύεις οπως παραδειγμα τον Ζαχαρία για το κέλευσον που είπε, εσύ τον ξέρεις τον Ζαχαρία? , και πολούς άλλους , γιαυτό άσε μη μου το παίζεις εμένα πονηρός γιατι εγώ δεν σχολίασα κανέναν ονομαστικά, αν εσύ εχεις τη μύγα τότε φέρτην πίσω!!!!
:cool:
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
ναι ρε φίλε ενώ εσυ που σχολιάζεις τον καθένα πικροχολα και κορο'ι'δεύεις οπως παραδειγμα τον Ζαχαρία για το κέλευσον που είπε, εσύ τον ξέρεις τον Ζαχαρία? , και πολούς άλλους , γιαυτό άσε μη μου το παίζεις εμένα πονηρός γιατι εγώ δεν σχολίασα κανέναν ονομαστικά, αν εσύ εχεις τη μύγα τότε φέρτην πίσω!!!!
:cool:

Ἐγώ σχολιάζω πράξεις καὶ μόνο. Τὰ πρόσωπα δὲν μὲ ἐνδιαφέρουν, δὲν τοὺς γνωρίζω καὶ δὲν μὲ γνωρίζουν. Ἀπὸ τὴ στιγμὴ ποὺ κάποιος ὅμως δημοσιεύει τὸν ἑαυτό του ἤ τὸ ἔργο του, φυσικὰ καὶ θὰ περιμένει σχόλιο ἤ κριτική.

ΕΣΥ ὅμως δὲν ἔχεις κανένα δικαίωμα νὰ μὲ βρίζεις καὶ νὰ μὲ ἀποκαλεῖς κομπλεξικὸ συλλήβδην μαζὶ μὲ ὅλα τὰ μέλη-ψάλτες τῆς κοινότητας. Αὐτὸ εἶναι προσωπικό καὶ ἀφορᾶ τὸ πρόσωπό μου καὶ ὄχι τὶς πράξεις μου. Ἄν κάποια ἀπὸ αὐτὲς δὲν σοῦ ἀρέσει δικαιοῦσαι νὰ τὴν κριτικάρεις καὶ νὰ τὴν σχολιάσεις αὐτὴ καὶ μόνο.
 
E

emakris

Guest
Στην αρχή πίστεψα ότι το βιντεάκι ήταν χιουμοριστικό κατασκεύασμα του Δομέστικου και σκέφτηκα: "Βρε τον αθεόφοβο, κοίτα πώς περιπαίζει τον άνθρωπο, μέρες που είναι...". Τελικά συνειδητοποίησα με τρόμο ότι η πραγματικότητα ξεπερνάει και την πιο τολμηρή φαντασία...
Καλά Χριστούγεννα!
 

Χρήστος Τόλιας

α' ψάλτης ι.ν. Αγίου Γεωργίου Αγρινίου
Μπράβο Γιάννη για την εξαίρετη ερμηνεία!! Θυμάμαι εκείνη τη μέρα ισοκρατούσα..:wink:
 
Top