Διάφορες Ηχογραφήσεις

Π.Κατσουλιέρης

Παλαιό Μέλος
Θεοτόκε παρθένε- Ο καρπός της κοιλίας σου
Π. Μπερεκέτου
Ι.Ν. Εισοδίων Θεοτόκου Φύλλων Χαλκίδος 2015
 

Attachments

  • Θεοτόκε Παρθένε- Ο καρπός της κοιλίας σου... Π. Μπερεκέτου.mp3
    17.7 MB · Views: 49

Π.Κατσουλιέρης

Παλαιό Μέλος
Λουκάς Ρούβαλης (+22/07/2016) - Ένας παππούς που έμενε λίγο πιο πέρα από τον παππού μου ''έφυγε σήμερα'', μερακλής, όμορφη χαρακτηριστική φωνή, χωρίς ιδιαίτερες μουσικές γνώσεις αλλά με καλό ''αυτί'', σαν δεύτερος ή τρίτος παππούς. Εδώ ψάλλει το Άσπιλε μαζί με τον πατέρα μου (Αθανάσιο Κατσουλιέρη) στη Ροδοδάφνη Αιγιαλείας γύρω στο 1995. Ο Θεός να τον αναπαύει! Την ευχή του να έχουμε!
 
Last edited by a moderator:
Που εχουν συνεργασια μ εναν τοσο πολυ ικανο φωνητικα [ελπιζω και σε ολα τ αλλα αφου δεν τον γνωριζω καν] ιερεα!Και σας το λεει ενας ανθρωπος που στα 30 κ κατι χρονια που ειναι στο αναλογιο,δυστυχως ελαχιστες φορες συνυπηρξε με ιερεα που γνωριζε κατι περισσοτερο απο ''ενα κατι'' σαν ΔΙ,αναμεσα σε ηχο Β,Δ η ΠΛ.Δ!Και για να μην παρεξηγηθω,δεν αυτοθεωρουμαι κατι το ιδιαιτερο,ενας απλος ψαλτακος του χωριου ειμαι και το λεω εν πληρει επιγνωσει και οχι απο ψευτοταπεινωση.Απλα θεωρηστε το ως προσωπικο παραπονο και τιποτα αλλο.Γι αυτο ειπα πως ειναι τυχεροι γιατι απο τετοιους μαθαινεις κ βελτιωνεσαι και συ,εφοσον βεβαια υπαρχει και το σχετικο 'ταλαντο'.Ευχεσθε...
 
Top