Εορτή Οσίου Μαρκέλλου

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Με την ευκαιρία της εορτής του Οσίου Μαρκέλλου θέλω να ευχηθώ έτη πολλά και ευλογημένα στον εκ των γενικών συντονιστών του φόρουμ Μάρκελλο Πιράρ, τον οποίο έχω ευτυχήσει να γνωρίσω και προσωπικώς.
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Αγαπητέ Μάρκελλε, κατά γενική ομολογία πραότατε και πάντα με αγαθούς λογισμούς συντονιστά μας, θέλω να σου εκφράσω εκ μέσης καρδίας τις θερμότερες ευχές μου, για την ονομαστική σου εορτή. Είθε ο Κύριος να είναι πάντα "βοηθός και σκεπαστής" σου!

Γνωρίζεις μάλλον, πως είμαστε αρκετά μέλη του Ψαλτολογίου, που ευελπιστούμε να σε γνωρίσουμε επίσης από κοντά. :wink::)

Χαραλάμπης
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Και απο μενα , πολλες ευχες στον αγαπητο Μαρκελλο , για Χρονους Μακρους & Καλους .
 

Emmanouil Giannopoulos

Emmanouil Giannopoulos
Να πω κι εγώ στον εκλεκτό συντονιστή και φίλτατο Μάρκελλο χρόνια πολλά. Αφού τα τηλέφωνά του δεν τα έχει μαζί του εκεί που είναι, κι εγώ ούτως ή άλλως είμαι τελείως εκτός έδρας, ας χρησιμοποιήσουμε τον φιλόξενο αυτό χώρο για τις ευχές μας.
Πάντα με την ευλογία του Θεού Μάρκελλε, μετά της αγαπητής συζύγου βεβαίως. Και περιμένουμε με πολλή αγωνία και ένα βιβλίο...
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Αγαπητέ Μάρκελλε, κατά γενική ομολογία πραότατε και πάντα με αγαθούς λογισμούς συντονιστά μας, θέλω να σου εκφράσω εκ μέσης καρδίας τις θερμότερες ευχές μου, για την ονομαστική σου εορτή. Είθε ο Κύριος να είναι πάντα "βοηθός και σκεπαστής" σου!

Γνωρίζεις μάλλον, πως είμαστε αρκετά μέλη του Ψαλτολογίου, που ευελπιστούμε να σε γνωρίσουμε επίσης από κοντά. :wink::)

Χαραλάμπης

Τὰ εἶπε ὅλα ὁ φίλος Χάρης:)

Πολλὰ τὰ ἔτη!
 

xrth

Πρωτοπρεσβύτερος Χρυσοβαλάντης Θεοδώρου
Ἀδελφὲ Ἰβηρίτη ἔτη πολλά καὶ ἁγιασμένα!
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά και ευλογημένα Μάρκελλε! Ο άγιος βοήθειά σου και στους δικούς σου.
 

μάρκελλος

Μάρκελλος Πιράρ, Γενικός συντονιστής
Ἐκ βάθους ψυχῆς, Σᾶς εὐχαριστῶ, ἀγαπητοὶ ἐν Χριστῶ πατέρες, ἀδελφοὶ καὶ ἀδελφὲς γιὰ τὶς θερμὲς εὐχές σας καὶ μάλιστα γιὰ τὰ τόσο ὄμορφα λόγια ποὺ μοῦ ἀπευθύνατε, τῶν ὁποίων ὅμως εἶμαι ἀνάξιος. Ὡς ἔσχατος ἀδελφὸς εὔχομαι σὲ ὅλους σας καὶ στὴν μεγάλη οἰκογένεια τοῦ Ψαλτολογίου εὐλογημένο ὑπόλοιπο τοῦ Δωδεκαημέρου.
 
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Με την ευκαιρία της σημερινής γιορτής, χρόνια πολλά στον αγαπητό συνεργάτη μας Μάρκελλο Πιράρ, και σε όσους και όσες γιορτάζουν σήμερα. Ο άγιος βοήθεια.
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Χρόνια Πολλά στον συντονιστή μας, Μάρκελλο Πιράρ! Ο άγιος Μάρκελλος βοήθειά μας.
 

μάρκελλος

Μάρκελλος Πιράρ, Γενικός συντονιστής
Σᾶς εὐχαριστῶ, εὐχόμενος καλὸ ὑπόλοιπο τοῦ Δωδεκαημέρου.
 

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος
29_markelos_small.jpg


"Ύμνον άληκτον, Θεώ προσφέρων, νουν ακοίμητον, προσφόρως έσχες, προς εκπλήρωσιν των θείων προστάξεων όθεν κανών αρετής εχρημάτισας και Μοναστών ποδηγέτης θεόσοφος. Πάτερ Μάρκελλε, Χριστόν τον Θεόν ικέτευε, δωρήσασθαι ημίν το μέγα έλεος."

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!
Ο Όσιος ΜΑΡΚΕΛΛΟΣ, ας πρεσβεύει υπέρ πάντων ημών.
 
Top