Μητροπολίτης Ιεραπύτνης & Σητείας κυρός Φιλόθεος (Βουζουνεράκης) ο Βος

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
[Σημ. συντ. (π.Μ.)] Αντιγραφή από ενότητα ευχών.

Στον εορταζωντα (και οποιον αλλο) Πανοσιολογιωτατο Αρχιμανδριτη π. Σπυριδωνα Σκορδιλη , ηγουμενο της Ιερας Μονης Υ.Θ. Υψηλης (Μαγουλαδες Κερκυρας) , εκλεκτο μελος του ‘’Ψαλτολογιον’’ , ευχομαι χρονους μακρους και καλους και του αφιερωνω τους επισυναπτωμενους υμνους .
Τις καταβασιες ψαλλουν ο μακαριστος Μητροπολιτης Ιεραπυτνης & Σητειας κυρος
Φιλοθεος (Βουζουνερακης) ο Βος και οι πρωτοψαλτες Σταματης & Γιαννης Αρωνης .
Με σεβασμο Β.Λ.
 

Attachments

  • 11'04''=Μητροπολιτης ΦΙΛΟΘΕΟΣ-Σταματης Αρωνης=Καταβασιες(διπλες)Χριστουγεννων Αος.mp3
    6.3 MB · Views: 112
Last edited by a moderator:

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Εύχομαι και γω χρόνια πολλά και καλά στον αγαπητό μου πατέρα Σπυρίδωνα Σκορδίλη και σε όλους του Σπυρίδωνες του forum.Επίσης θερμές ευχαριστίες για τα ακούσματα κυρ- Βαγγέλη.Με εξέπληξε ο μακαριστός Φιλόθεος αλλά και οι Αρώνηδες πατέρας και υιός μόνο που δεν ξέρω ποιός είναι ο καθένας όταν ψάλλουν(αν μπορείς πες μας ποιος είναι ο πρώτος που απαντάει στον Φιλόθεο)
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Εύχομαι και γω χρόνια πολλά και καλά στον αγαπητό μου πατέρα Σπυρίδωνα Σκορδίλη και σε όλους του Σπυρίδωνες του forum.Επίσης θερμές ευχαριστίες για τα ακούσματα κυρ- Βαγγέλη.Με εξέπληξε ο μακαριστός Φιλόθεος αλλά και οι Αρώνηδες πατέρας και υιός μόνο που δεν ξέρω ποιός είναι ο καθένας όταν ψάλλουν(αν μπορείς πες μας ποιος είναι ο πρώτος που απαντάει στον Φιλόθεο)

Ο πρωτος που απανταει ειναι ο Σταματης (υιος) .
 
Top