[Ερώτηση] Ασφάλεια Ψάλτη

asimos psaltis

Ο ΑΣΗΜΟΣ
Γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα ασφάλειας για απώλεια εργασίας (αναλογίου) ή απώλεια φωνητικών ικανοτήτων ειδικά για ψάλτες;

Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που έχει προσωπική εμπειρία να μας διαφωτίσει;
 
P

PANROUST

Guest
Γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα ασφάλειας για απώλεια εργασίας (αναλογίου) ή απώλεια φωνητικών ικανοτήτων ειδικά για ψάλτες;

Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που έχει προσωπική εμπειρία να μας διαφωτίσει;
Δηλαδή;;;
Να ασφαλίσεις τις φωνητικέ σου χορδές σε μία ασφαλιστική εταιρία, όπως κάνουμε ασφάλεια ζωής η κατοικίας ή αυτοκινήτου;;;
 

kuman

Εμ.Γ. Κουλούρης
Ας μην διακωμωδούμε τον συνάδελφο. Πιστεύω ότι έχει βάση το ερώτημα που θέτει, δεδομένου ότι υπάρχουν συνάδελφοι που ζουν από την ψαλτική.
 
Last edited:

asimos psaltis

Ο ΑΣΗΜΟΣ
Εννοώ αυτό που λέει και ο κ. Ρουστέμης καθώς επίσης και την περίπτωση που μείνουμε χωρίς μισθό λόγω απόλυσης ή μειωθεί ο μισθός μας κάτω από ενα όριο.
 

agrovas

Βασίλης Αγροκώστας
Γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα ασφάλειας για απώλεια εργασίας (αναλογίου) ή απώλεια φωνητικών ικανοτήτων ειδικά για ψάλτες;

Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που έχει προσωπική εμπειρία να μας διαφωτίσει;

Δείτε εδώ
 

Δημήτριος Η.Κατσικλής

Δημήτριος Ηλ. Κατσικλής
Βεβαίως και υπάρχει!!!
Το προϊόν αυτό της ασφάλισης ονομάζεται ασφάλεια επαγγελματικής ικανότητας και στην Ελλάδα το έχουν μόνο οι Lloyd's .
Επείδή είναι ιδιαίτερης φύσεως ασφάλεια αν είστε διαθέσιμος μπορώ να σας παρέχω κάθε πληροφορία καθώς αποκλειστικά έχω δουλέψει πάρα πολύ με τη συγκεκριμένη ασφάλεια.
Το τηλέφωνό μου είναι 6970150940 και το email μου είναι :dimkatsiklis@gmail.com.
Αν θέλτε μπορώ να σας στείλω κάποιο υλικό στο email σας.
Το καλό είναι πως είναι πολύ έξυπνο προιόν ασφαλιστικό και είναι αυτό που παγκόσμια χρησιμοποιούν όλοι οι καλλιτέχνες που βγάζουν τα προς το ζήν με τη φωνή τους.
Εγώ το έχω κάνει και για εμένα.
Από άποψη κόστους είναι πολύ προσιτό.
Καλύπτει και την προσωρινή και την μόνιμη απώλεια εσόδων επειδή η φωνή μας δεν είναι σε θέση να ψάλλει.
Όσο για την απώλεια μισθού ,λόγω απόλυσης μέχρι να βρούμε ένα άλλο αναλόγιο ,υπάρχει η ασφάλεια μισθού.
Τέλος επειδή υπάρχουν διαφόρων ειδών θέματα που έχουν να κάνουν με την υγεία της φωνης μας και την μεριμνά που ισως αυτή χρειαστεί σε κάποια νοσηλεία,για τη σύνταξη που κάποιοι άλλοι πλέον πρέπει να προγραμματίσουν από μόνοι τους και όχι βασισμένοι σε ένα "κράτος -μπαμπά",και κάποιοι που έχουν παιδιά και υποχρεώσεις για τις οποίες η αμοιβή του αναλογίου είναι στήριγμα που αν για οποιοδήποτε λόγο απουσιάσει θα δημιουργηθεί σοβαρό πρόβλημα στην καθημερινότητα της οικογένειας τους σας ενημερώνω που έχω σπουδάσει Financial Planning,οικονομικό προγραμματισμό δηλαδή ,και αυτό είναι το επαγγελματικό μου αντικείμενο.
Θα ήταν τιμή και χαρά να πληροφορήσω δωρεάν όλους τους συναδέλφους και φίλους Ιεροψάλτες του Ψαλτολογίου για όλα αυτά τα ευαίσθητα θέματα ,ώστε να έχουν εγκυρη και επιστημονική γνώση των επιλογών τους και να είναι σε θέση να πάρουν σωστές αποφάσεις αν χρειαστεί κάποια στιγμή.
Θα χαρώ να σας δώσω όποια πληροφορία.
Δημήτρης Κατσικλής
Σύμβουλος Οικονομικού Σχεδιασμού
Λαμπαδάριος Ι.Μ.Ασ.Πετράκη

Γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα ασφάλειας για απώλεια εργασίας (αναλογίου) ή απώλεια φωνητικών ικανοτήτων ειδικά για ψάλτες;

Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που έχει προσωπική εμπειρία να μας διαφωτίσει;
 
Last edited:

Manuel

Μέλος
Γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα ασφάλειας για απώλεια εργασίας (αναλογίου) ή απώλεια φωνητικών ικανοτήτων ειδικά για ψάλτες;

Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που έχει προσωπική εμπειρία να μας διαφωτίσει;

Φυσικά και υπάρχει ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ που το παρέχει! Περισσότερες πληροφορίες σε προσωπικό επίπεδο, προς αποφυγή πάσης παρεξηγήσεως.

μββ
 
Δηλαδή;;;
Να ασφαλίσεις τις φωνητικέ σου χορδές σε μία ασφαλιστική εταιρία, όπως κάνουμε ασφάλεια ζωής η κατοικίας ή αυτοκινήτου;;;

H καλύτερη ασφάλεια είναι η γνωση ορθής χρήσης της φωνής ( μαθάματα με κάποιον που πραγματικά ξέρει, καλά τα πτυχία αλλά αν ειναι της πλάκας αστα να πάνε.)
Ασφάλειες φωνής γίνονται απο μεγάλες εταιρίες του εξωτερικού σίγουρα αλλά είναι πανάκριβες. Απευθύνονται σε αμοιβές Pop Star!!!
 

andreasgon

Παλαιό Μέλος
H καλύτερη ασφάλεια είναι η γνωση ορθής χρήσης της φωνής ( μαθάματα με κάποιον που πραγματικά ξέρει, καλά τα πτυχία αλλά αν ειναι της πλάκας αστα να πάνε.)
Ασφάλειες φωνής γίνονται απο μεγάλες εταιρίες του εξωτερικού σίγουρα αλλά είναι πανάκριβες. Απευθύνονται σε αμοιβές Pop Star!!!

Σωστός!
 
Top