Μουσικές συνθέσεις Δημητρίου Μαντέ (πρωτοψάλτης Ι.Μ.Ν Λαμίας)

Fraristos ioannis

Παλαιό Μέλος
Κάνω προσπάθεια να ανεβάσω μουσικές συνθέσεις του δασκάλου μου Πρωτοψάλτου του Ι. Μητροπολιτικού Ναού της Λαμίας, κ. Δημητρίου Μαντέ. Δεν έχω γνώσεις πολλές και επίσης δεν γνωρίζω αν τελικά ανέβηκε το αρχείο. Οποιαδήποτε βοήθεια από κάθε μέλος του forum για θέματα τεχνικά είναι ευαρέστως ευπρόσδεκτη.

Επίσης παρακαλώ τους διαχειριστές να ανοίξουν ένα θέμα με το όνομα Μαντές Δημήτριος. Ήδη γράφει μουσικές συνθέσεις τις οποίες με παρακάλεσε , αν μπορώ, να αναρτήσω εδώ, όπερ και το επιχειρώ.

Ευχαριστώ.

(Στο pdf αρχείο ζητώ συγγνώμη, κόπηκε η τελευταία σειρά του χειρόγραφου. Προσπαθώ να κάνω κάτι γι αυτό. Πιστεύω μέσα στην ημέρα να το φτιάξω). Ελπίζω να σας αρέσουν. Εγώ τα έψαλα την προηγούμενη Κυριακή.
 

Attachments

  • ψαλτικη δασκαλοσ.tif
    687.5 KB · Views: 93
  • Untitled0.pdf
    31.9 KB · Views: 175
Last edited:

Γεώργιος Μ.

Πολλάκις την υμνωδίαν εκτελών...
Κάνω προσπάθεια να ανεβάσω μουσικές συνθέσεις του δασκάλου μου Πρωτοψάλτου του Ι. Μητροπολιτικού Ναού της Λαμίας, κ. Δημητρίου Μαντέ. Δεν έχω γνώσεις πολλές και επίσης δεν γνωρίζω αν τελικά ανέβηκε το αρχείο. Οποιαδήποτε βοήθεια από κάθε μέλος του forum για θέματα τεχνικά είναι ευαρέστως ευπρόσδεκτη.

Ορίστε. (όσο γίνεται καλύτερα, αλλά στο τέλος θέλει σάρωση ξανά)
 

Attachments

  • Μουσικές συνθέσεις Δημητρίου Μαντέ (πρωτοψάλτης Ι.Μ.Ν Λαμίας) (edit).pdf
    755.1 KB · Views: 190

Fraristos ioannis

Παλαιό Μέλος
View attachment ΠΛ. Δ. ΜΑΝΤΕΣ (2).tif

View attachment ΠΛ. Δ. ΜΑΝΤΕΣ.pdf

View attachment ΠΛ. Δ. ΜΑΝΤΕΣ 2.pdf


Λειτουργικά του πλ. δ. από τον Πρωτοψάλτη του Ι.Μ.Ν Λαμίας κ. Μαντέ (χωρίς Κύριε ελέησον και Παράσχου Κύριε).

Στα αρχεία μη δώσετε σημασία στους αριθμούς.

Συγγνώμη για τυχόν τεχνικά λάθη στο σκανάρισμα.

Ελπίζω να σας αρέσουν.
 
Top