[Ψάχνω] Όρθρος - Θεία Λειτουργία Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄ και Ε΄ Κυριακών των Νηστειών

tsarouchas evaggelos

Νέο μέλος
Καλησπερα σε ολους!
Ως νεο μελος θα ηθελα την βοηθεια σας ως προς τις συντεταγμενες φυλλαδες των ακολουθιων των Κυριακων που εως και προτινως ανεβαζε σε μορφη pdf ο αγαπητος συναδελφος κ. Τσακιρογλου.
Παρακαλω αν ειναι ευκολο ας τις ανεβασει καποιος, διοτι θα ηθελα να τις εχω ολοκληρωμενες τοσο για το προσωπικο μου αρχειο,οσο και βοηθεια ( οδηγο ) των μαθητων μου που πιστευω οτι θα τους ηταν χρησιμο.
Σας ευχαριστω εκ προοιμιου για τις ενεργειες σας.
 

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Κε Τσαρούχα, να προσέξετε όμως ότι φέτος, η εορτή του Ευαγγελισμού συμπίπτει με την Δ' Κυριακή των Νηστειών, οπότε ο Όρθρος και η Θεία Λειτουργία (η Θεία Λειτουργία του Χρυσοστόμου, βεβαίως-βεβαίως) είναι διαφορετικοί από κάθε άλλη Κυριακή της Σαρακοστής. Ελπίζω να ανεβεί φυλλάδα γι' αυτή την περίπτωση, η οποία είναι Αναστάσιμη/εορτάσιμη.

Απόστολος
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Μουσικὰ Εὐαγγελισμοῦ τῆς Θεοτόκου ἐδῶ.
Τὰ ἀναστάσιμα ἐδῶ.

Ἄν ἐννοεῖς φυλλάδα-κείμενο καί ὄχι μουσικά, θά ἀνέβει ἀπό τόν Νεκτάριο τόν κατάλληλο καιρό. Ἐδῶ ὅμως γίνεται ἀναφορά σέ μουσικά. Καί νομίζω ὄχι γιά τήν συγκεκριμένη χρονιά, ἀλλά διαχρονικά.


 

tsarouchas evaggelos

Νέο μέλος
Κε Τσαρούχα, να προσέξετε όμως ότι φέτος, η εορτή του Ευαγγελισμού συμπίπτει με την Δ' Κυριακή των Νηστειών, οπότε ο Όρθρος και η Θεία Λειτουργία (η Θεία Λειτουργία του Χρυσοστόμου, βεβαίως-βεβαίως) είναι διαφορετικοί από κάθε άλλη Κυριακή της Σαρακοστής. Ελπίζω να ανεβεί φυλλάδα γι' αυτή την περίπτωση, η οποία είναι Αναστάσιμη/εορτάσιμη.

Απόστολος

ευχαριστω πολυ για τις ενημερωσεις και διευκρινησεις σας.
 
Top