Ευανθία Βαβουλιώτη: «Τας μυστικάς σήμερον» & «Θεοτόκε Παρθένε» (μέλος Γ. Σύρκα)

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer

ΔΟΞΑΣΤΙΚΟΝ-ΤΑΣ ΜΥΣΤΙΚΑΣ(ΜΕΛΟΣ Γ.ΣΥΡΚΑ)-ΕΥΑΝΘΙΑ ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ"

Ψάλλει η Ευανθία Βαβουλιώτη, λαμπαδάριος Ι.Ναού Αγίου Γεωργίου Ελευσίνος. Ισοκρατεί ο Αναστάσιος Δημάκος.
Η ηχογράφηση πραγματοποιήθηκε στον Ι.Ναό Αγ.Παρασκευής Εργ. Κατοικιών Μάνδρας Αττικής για το διαγωνισμό Βυζαντινής Μουσικής εις μνήμην του Πρωτοψάλτου και Χοράρχου Γεωργίου Σύρκα στον οποίο η ψάλλουσα κατέλαβε τη δεύτερη θέση
 
Last edited by a moderator:

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Νομίζω,οτι θα πρέπει η ηχογράφηση να ξανανέβει...απείραχτη,με τον φυσικο της ήχο,για να διακρινονται και τα νοήματα και τα διαστήματα,ωστε να βγάλουμε τα συμπεράσματά μας...
 

Τσούκαλας Λεωνίδας

Παλαιό μέλος
Νομίζω,οτι θα πρέπει η ηχογράφηση να ξανανέβει...απείραχτη,με τον φυσικο της ήχο,για να διακρινονται και τα νοήματα και τα διαστήματα,ωστε να βγάλουμε τα συμπεράσματά μας...

 
Last edited by a moderator:

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer

"ΘΕΟΤΟΚΕ ΠΑΡΘΕΝΕ (ΜΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΥΡΚΑ) - ΕΥΑΝΘΙΑ ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ". "Ψάλλει η Ευανθία Βαβουλιώτη, λαμπαδάριος Ι.Ναού Αγίου Γεωργίου Ελευσίνος. Ισοκρατεί ο Αναστάσιος Δημάκος.
Η ηχογράφηση πραγματοποιήθηκε στον Ι.Ναό Αγ.Παρασκευής Εργ. Κατοικιών Μάνδρας Αττικής για το διαγωνισμό Βυζαντινής Μουσικής εις μνήμην του Πρωτοψάλτου και Χοράρχου Γεωργίου Σύρκα στον οποίο η ψάλλουσα κατέλαβε τη δεύτερη θέση".’’
 
Last edited by a moderator:

ΠΛΗΘΩΝ ΜΒ

Παλαιόν Μέλος
Αλέξη, εσύ με master engineering, γιατί μας πληγώνεις ; Δηλαδή μεσ' τη μαυρίλα της κρίσης, να βλέπουμε άλλο ένα αντρικό κάστρο να πέφτει ;
Είμαστε που είμαστε οικονομικά, μη μας εξαθλιώνεις και ψυχολογικά. Έτσι μούρχεται να μείνω σπίτι και να πλακωθώ στις μπουγάδες, σίδερο (καταραμένο), ψητά, μαγειρευτά, άντε και κάνα κέντημα σταυροβελωνιά (χριστιανικό..). Και στο αναλόγιο, να αναφωνήσω : Ωημέ, μιά γυναίκα, να μου πάρει το...Αναστασιματάριο από μπροστά μου, δεν βρίσκεται ; Και να αναπαυθώ ήσυχος !
Και εις Πρωτοψάλτρια η κοπέλα. Έχει ωραία φωνή και...σημαδιακό όνομα. (Αλλά και γω να ξέρει, για Λαμπαδάριος, μαγειρεύω καλά !).

Καλό ξημέρωμα (να φεύγει η μαυρίλα...)

ΥΓ. Έλεγε ένα τραγούδι παλιά : "Στα σοβαρά χωρίς αστεία, δεν την μπορώ την δυναστεία". Συμπέρασμα : Μη δυναστεύετε (άλλο) το δυνατό φύλλο... Τουλάχιστον φανερά !
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Αλέξη, εσύ με master engineering, γιατί μας πληγώνεις ; Δηλαδή μεσ' τη μαυρίλα της κρίσης, να βλέπουμε άλλο ένα αντρικό κάστρο να πέφτει ;
Είμαστε που είμαστε οικονομικά, μη μας εξαθλιώνεις και ψυχολογικά. Έτσι μούρχεται να μείνω σπίτι και να πλακωθώ στις μπουγάδες, σίδερο (καταραμένο), ψητά, μαγειρευτά, άντε και κάνα κέντημα σταυροβελωνιά (χριστιανικό..). Και στο αναλόγιο, να αναφωνήσω : Ωημέ, μιά γυναίκα, να μου πάρει το...Αναστασιματάριο από μπροστά μου, δεν βρίσκεται ; Και να αναπαυθώ ήσυχος !
Και εις Πρωτοψάλτρια η κοπέλα. Έχει ωραία φωνή και...σημαδιακό όνομα. (Αλλά και γω να ξέρει, για Λαμπαδάριος, μαγειρεύω καλά !).

Καλό ξημέρωμα (να φεύγει η μαυρίλα...)

ΥΓ. Έλεγε ένα τραγούδι παλιά : "Στα σοβαρά χωρίς αστεία, δεν την μπορώ την δυναστεία". Συμπέρασμα : Μη δυναστεύετε (άλλο) το δυνατό φύλλο... Τουλάχιστον φανερά !


Αγαπητέ με έκανες και γέλασα πολύ να είσαι καλά!! εύχομαι καλό χειμώνα και καλό ξημέρωμα!!!!:)
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Ο νικητής, όμως, του διαγωνισμού είναι ανήρ και μάλιστα ταλαντούχος. Δημοσιεύστε και κάτι απ'αυτόν!
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Ο νικητής, όμως, του διαγωνισμού είναι ανήρ και μάλιστα ταλαντούχος. Δημοσιεύστε και κάτι απ'αυτόν!

Δεν γνωρίζω ποιος είναι ο νικητής διότι έλειπα στην επαρχία, όποιος και να είναι όμως πολλά συγχαρητήρια και μπράβο του!!!!:)
 
Top