Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου (ευχές)

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Να ζήσουν όλοι οι εορτάζοντες σήμερα και ιδιαίτερα θέλω να στείλω τις ευχές μου στους κκ Γεώργιο Δαρλάση και Γεώργιο Ντόβολο! Επίσης σήμερα εορτάζει ο γαμπρός μου Πρωτοψάλτης-Μουσικός κ. Σταθόπουλος Γεώργιος καθώς και η αδερφή μου Γεωργία η οποία είναι καθηγήτρια-μουσικολόγος!
 

darlasis

Γεώργιος Δαρλάσης
Σας ευχαριστώ όλους και σας εύχομαι κάθε καλό να έχετε, δύναμη, υγεία και προκοπή και ο άγιος Γεώργιος ο Τροπαιοφόρος να είναι φύλακας σε όλες τις δύσκολες στιγμές.

Να προσθέσουμε στον κατάλογο τον Πρόεδρο της Ο.Μ.Σ.Ι.Ε. Γιώργο Ναούμ και τον αγαπητό Άρχοντα Υμνωδό Γιώργο Χατζηχρόνογλου

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!

Γ.Δαρλάσης
 
Last edited:
Πολλούς έχει μπερδέψει ο Αη Γιώργης φέτος !!!

επιτρέψτε μου να ευχηθώ σε όλους τους Γιώργηδες και Γεωργίες - πρωτίστως στον "Γιώργο Μ." - με δικά του λόγια :

Ανέστη Χριστός, η ζωή ημών!

Η ζωή και χάρη και η χαρά του αναστάντος Χριστού μας είθε να κατακλύσει την καρδία μας.

Και ειδικά εμάς τους ψάλλοντας είθε να αξιώσει να βιώνουμε την ψαλτική μας ως μια διακονία που μας έχει αναθέσει κατά το μέτρο της δωρεάς του, την οποία όποτε θέλει την αίρει, αλλά ως φαίνεται μας την εμπιστεύεται....


Χρόνια πολλά
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Ευχαριστώ πολύ τον Παναγιώτη που μου το υπέμνησε.
Και ειδικά εμάς τους ψάλλοντας είθε να αξιώσει να βιώνουμε την ψαλτική μας ως μια διακονία που μας έχει αναθέσει κατά το μέτρο της δωρεάς του, την οποία όποτε θέλει την αίρει, αλλά ως φαίνεται μας την εμπιστεύεται...
Ανάθεση αποστολής, ούτε καν χάρισμα. (Και η ανάθεση χάρισμα είναι, αλλά ανθρωπίνως μιλώντας, καλύτερα η επιτακτικότητα της αποστολής, παρά η ασφάλεια του χαρίσματος).

Έζησα έντονα το βίωμα αυτό εφέτος, αδελφοί, καθώς πολλοί φίλοι μου ψάλτες έχασαν τη φωνή τους μέσα στη Μεγάλη Εβδομάδα (και εν μέρει κι εγώ ο ίδιος). Την ξαναβρήκαν όμως κι έψαλαν, δόξα τω Θεώ.

Χρόνια πολλά σε όλους (μας) τους Γιώργηδες* και τις Γεωργίες! Χριστός Ανέστη!

* Με διαφορά το πρώτο σε συχνότητα ανδρικό όνομα. :wink:
 
Last edited:

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Χρόνια πολλά σε όλους τους Γιώργηδες του φόρουμ, και στους φίλους μου Γεώργιο Δαρλάση και Γεώργιο Ντόβολο.
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
στους εορτάζοντες
Γεώργιο Παλιούρα, Γεώργιο Σιαπερόπουλο, Γεώργιο Δαρλάση, Γεώργιο Μπεκρή,Γεώργιο Βασιλείου, Γεώργιο Μ., Γεώργιο Ξανθά, Πατέρα Γεώργιο Γεώργιο Καραμέρο, Γεώργιο Καλογερόπουλο, Γεώργιο Μπενέτση, Γεώργιο Ταραμονλή, Γεώργιο Κωνσταντίνου, Γεώργιο Μιχαλάκη, Γεώργιο Φρέσσα, Γεώργιο Σέπκα, Γεώργιο Καμαριάρη, Γεώργιο Λαμπρόπουλο, Γεώργιο Ξανθά,
καθώς και στον Γεώργιο, τον εγγονό του Μακαριστού Βαγγέλη Λιναρδάκη.
(Τα ονόματα από εδώ.:wink: και ελπίζω να μην ξέχασε κανέναν:D).
Να συμπληρώσω βέβαια και τον πρόεδρο της ένωσης των υπερμάχων κ. Γιώργο Χατζηχρόνογλου.
και όλους τους Γιώργηδες
για να μην έχει κανένας παράπονο:D.

Χρόνια πολλά στους ανωτέρω αγαπητούς συναδέλφους (καθώς και σε όλους τους εορτάζοντες) Χρόνια πολλά και δημιουργικά στον αγαπητό φίλο μου Πρωτοψάλτη Γεώργιο Ντόβολο!
 

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
Χρόνια πολλὰ καὶ εὐλογημένα εἰς ἅπαντας τοὺς ἑορτάζοντας!
Μὲ τὴν παλληκαριὰ τοῦ Ἁγίου Γεωργίου!
 

ΨΑΛΤΑΚΟΣ

Νέο μέλος
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!!!...........ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ ΣΤΙΣ ΓΕΩΡΓΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΩΡΓΟΥΣ!!!!!!!!!!!
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Χρόνια καλά κ με υγεία σε όλους τους
φέροντες το όνομα του Μεγαλομάρτυρα κ
Τροπαιοφόρου Αγίου Γεωργίου.
agios_georgios_tropaioforos_947.jpg

Ιδιαίτερη μνεία στους 2 ξενιτεμένους φίλους
μου Γεώργιο Ψευδό κ Γεώργιο Βαβίλη.
Οι 2 φίλοι τιμούν την Ελλάδα ο ένας στην
Νέα Υόρκη κ ο άλλος στην Στοκχόλμη με το
νυστέρι τους ως ιατροί κ με το λαρύγγι τους
ως ιεροψάλτες. Επίσης πολλά έτη κ στον
κοινό μας φίλο π.Γεώργιο Αναγνωστόπουλο
που κοσμεί το ιερατείο αλλά είναι ένας
ΤΡΟΜΕΡΟΣ συνθέτης Βυζαντινής μελοιποίας
κ τρομερός οργανοπαίκτης τόσο παραδοσιακών
όσων κ "κλασσικών" οργάνων.:)
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Χρόνια πολλά κι εὐλογημένα στούς τόσους Γεωργίους τοῦ Ψ καί ἰδιαίτερα στόν Γιῶργο Μ..

Χριστός Ἀνέστη!​
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Ευχαριστώ τον π. Μάξιμο και όλους όσοι ευχηθηκαν και εύχονται. Την ευχή του αγίου να έχουμε όλοι. Χριστός Ανέστη!
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Χρόνια πολλά κι εὐλογημένα στούς σήμερα ἑορτάζοντες καί ἑορτάζουσες!!!​
 
Top