[Ψάχνω] Δοξολογία Βικήτου πλ δ'

ixadin

Ηχάδιν
Δοξολογία Βικήτου

Επειδή πρώτη φορά ακούω αυτό το όνομα, μήπως μπορείς να δώσεις κάποιες πληροφορίες, του στύλ πότε έζησε, σε ποια περιοχή, μπάς και μπορούμε να κάνουμε κάτι
 

antonism

Παλαιό Μέλος
Επειδή πρώτη φορά ακούω αυτό το όνομα, μήπως μπορείς να δώσεις κάποιες πληροφορίες, του στύλ πότε έζησε, σε ποια περιοχή, μπάς και μπορούμε να κάνουμε κάτι
δεν ξέρω λεπτομέρειες, απλά την άκουσα κάποια στιγμή σε ένα μοναστήρι και όταν ρώτησα κάποιον μοναχό μου είπε αυτό το όνομα. υπάρχει κάποιος μελοποιός με παρόμοιο όνομα?
 

ATHAN

Αθανάσιος Μπακαλούδης
Μήπως σου είπε ότι ήταν (β)ική του; :D

Όπ, Δημήτριε, σε έπιασα. Με αυτή τη λογική, έπρεπε ο συνάδελφος να ψάχνει την Δοξολογία του ...........Βικήμου.:D
 

dkalpakidis

Dimitrios Kalpakidis
Όπ, Δημήτριε, σε έπιασα. Με αυτή τη λογική, έπρεπε ο συνάδελφος να ψάχνει την Δοξολογία του ...........Βικήμου.:D

Γειά σου κ. Αθανάσιε. Καλό κουράγιο.
Ας περιμένουμε το αγαπητό μέλος antonism να μας πεί.
Μήπως είπε ο είς μοναχός (για τον ψάλλοντα): είναι... (Β)ική του!!!
Πάντως θα είναι ευχάριστη έκπληξη αν υπάρχει. Πάντως κι αν δεν είναι υπαρκτό πρόσωπο δεν είναι και τόσο τρομερό.
Έχουμε διαβάσει και χειρότερα: Λειτουργικά Μπερεκέτη κ.α.
 
Last edited:

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Αν ήταν βρε παι(β)ιά (Β)ική του!
(Β)ηλα(β)ή του Ι(β)ίου, (φ)α ήταν σε πλάγιο του (Β)ευτέρου!!!
 

antonism

Παλαιό Μέλος
Μήπως σου είπε ότι ήταν (β)ική του; :D
παιδιά δεν ξέρω με σιγουριά να σας πω. εγώ εχω την εντύπωση οτι μου είπε Βικήτου. πάντως επειδή έχω σκοπό να ξαναπάω στο μοναστήρι αυτό αυτές τις μέρες, θα ξαναρωτήσω τον μοναχό. πάντως, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
 
Top