Άξιόν εστιν Ιω. Αρβανίτη Ήχος Άγια

panos__s

Ζαφείρης Παναγιώτης
Καλησπέρα, χρόνια πολλά. ψαχνω λειτουργικα Αρβανιτη - Αξιον εστι σε δ' Αγια.
 

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
Καλησπέρα, χρόνια πολλά. ψαχνω λειτουργικα Αρβανιτη - Αξιον εστι σε δ' Αγια.Δεν μπορεί να βοηθήσει κανείς???

Αγαπητέ, έχω γράψει λειτουργικά σε Αγια, τα οποία όμως δεν καθαρόγραψα ποτέ και δεν τα κυκλοφόρησα. Μου είναι δύσκολο αυτήν την στιγμή να το κάνω, λόγω άλλων υποχρεώσεων. Έχω γράψει και 2-3 Άξιον εστί σ' αυτόν τον ήχο, εκ των οποίων μόνο το ένα έιναι καθαρογραμμένο και έχει κυκλοφορήσει (εννοώ το έχω δώσει σε διαφόρους να το ψάλλουν). Δεν ξέρω αν έχει ανέβει εδώ από κάποιον. Αυτό τουλάχιστον ίσως μπορέσω κάποια στιγμή να το σκανάρω και να το ανεβάσω.

Γιάννης Αρβανίτης
 

panos__s

Ζαφείρης Παναγιώτης
Αγαπητέ, έχω γράψει λειτουργικά σε Αγια, τα οποία όμως δεν καθαρόγραψα ποτέ και δεν τα κυκλοφόρησα. Μου είναι δύσκολο αυτήν την στιγμή να το κάνω, λόγω άλλων υποχρεώσεων. Έχω γράψει και 2-3 Άξιον εστί σ' αυτόν τον ήχο, εκ των οποίων μόνο το ένα έιναι καθαρογραμμένο και έχει κυκλοφορήσει (εννοώ το έχω δώσει σε διαφόρους να το ψάλλουν). Δεν ξέρω αν έχει ανέβει εδώ από κάποιον. Αυτό τουλάχιστον ίσως μπορέσω κάποια στιγμή να το σκανάρω και να το ανεβάσω.

Γιάννης Αρβανίτης

Σας ευχαριστώ πολύ κύριε Αρβανίτη, καλή πρωτοχρονιά.
 

choros

ΔΙΟΝΥΣΗΣ dmp
Αγαπητέ, έχω γράψει λειτουργικά σε Αγια, τα οποία όμως δεν καθαρόγραψα ποτέ και δεν τα κυκλοφόρησα. Μου είναι δύσκολο αυτήν την στιγμή να το κάνω, λόγω άλλων υποχρεώσεων. Έχω γράψει και 2-3 Άξιον εστί σ' αυτόν τον ήχο, εκ των οποίων μόνο το ένα έιναι καθαρογραμμένο και έχει κυκλοφορήσει (εννοώ το έχω δώσει σε διαφόρους να το ψάλλουν). Δεν ξέρω αν έχει ανέβει εδώ από κάποιον. Αυτό τουλάχιστον ίσως μπορέσω κάποια στιγμή να το σκανάρω και να το ανεβάσω.

Γιάννης Αρβανίτης

κ.Αρβανίτη καταρχήν χρόνια πολλά σας εύχομαι και καλή χρόνια με υγεία σε σας και την οικογένειά σας.
επειδή όπως λέτε παραπάνω δεν έχετε καθαρογράψει και λόγω υποχρεώσεων θα θέλατε να βοηθήσω αυτά τα λειτουργικά που έχετε να σας τα καθαρογράψω με το πρόγραμμα που έχω και να τα ανεβάσουμε;
αν θέλετε ανεβάστε σκαναρισμένα τα χειρόγραφα.
 

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
κ.Αρβανίτη καταρχήν χρόνια πολλά σας εύχομαι και καλή χρόνια με υγεία σε σας και την οικογένειά σας.
επειδή όπως λέτε παραπάνω δεν έχετε καθαρογράψει και λόγω υποχρεώσεων θα θέλατε να βοηθήσω αυτά τα λειτουργικά που έχετε να σας τα καθαρογράψω με το πρόγραμμα που έχω και να τα ανεβάσουμε;
αν θέλετε ανεβάστε σκαναρισμένα τα χειρόγραφα.

Ευχαριστώ για την προσφορά και καλή χρονιά!
Όμως κοίταξα πρόχειρα και δεν τα βρήκα. Κάπου είναι χωμένα. Τα έγραψα πρίν 20 και πλέον χρόνια σε κάτι μικρά χαρτάκια. Και να τα βρώ, πρέπει πάντως να τα ξανακοιτάξω.
Καλή Χρονιά!
 

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
Ιδού το Άξιον Εστίν.
Το έγραψα να πάει έτσι ψηλά συνεχώς, για να συνδυάζεται με λειτουργικά που είχε μελοποιήσει ο κ. Λ. Αγγελόπουλος και πήγαιναν ψηλά, τα δε Άξιον Εστί που είχε έρχονταν μετά χαμηλά.
Προσοχή, στις καταλήξεις, το Δι-Γα_Βου φυσικά.
 

Attachments

  • IArvanitis_Axion_4osAgia.pdf
    4.7 MB · Views: 705
Top