Χαρίλαος Ταλιαδώρος,Άγιος Ανδρέας Εγλυκάδος Πατρών 3/2/1974

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Ψηφιακὴ επεξεργασία, κείμενα και παραχώρησις υπὸ του θεολόγου και πρωτοψάλτου Παναγιώτου Παπασταύρου.

Ο Παναγιώτης Παπασταύρου ήταν ο πρώτος μου δάσκαλος στη Βυζαντινή μουσική (Λεχαινά 1982-85) .

Πολλά χαιρετίσματα εκ μέρους μου και θερμές ευχαριστίες για τα ηχητικά!!!
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Μπράβο σου και σε ευχαριστούμε αδελφέ Παναγιώτη.Αυτήν πραγματικά είναι η ομορφιά του forum.Να ανεβάζουμε ότι αρχείο έχουμε.Συγχαρητήρια αδελφέ....:)

Υ.Γ. Ωραίες ηχογραφήσεις.Είναι από αυτές που δεν έχω στο αρχείο μου.Προσθέτω και τις δικές σου.............:):)Μεταξύ μας μην πεις στον διδάσκαλο ότι δεν είχα αυτά τα αρχεία διότι καταλαβαίνεις..............:D:D:D
 

Dionysios

Διονύσιος Ἀνατολικιώτης, «γηράσκω ἀεὶ διορθούμενο
Οἱ ἠχογραφήσεις τοῦ πρώτου μηνύματος προέρχονται ἀπὸ τὴν ἱστοσελίδα τῆς «συμβολῆς» (http://www.symbole.gr/musice/2010-08-20-19-33-04/343--321974), ὅπου δημοσιεύτηκαν γιὰ πρώτη φορὰ στὶς 18/11/2010. δημοσιεύονται μέχρι σήμερα με ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΠΡΟΣΒΑΣΙ κάθε ἐνδιαφερομένου, χωρὶς νὰ ὑπάρχῃ ὑποχρέωσις νὰ ἐγγραφῇ κάποιος ὡς μέλος, γιὰ νὰ τὶς ἀκούσῃ.

῞Οπως μπορεῖτε νὰ δῆτε ἐκεῖ, ἔχω γράψει τὰ ἑξῆς· «Χαρίλαος Ταλιαδῶρος, ῞Αγιος ᾿Ανδρέας ᾿Εγλυκάδος Πατρῶν 3/2/1974. ψηφιακὴ ἐπεξεργασία, κείμενα καὶ παραχώρησις ὑπὸ τοῦ θεολόγου καὶ πρωτοψάλτου Παναγιώτου Παπασταύρου, τὸν ὁποῖον ἰδιαιτέρως εὐχαριστῶ».

Μὲ ἀφορμὴ τὸ παρὸν ἀναφέρω ὅτι γενικῶς λυποῦμαι βαθύτατα γιὰ τὸ ἐπαναλαμβανόμενο φαινόμενο τῆς ἀνοικείου οἰκειοποιήσεως ἠχητικῶν ψαλτικῶν δημοσιεύσεων ἐκ τῆς ἰδικῆς μου ἱστοσελίδος, ἰδίως ὅταν αὐτὸ γίνεται χωρὶς νὰ ἐνημερωθῶ καὶ χωρὶς νὰ ὑπάρχῃ κἂν ἡ παραπομπὴ στὴν πηγή (ἐν προκειμένῳ στὴν ἱστοσελίδα τῆς «συμβολῆς», ὅπως ἀπαιτεῖ ἡ βασικὴ καὶ συνήθης δεοντολογία τῶν διαδικτυακῶν ἀναδημοσιεύσεων. μπορεῖ κάποιοι νὰ μὴν τὸ καταλαβαίνουν ἢ νὰ μὴ θέλουν νὰ τὸ καταλάβουν, ἀλλὰ συμβάντα τέτοιου εἴδους ἀποτελοῦν τροχοπέδη στὸ ἔργο τῆς ἱστοσελίδος τῆς «συμβολῆς». ἂν συνεχιστῇ τὸ φαινόμενο ἄλλοι ἱστοχῶροι νὰ οἰκειοποιοῦνται ἀθέσμως τὶς δημοσιεύσεις τῆς ἱστοσελίδος τῆς «συμβολῆς», εἶναι πολὺ πιθανὸν νὰ σταματήσῃ ἡ δωρεὰν ἀνάρτησις ἑκατοντάδων ἠχογραφήσεων ποὺ ἔχουν προγραμματισθῆ νὰ γίνουν ἐκεῖ, οἱ ὁποῖες φυσικὰ θὰ παραμείνουν ἀδημοσίευτες καὶ ἔτσι ἐνδεχομένως θὰ ἀπολεσθοῦν. καὶ σὲ αὐτὴν τὴν περίπτωσι βεβαίως ὁ ζημιωμένος δὲν θὰ εἶμαι ἐγώ· διότι αὐτὸ τὸ ἔργο δὲν γίνεται γιὰ μένα. δὲν ξέρω ἐπίσης ἂν κάποιοι ἐπιδιώκουν νὰ φέρουν τὸ ψαλτολόγιον ἢ ἄλλες ἱστοσελίδες σὲ ἀντιπαράθεσι μαζί μου· δὲν εἶναι κάτι ποὺ θὰ τὸ ἐπιθυμοῦσα...

(᾿Επὶ τῇ εὐκαιρίᾳ ἀναφέρω γιὰ περαιτέρω προβληματισμὸ ὅτι τὸ νὰ μετατρέπωνται πολυτονικὰ κείμενά μου σὲ μονοτονικὰ χωρὶς τὴν συγκατάθεσί μου εἶναι κάτι ποὺ ἐνδεχομένως παραβιάζει τὴν θέλησίν μου ὡς συγγραφέως.)

Τὸ τί πρέπει νὰ γίνῃ, καὶ ἄμεσα μάλιστα, ὁ διαχειριστὴς Δημήτριος Κουμπαρούλης τὸ γνωρίζει καλῶς. τοῦ ὑπενθυμίζω τὶς συνεννοήσεις ποὺ εἴχαμε σχετικῶς προσφάτως γιὰ παρόμοια θέματα καὶ ἀναμένω νὰ δείξῃ καὶ πρὸς τὴν πλευρά μου τὴν δέουσα εὐαισθησία ποὺ ὑπερβαλλόντως ἔχει δείξει μόνον πρὸς μία πλευρὰ μέχρι τώρα.
 
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
[Σημείωμα συντονιστή] Εφόσον τα αρχεία στο μήνυμα #1 προέρχονται από την ιστοσελίδα του κ. Ανατολικιώτη, παρακαλώ (κ. Ρουστέμη) να αποσυρθούν τα συννημένα και να αντικατασταθούν από σύνδεσμο προς την ιστοσελίδα από την οποία προέρχονται. Το ίδιο προς όλους όσους έχουν τυχόν αναδημοσιεύσει αρχεία από την ιστοσελίδα «Συμβολή» στο Ψαλτολόγιον να τα αντικαταστήσουν με σύνδεσμο προς την ιστοσελίδα αυτή και σε περίπτωση που δεν έχουν δυνατότητα επεξεργασίας να ενημερώσουν εμένα με

α) σύνδεσμο συγκεκριμένων μηνυμάτων
β) σύνδεσμο συγκεκριμένων αρχείων
γ) σύνδεσμο πηγής υλικού από την ιστοσελίδα «Συμβολή»

ώστε να τα αποκαταστήσουμε εμείς.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Ἤμουν πάρα πολύ σίγουρος ὅτι εἶχα δεῖ αὐτόν τόν τίτλο τῆς ἠχογράφησης καί ἔψαξα πολλές φορές στό http://analogion.com/index-gr.html
Πῶς σκοτίστηκα καί δέν σκέφτηκα τήν ΣΥΜΒΟΛΗ ἤ ἔστω νά βάλω ἀναζήτηση «Ψάξε το διαδίκτυο»;
Καί νά φανταστεῖτε ὅτι ἐγώ εἶχα πεῖ στόν Διονύσιο νά συμπληρώσει μετά τό «᾿Εγλυκάδος» τό «Πατρῶν», γιατί αὐτό τό τοπωνύμιο δέν τό ἤξερα καί μοῦ θύμιζε κάτι σάν κυπραίικο μέρος.


 
P

PANROUST

Guest
Καλησπέρα σας.
Σήμερα μίλησα προσωπικός με τον κ.Διονύσιο Ανατολικιώτη και μεχρί εδω.
Θα ζητήσω και δημόσιος συγγνώμη από τον κ.Ανατολικιώτη.
Όντως τα αρχεία τα κατέβασα από την ιστοσελίδα εδώ http://www.symbole.gr/musice/2010-08-20-19-33-04/343--321974 αλλά το έκανα με καλή προαίρεση.Εξάλλου τα ηχητικά που ανέβασα στο ψαλτολόγιο δεν τα παρουσίασα σαν δικά μου.Μάλλον το λάθος που έκανα ήταν που δεν αναφέρθηκα από που τα βρήκα.Και αυτό το αναρωτήθικα σήμερα το πρωί (λίγο αργά).
Αρχικό μήνυμα απο Ρουστέμης Παναγιώτης
Αν κάποιος τα έχει ανεβάσει ζητάω συγγνώμη.
Για όσους δεν κατάλαβαν,όταν ζήτησα συγγνώμη εννοούσα σε περίπτωση όπου είχαν ξανά ανεβεί πάλι στο ψαλτολόγιο.
Κ.Μπουλμπουτζή Ιωάννη σας ευχαριστώ για την υπεράσπιση μου αλλά μην παρεξηγήτε τον κ.Ανατολικιώτη έχει δίκαιο.Από αγανάκτηση τα έγραψε γιατί έχει ξανασυμβεί τέτοια παρόμοια περίπτωση ως προς την ιστοσελίδα του.
Για όσους δεν γνωρίζουν ο κ.Ανατολικιώτης είναι βαθύς γνώστης της β.μουσικής και δεν μπορώ να πώ τίποτα παραπάνω.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!
 
Last edited:

Dionysios

Διονύσιος Ἀνατολικιώτης, «γηράσκω ἀεὶ διορθούμενο
Καλησπέρα σας.
Σήμερα μίλησα προσωπικός με τον κ.Διονύσιο Ανατολικιώτη και μεχρί εδω. ...

᾿Αγαπητὲ Παναγιώτη ῾Ρουστέμη, ἡ ἀντρίκια καὶ ὑπεύθυνη στάσι σου ἀσφαλῶς τιμᾷ πρῶτα καὶ κυρίως ἐσένα, ἐν συνεχείᾳ δὲ καὶ τοὺς δασκάλους σου. ἀποδεικνύεται ὅτι εἶσαι ἄνθρωπος μὲ θάρρος καὶ φιλότιμο, καὶ νομίζω ὅτι ἡ ψαλτικὴ ἔχει ἀνάγκη ἀπὸ ἀνθρώπους μὲ τέτοιο ἦθος, ἰδίως σήμερα, ὅταν ἐκεῖνοι ποὺ ὑποδεικνύουν τὰ ἐσφαλμένα καὶ ἐπισημαίνουν ὅσα χρειάζονται διόρθωσι, ἰδίως πρὸς ὄφελος τῆς ἐκκλησιαστικῆς μας μουσικῆς, χαρακτηρίζονται κακόβουλοι καὶ στοχοποιοῦνται μὲ σκοπὸ τὴν ἠθικὴ ἐξόντωσί τους. εἶναι συχνὸ πλέον τὸ φαινόμενο ὁ σφάλλων, ἀντὶ νὰ ζητῇ συγγνώμη γιὰ τὰ σφάλματά του, νὰ ἐπαίρεται, νὰ καταφέρεται ἐναντίον ἐκείνου ποὺ τόλμησε νὰ τὸν ἐλέγξῃ, μὲ ἱταμὸ τρόπο νὰ διαστρεβλώνῃ τὴν ἔκφρασι καὶ τὴν θέλησι τοῦ διαμαρτυρηθέντος, νὰ παρουσιάζῃ τὸ θῦμα ὡς θύτην, καὶ κατὰ τὸ κοινῶς λεγόμενον «νὰ κάνῃ τὸ ἄσπρο μαῦρο» καὶ «νὰ ζητῇ καὶ τὰ ῥέστα ἀπὸ πάνω». στὴν παροῦσα περίπτωσι, ἀγαπητὲ Παναγιώτη, ἐσὺ δὲν ἀκολούθησες αὐτὸν τὸ δρόμο, στάθηκες στὸ ὕψος σου καὶ ἔγινες παράδειγμα πρὸς μίμησιν σὲ νεωτέρους καὶ μεγαλειτέρους σου.

᾿Επίτρεψέ μου ἐπίσης νὰ μὴν ἀποδεχθῶ τὰ ὅσα ἐγκωμιαστικὰ ἡ εὐγένεια τοῦ χαρακτῆρός σου μοῦ ἀποδίδει. ἀνήκουν ἀσφαλῶς στοὺς δασκάλους σου καὶ σὲ ὅσους κοπιοῦν μελετῶντας μὲ προσοχὴ καὶ ἐπισταμένως τὴν ψαλτικὴ τέχνη καὶ ἐπιστήμη, ἀλλὰ ὄχι σὲ ἐμένα.

Σὲ εὐχαριστῶ καὶ ἐγὼ προσωπικῶς γιὰ τὴν κατανόησι, καὶ σοῦ εὔχομαι τὰ κρείττονα, ἀποσυρόμενος γιὰ ἄλλη μία φορὰ ἀπὸ τὸ προσκήνιον τοῦ παρόντος ἱστοτόπου. καὶ ἀνανεώνω παλαιοτέρα δήλωσί μου ὅτι δὲν ἐπιθυμῶ νὰ ἐπανέλθω. γι᾿ αὐτὸ ὅποιος θέλει ἀπαντήσεις σὲ θέματα ποὺ ἀφοροῦν ἐμένα ἢ τὴν ἱστοσελίδα τῆς «συμβολῆς» καὶ τὸ ἐκεῖ ἐπιτελούμενο –ἔστω «κουτσὰ στραβὰ» ἔργο– ξέρει (ἢ εἶναι εὔκολο νὰ μάθῃ) ποῦ θὰ μὲ βρῇ.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Καλησπέρα σας.
Σήμερα μίλησα προσωπικός με τον κ.Διονύσιο Ανατολικιώτη και μεχρί εδω.
Θα ζητήσω και δημόσιος συγγνώμη από τον κ.Ανατολικιώτη.
Όντως τα αρχεία τα κατέβασα από την ιστοσελίδα εδώ http://www.symbole.gr/musice/2010-08-20-19-33-04/343--321974 αλλά το έκανα με καλή προαίρεση.Εξάλλου τα ηχητικά που ανέβασα στο ψαλτολόγιο δεν τα παρουσίασα σαν δικά μου.Μάλλον το λάθος που έκανα ήταν που δεν αναφέρθηκα από που τα βρήκα.Και αυτό το αναρωτήθικα σήμερα το πρωί (λίγο αργά).

Για όσους δεν κατάλαβαν,όταν ζήτησα συγγνώμη εννοούσα σε περίπτωση όπου είχαν ξανά ανεβεί πάλι στο ψαλτολόγιο.
Κ.Μπουλμπουτζή Ιωάννη σας ευχαριστώ για την υπεράσπιση μου αλλά μην παρεξηγήτε τον κ.Ανατολικιώτη έχει δίκαιο.Από αγανάκτηση τα έγραψε γιατί έχει ξανασυμβεί τέτοια παρόμοια περίπτωση ως προς την ιστοσελίδα του.
Για όσους δεν γνωρίζουν ο κ.Ανατολικιώτης είναι βαθύς γνώστης της β.μουσικής και δεν μπορώ να πώ τίποτα παραπάνω.
Σέ συγχαίρω κι ἐγώ Παναγιώτη γιά τήν στάση σου καί τήν εἰλικρίνειά σου, κάτι πού ἔχω ἤδη ἀντιληφθεῖ καί ἀπό τήν διά ζώσης γνωριμία μας.

 
Last edited:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Τα παραπάνω τρία μηνύματά μου θεωρήθηκαν συκοφαντικά και υβριστικά από τον κ. Ανατολικιώτη σε βαθμό να μου στείλει κάποιο εξώδικο. Ως εκ τούτου, και μετά από τηλεφωνική μας επικοινωνία, θέλω να ξεκαθαρίσω αυτό που δεν έγινε μάλλον αντιληπτό από το τελευταίο μήνυμά μου και γι' αυτό θεώρησε πως διέπραξα συκοφαντική δυσφήμιση εις βάρος του. Στο παραπάνω μου μήνυμα, λοιπόν, δεν υπενόησα υλικό που προέρχεται άμεσα από CD του εμπορίου αλλά υλικό που ηχογραφήθηκε από ραδιοφωνικές εκπομπές. Όπως με ενημέρωσε, υπάρχει το ελεύθερο από τον νόμο για δημοσίευση τέτοιου υλικού. Με διαβεβαίωσε ακόμη, όπως διαβεβαιώνει και δημόσια στη σελίδα του, πως, και με το υπόλοιπο δημοσιευμένο υλικό, δεν παραβιάζει δικαιώματα τρίτων και έχει άδεια από τους δημιουργούς του όπου είναι απαραίτητο. Το λέω αυτό προς αποκατάστασιν της φήμης του την οποία ενδεχομένως να έθιξα με την ασαφή μου διατύπωση.

Ακόμη, από το σημείο που θεωρούνται τα μηνύματά μου υβριστικά, και προκειμένου να μη δημιουργούνται εχθρότητες και διαφορές ανούσιες, αφού κοινός στόχος όλων μας είναι η διάδοση της μουσικής μας, παρακαλώ τον κ. διαχειριστή να αποσύρει τα παραπάνω μηνύματά μου.
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
μάλιστα... αρχίσαμε πάλι

Η εξέλιξη προβληματίζει σφοδρότατα για τα κίνητρα και τις σκοπιμότητές της, πολλώ δε μάλλον (υπερ)μεσούσης της Αγίας και Μ. Τεσσαρακοστής.


Δ.
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Τα παραπάνω τρία μηνύματά μου θεωρήθηκαν συκοφαντικά και υβριστικά από τον κ. Ανατολικιώτη σε βαθμό να μου στείλει κάποιο εξώδικο. Ως εκ τούτου, και μετά από τηλεφωνική μας επικοινωνία, θέλω να ξεκαθαρίσω αυτό που δεν έγινε μάλλον αντιληπτό από το τελευταίο μήνυμά μου και γι' αυτό θεώρησε πως διέπραξα συκοφαντική δυσφήμιση εις βάρος του. Στο παραπάνω μου μήνυμα, λοιπόν, δεν υπενόησα υλικό που προέρχεται άμεσα από CD του εμπορίου αλλά υλικό που ηχογραφήθηκε από ραδιοφωνικές εκπομπές. Όπως με ενημέρωσε, υπάρχει το ελεύθερο από τον νόμο για δημοσίευση τέτοιου υλικού. Με διαβεβαίωσε ακόμη, όπως διαβεβαιώνει και δημόσια στη σελίδα του, πως, και με το υπόλοιπο δημοσιευμένο υλικό, δεν παραβιάζει δικαιώματα τρίτων και έχει άδεια από τους δημιουργούς του όπου είναι απαραίτητο. Το λέω αυτό προς αποκατάστασιν της φήμης του την οποία ενδεχομένως να έθιξα με την ασαφή μου διατύπωση.

Ακόμη, από το σημείο που θεωρούνται τα μηνύματά μου υβριστικά, και προκειμένου να μη δημιουργούνται εχθρότητες και διαφορές ανούσιες, αφού κοινός στόχος όλων μας είναι η διάδοση της μουσικής μας, παρακαλώ τον κ. διαχειριστή να αποσύρει τα παραπάνω μηνύματά μου.

Η άμεση γνωστοποίηση του περιεχομένου του εξωδίκου και η συνολική ανάρτησή του κρίνεται επιβεβλημένη, προκειμένου να έχουν όλοι οι αναγνώστες δυνατότητα διαμόρφωσης πληρέστερης γνώμης επί των καταγγελιών και της υπόθεσης.

Δ.
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Ὄχι ἁπλῶς ἐπιβεβλημένη ἀλλὰ ὀφείλει ἄμεσα ὁ Γιάννης νὰ τὸ ἀνεβάσει γιὰ νὰ μάθουμε καὶ οἱ ὑπόλοιποι τὶ συμβαίνει γύρω μας καὶ μὲ ποιοὺς ἔχουμε νὰ κάνουμε.

Καὶ νομίζω εἶναι καιρὸς νὰ βγάλουμε τὸ γάντι τῆς εὐγενείας σὲ ὁρισμένα ζητήματα καὶ νὰ ἀρχίσουμε νὰ τὰ θίγουμε, ὅπως θίγουν κάποιοι ἄλλοι τοὺς συναδέλφους μας στὸ forum, ἄμεσα.

Ἀλγεινὴ ἐντύπωση ἡ ἀποστολὴ ἐξωδίκου σὲ ἕνα νέο παλληκάρι ποὺ μόνο μεράκι γιὰ τὴν μουσικὴ ἔχει, προσφέρει στὴν ψαλτικὴ κοινότητα μέσω τῶν μνμ του στὸ forum, καὶ γιὰ ποιὰ ἤττονος σημασίας αἰτία; Ἄν εἶναι δυνατόν ...

Ὑπάρχουν καὶ τὰ ΠΜ, ὑπάρχει δημόσιο μήνυμα, ὑπάρχει διαμαρτυρία στὸν διαχειριστὴ νὰ ἐπέμβει. Χρειαζόταν ἐξώδικο; Τόση αὐστηρότης;

Δὲν πειράζει, ἡ αὐστηρότητα κόβει ἀπὸ δυό μεριές ...

Τὸ ἐξώδικο Γιάννη, ἄν δὲν ὑπάρχει νομικὸ κώλυμα φυσικά, νὰ τὸ ἀνεβάσεις σὲ παρακαλῶ γιατὶ θίγει καὶ ἄλλους κι ἔχουμε ἐνδιαφέρον γιὰ τὸ θέμα.

Σὲ κάθε περίπτωση σοῦ ἐκδηλώνω τὴν ἔνθερμη συμπαράστασή μου, καὶ ἐλπίζω τὸ ἐν λόγῳ ἐξώδικο-φίμωτρο νὰ μὴν σὲ ἀποκαρδιώσει καὶ ἑντὸς τοῦ forum ἀλλὰ καὶ στο ἀναλόγιό σου παραμονὲς τῆς Μ. Ἑβδομάδος καὶ τῶν Ἀχράντων παθῶν τοῦ Κυρίου μας.
 

farlekas 1980

Παλαιό Μέλος
Τα παραπάνω τρία μηνύματά μου θεωρήθηκαν συκοφαντικά και υβριστικά από τον κ. Ανατολικιώτη σε βαθμό να μου στείλει κάποιο
εξώδικο.
Ως εκ τούτου, και μετά από τηλεφωνική μας επικοινωνία, θέλω να ξεκαθαρίσω αυτό που δεν έγινε μάλλον αντιληπτό από το τελευταίο μήνυμά μου και γι' αυτό θεώρησε πως διέπραξα συκοφαντική δυσφήμιση εις βάρος του. Στο παραπάνω μου μήνυμα, λοιπόν, δεν υπενόησα υλικό που προέρχεται άμεσα από CD του εμπορίου αλλά υλικό που ηχογραφήθηκε από ραδιοφωνικές εκπομπές. Όπως με ενημέρωσε, υπάρχει το ελεύθερο από τον νόμο για δημοσίευση τέτοιου υλικού. Με διαβεβαίωσε ακόμη, όπως διαβεβαιώνει και δημόσια στη σελίδα του, πως, και με το υπόλοιπο δημοσιευμένο υλικό, δεν παραβιάζει δικαιώματα τρίτων και έχει άδεια από τους δημιουργούς του όπου είναι απαραίτητο. Το λέω αυτό προς αποκατάστασιν της φήμης του την οποία ενδεχομένως να έθιξα με την ασαφή μου διατύπωση.

Ακόμη, από το σημείο που θεωρούνται τα μηνύματά μου υβριστικά, και προκειμένου να μη δημιουργούνται εχθρότητες και διαφορές ανούσιες, αφού κοινός στόχος όλων μας είναι η διάδοση της μουσικής μας, παρακαλώ τον κ. διαχειριστή να αποσύρει τα παραπάνω μηνύματά μου.

Που ειναι ;
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Μόνο αν με βεβαιώσει κάποιος νομικός ότι δικαιούμαι να το ανεβάσω θα το κάνω. Καταλαβαίνετε πως δε θέλω να δώσω λαβές για παραπάνω αντιδράσεις...
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Μόνο αν με βεβαιώσει κάποιος νομικός ότι δικαιούμαι να το ανεβάσω θα το κάνω. Καταλαβαίνετε πως δε θέλω να δώσω λαβές για παραπάνω αντιδράσεις...

Ακόμη κι αν προθυμοποιηθεί κάποιο μέλος με γνώσεις νομικές να απαντήσει, νομίζω ότι το βασικό είναι να αποφασίσεις αν ΕΣΥ θέλεις να το κοινοποιήσεις και μετά να ρωτήσεις κάποιον δικηγόρο που εσύ ξέρεις, αν υπάρχει πρόβλημα μ' αυτό.
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Ἔχεις ἀπόλυτο δίκιο Γιάννη, μόνο ἄν μπορεῖς.

Ἄν δὲν γίνεται δὲν πειράζει, ὅσοι σὲ ἔχουμε γνωρίσει εἴμαστε μαζί σου καὶ καταλαβαίνουμε ἀπόλυτα τὴν θέση σου καὶ καλὰ ἔκανες καὶ ὑπαναχώρησες δημοσίως γιὰ νὰ μὴν ἔχεις μπλεξίματα νέος ἄνθρωπος. Τὸ forum εἶναι γιὰ νὰ περνᾶμε καλὰ, ὄχι γιὰ νὰ ἀγχωνόμαστε, οὕτε νὰ πηγαίνουμε στὰ δικαστήρια.

Νὰ εἶσαι σίγουρος πὼς γνωρίζουμε ὅλοι πολὺ καλὰ τὴν κατάσταση, ποιὸς εἶσαι καὶ τὶ πρεσβεύεις καὶ στὰ μάτια μας δὲν μειώνεσαι καθόλου. Κάνε τὴ δουλειά σου καὶ μὴν ἀνησυχεῖς.
 
Last edited:

Οδυσσέας Εσκιτζής

Παλαιό Μέλος

εἴμαστε μαζί σου. Τὸ forum εἶναι γιὰ νὰ περνᾶμε καλὰ
εγω πάντως περνάω καλά. πότε θα κάνουμε κανένα συνέδριο να βρεθούν τα μέλη του φόρουμ από κοντά, να πιούμε κανά καφέ, να ψάλλουμε; όταν βάλουν τον γιάννη στη φυλακή και του πηγαίνουμε τσιγάρα;
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
εγω πάντως περνάω καλά. πότε θα κάνουμε κανένα συνέδριο να βρεθούν τα μέλη του φόρουμ από κοντά, να πιούμε κανά καφέ, να ψάλλουμε; όταν βάλουν τον γιάννη στη φυλακή και του πηγαίνουμε τσιγάρα;

Ἔκλεισε καὶ τὸ Γεντί Κουλέ ...

«Τα κάστρα του Γεντί Κουλέ τα πήδηξα μια νύχτα
Και τότες με περάσανε από μεγάλη δίκη
στη Θεσσαλονίκη,στη Θεσσαλονίκη
Ηρθε και η μάνα μου κι έκλαψε στη δίκη
και μαζί της έκλαψε όλη η Θεσσαλονίκη»

«Για σένα ισοβίτης, στο Γεντί Κουλέ θρηνώ,
αμάν, άμαν, το σεβντά μου τραγουδώ»

 
Top