Επείγοντα (παρακλήσεις βοήθειας)

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
ΕΠΕΙΓΟΝ: ΤΟ ΒΑΖΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ!
Μου έστειλε χτες κάποιος φίλος το εξής:
Ένα όχι ευχάριστο μήνυμα. Υπάρχει ένα παλικάρι 28 ετών στον Ευαγγελισμό που χρειάζεται 40 φιάλες αίμα. Σοβαρό ατύχημα με μηχανή, έχουν πειραχτεί ζωτικά όργανα. Τα στοιχεία είναι: Μερισιώτης Βαγγέλης, Ευαγγελισμός ΜΕΘ2, ώρες 8.30-14.00 και 15.00-19.00. Προωθείστε το όπου μπορείτε. Ευχαριστώ.
 

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ (ΕΡΑΣΤΗΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ)
Συνάδελφε.
Λυπάμαι για τον φίλο σου.
Αύριο κι όλας θα πάω στο Κοτλιμπάνιο Νοσοκομείο Λάρισας να βοηθήσω.Τα στοιχεία μου τα έχεισ μόνο τσέκαρε αν θα έρθει το αίμα.Αλλά καλό θα είναι να πας σε καμιά Μητρόπολη ή σε κανένα σύλλογο που έχει τράπεζα αίματος.Θα σε βοηθήσουν. Δεν ξέρω αν κ κανένας σύλλογοσ ιεροψαλτών ή η ομοσπονδία έχει τράπεζα.Αν κάποιος γνωρίζει ας ενημερώσει.
 
Last edited:

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Τελικά τι έγινε το παιδί; Υπάρχει ακόμα ανάγκη για αίμα;
 

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ (ΕΡΑΣΤΗΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ)
Τελικά τι έγινε το παιδί; Υπάρχει ακόμα ανάγκη για αίμα;

Δεν ξέρω τι απέγινε το παιδί.Περιμένω νέα.Πάντως είχα επικοινωνίσει με το νοσοκομείο Ευαγγελισμος κ μου είχαν πει πωσ είχαν βρεθεί 140 φιάλεσ αίμα.
Φένεται υπάρχουν άνθρωποι ακόμα.
Παρακαλώ κ εγώ τον συνάδελφο Lampadario αν εχει νέα να μας ενημερώσει.
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση. Το παιδί δεν το γνωρίζω προσωπικά, ένας φίλος μου έστειλε το μύνημα και εγώ απλά το πόσταρα στις ανακοινώσεις...Θα ρωτήσω και θα σας ενημερώσω.Ευχαριστώ
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Πρόσφατα πήρα αυτά τα μυνήματα σε email απο φίλο μου. Δεν γνωρίζω προσωπικά τα πρόσωπα. Απλά προωθώ τις ανακοινώσεις:

1)Προωθήστε το όπου μπορείτε - ο άνθρωπος αυτός βρίσκεται ακόμα εντατική
και χρειαζεται αίμα - μόνο 0αρνητικό.Ο Χουρμουζιάδης Δημήτρης, 35 ετών, νοσηλεύεται στη μονάδα εντατικής θεραπείας στο νοσοκομείο 'Παπανικολάου' και χρειάζεται αίμα ΜΗΔΕΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ. Όποιος μπορεί να βοηθήσει παρακαλείται να επικοινωνήσει με το τμήμα αιμοδοσίας του 'Παπανικολάου' ή στο τηλ. 6978482332
XREIAZONTAI 50 FIALES AIMA OMADAS 0(MHDEN ARNHTIKO)

2)ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!
ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΧΕΠΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΝΟΣΗΛΕΥΕΤΑΙ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ
6 ΕΤΩΝ ΜΕ ΟΞΕΙΑ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ. ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΓΙΑ ΔΟΤΕΣ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΩΝ. Η ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΒ+ (ΡΕΖΟΥΣ ΘΕΤΙΚΟ). ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ
ΜΕΤΣΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΧΕΠΑ (παιδο-ογκολογικό ) (2310 993506 & 2310 993944) ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ, ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ.
 

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Για το 2: έχω ξαναδώσει αιμοπετάλια. Μπορώ να δώσω σε νοσοκομείο της Αθήνας (π.χ. Παίδων) και να πω ότι είναι για τον τάδε στο ΑΧΕΠΑ Θεσσαλονίκης; Επίσης: πρέπει ο δότης αιμοπεταλίων να έχει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ομάδα ΑΒ+;
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Με συγχωρερίται που αποποιούμαι της ευθύνης κατα κάποιο τρόπο, αλλά απλά ποστάρω ανακοινώσεις, δεν ξέρω να σου απαντήσω. Το καλύτερο είναι να επικοινωνήσετε στα τηλ. που δίνονται....Συγνώμη και πάλι:(
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Νέο επείγον:

Η μικρή Αργυρώ που είναι μόλις 4 χρονών πάσχει από Νευροβλάστομα (μορφή καρκίνου) και είναι σε πολύ κρίσιμη κατάσταση. Χρειάζεται επειγόντως αίμα ΑΒ Θετικό. Παρακαλώ πολύ όποιον έχει την ίδια ομάδα αίματος να δώσει αίμα και να προωθήσει αυτό το μήνυμα σε όσους περισσότερους γνωστούς μπορεί!!

Τα στοιχεία είναι:

Αργυρώ Τερεζάκη του Μανούσου και της Δέσποινας,

* Νοσοκομείο Αγλαία Κυριακού
Ογκολογικό τμήμα ή στο τμήμα Αιμοδοσίας
Θηβών & Λεβαδείας, Αμπελόκηποι
Τηλέφωνο : 213 2009000

Ευχαριστούμε πολύ που βοηθάτε την Αργυρώ

Φίλιππος Δερμετζόγλου
1η Παρ. Μ. Μπότσαρη
& 28ης Οκτωβρίου
73100 Κουνουπιδιανά
Χανιά
6977286570
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Νέο επείγον:

Η μικρή Αργυρώ που είναι μόλις 4 χρονών πάσχει από Νευροβλάστομα (μορφή καρκίνου) και είναι σε πολύ κρίσιμη κατάσταση. Χρειάζεται επειγόντως αίμα ΑΒ Θετικό. Παρακαλώ πολύ όποιον έχει την ίδια ομάδα αίματος να δώσει αίμα και να προωθήσει αυτό το μήνυμα σε όσους περισσότερους γνωστούς μπορεί!!

Τα στοιχεία είναι:

Αργυρώ Τερεζάκη του Μανούσου και της Δέσποινας,

* Νοσοκομείο Αγλαία Κυριακού
Ογκολογικό τμήμα ή στο τμήμα Αιμοδοσίας
Θηβών & Λεβαδείας, Αμπελόκηποι
Τηλέφωνο : 213 2009000

Ευχαριστούμε πολύ που βοηθάτε την Αργυρώ

Φίλιππος Δερμετζόγλου
1η Παρ. Μ. Μπότσαρη
& 28ης Οκτωβρίου
73100 Κουνουπιδιανά
Χανιά
6977286570

ΜΠΡΑΒΟ Θαναση . Οποιος φιλος μπορει ας βοηθησει .
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Ένα νέο επείγον (αλήθεια πού πηγαν τα άλλα;;;;)

ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!


ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΧΕΠΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΝΟΣΗΛΕΥΕΤΑΙ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ



6 ΕΤΩΝ ΜΕ ΟΞΕΙΑ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ.


ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΓΙΑ ΔΟΤΕΣ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΩΝ. Η ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΤΟΥ



ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΒ+ (ΡΕΖΟΥΣ ΘΕΤΙΚΟ) .


ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ



ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ



ΜΕΤΣΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ-



ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΧΕΠΑ (παιδο-ογκολογικό ) ( 2310 993506 & 2310 993944 )




ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ, ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ένα νέο επείγον (αλήθεια πού πηγαν τα άλλα;;;;)

Εδώ ( Ειδήσεις και Ανακοινώσεις > Ευχές (και άλλες ανακοινώσεις)> Επείγοντα (παρακλήσεις βοήθειας)).

Ήθελα να παρακαλέσω όλους να εξετάζουν καλά τέτοια μηνύματα βοηθείας γιατί πολλά από αυτά είναι ψεύτικα (αλυσίδες email για να μαζέψουν διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για διαφημιστικούς λόγους - spam). Εάν πρέπει οπωσδήποτε να στείλετε τέτοια μηνύματα στο φόρουμ, παρακαλώ γράφετε σύμφωνα με τους κανόνες (όχι όλο κεφαλαία) κτλ.

Τέλος, παρακαλώ να χρησιμοποιείτε αυτό εδώ το ίδιο θέμα για τέτοια μηνύματα και να μην ανοίγετε καινούργιο θέμα για το κάθε ένα (άλλωστε δεν είναι θέματα συζήτησης).

Ευχαριστώ.
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Συγνώμη δεν το είχα προσέξει.

Πάντως τις συγκεκριμένες για τις αιμοδοσίες μου τις στέλνει αξιόπιστο άτομο, και τις κάνω copy-paste όπως είναι (και όπως τις παίρνει κι αυτός φαντάζομαι), δηλαδή (συνήθως) κεφαλαία...
 

Dionysios

Διονύσιος Ἀνατολικιώτης, «γηράσκω ἀεὶ διορθούμενο
Συγνώμη δεν το είχα προσέξει.

Πάντως τις συγκεκριμένες για τις αιμοδοσίες μου τις στέλνει αξιόπιστο άτομο, και τις κάνω copy-paste όπως είναι (και όπως τις παίρνει κι αυτός φαντάζομαι), δηλαδή (συνήθως) κεφαλαία...


Ἂν πρῶτα ἀντιγράψωμε τὸ κείμενο στὸ Word, ὑπάρχει ἡ δυνατότης νὰ μετατρέψωμε τὰ κεφαλαῖα σὲ πεζά (Μορφή – ᾿Αλλαγὴ πεζῶν κεφαλαίων). γιὰ τέτοιες περιπτώσεις εἶναι κατάλληλη ἡ ἐπιλογὴ «Γράμματα τίτλου».
 
Top