Από όρθρο Κυριακής του Θωμά

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυναπτω μικρο αποσπασμα απο τον Ορθρο Κυριακης του Θωμα . Ψαλλει ο αειμνηστος περιφημος πρωτοψαλτης Χιου Νικολαος Χ''Σταματης .
 

Attachments

  • 01=9'26''=Εννατη-Πασαπνοαριο-Στιχηρο Αος.mp3
    6.5 MB · Views: 234

duodim

Δημήτρης Δημητρακόπουλος
Επισυναπτω μικρο αποσπασμα απο τον Ορθρο Κυριακης του Θωμα . Ψαλλει ο αειμνηστος περιφημος πρωτοψαλτης Χιου Νικολαος Χ''Σταματης .

Αγαπητέ Βαγγέλη, Πολλές Ευχαριστίες.Περίπου 40 χρόνια πριν!!. Ακούγεται επίσης, ο μετέπειτα πρωτοψάλτης (λαμπαδάριος τότε) Κώστας Καλαμπόκας και ένας βοηθός-ισοκράτης..
 

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος

Σε ευχαριστώ δημοσίως που προβάλλεις βίντεο που ανεβάζω στο κανάλι μου στο youtube φίλε Μανώλη ......Ένας απλός πιστός(που δεν έχει σχέση με το Αναλόγιο) δεν θα μπει εύκολα στο ψαλτολόγιον ή κ να μπει δεν θα ξέρει τι να πρωτο-ακούσει από τις πολλές ηχογραφήσεις που υπάρχουν εδώ .....στο Υοutube θα μπει ευκολότερα:wink: ......Ανεβάζω διάφορες ηχογραφήσεις παλαιών αλλά κ νέων ψαλτών οι οποίες πρώτον είναι του δικού μου προσωπικού γούστου, και δεύτερον δίνεται με αυτές τις ηχογραφήσεις η ευκαιρία στον απλό κόσμο, να ακούσει ψάλτες οι οποίοι σίγουρα του είναι άγνωστοι ......Αυτά τα ολίγα κ συγνώμη για την πολυλογία ......
 

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Γιώργο σ΄ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!

Δεν κάνω κάτι το σπουδαίο..Αυτός ο τόπος έχει ανάγκη από ανθρώπους του πνεύματος και νομίζω ό,τι και συ συγκαταλέγεσαι σε αυτούς. Θέλω να σου πω απλώς ό,τι ανεβάζω στο Ψ προσπαθώ να είναι ποιοτικό έτσι ώστε να εμπλουτιστεί περισσότερο το ήδη πολύτιμο αρχείο του Ψ, και να είναι πολύτιμη παρακαταθήκη για τις ερχόμενες γενεές :)eek:το πήγα πολύ μακρυα!!!)

Σ'ευχαριστούμε για τις ωραίες αναρτήσεις!
 
Top