Πόσο μεγάλα αρχεία μπορώ να επισυνάψω σε ένα μήνυμα;

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Τύπος Μέγιστο μέγεθος
bmp 20Μb
doc
20Mb
gif 20Mb
jpg
20Mb
mp3
50Mb
pdf 20Mb
png
20Mb
txt 20Mb
wav
50Mb
wma
50Mb
zip
50Mb
 

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Στα zip δεν είναι 50 ΜΒ, αλλά 47 και κάτι. Εγώ είχα ένα 48ΜΒ και αναγκάστηκα να το χωρίσω. Χώρια που η ταχύτητα στο upload είναι τραγική, μετά από κανα μισάωρο που υποτίθεται ότι ανέβηκε, είχα αποσυνδεθεί από το forum, καθώς είχε περάσει ο μέγιστος χρόνος που μπορείς να μείνεις μέσα χωρίς να βάλεις τα στοιχεία σου (νομίζω πάντως ότι είναι πολύ λίγος) και όταν ξανασυνδέθηκα το αρχείο φυσικά είχε κάνει περίπατο...
Τη δεύτερη φορά που ξαναπροσπάθησα, φρόντισα να γράφω και κανα μήνυμα (όπως αυτό εδώ) και να είμαι συνεχώς συνδεδεμένος στο φόρουμ και το πήρε. Δεν ξέρω αν είχε κανείς άλλος πρόβλημα με μεγάλα αρχεία.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Δυστυχώς όπως έχω πεί και παλαιότερα το ανέβασμα μεγάλων αρχείων στο forum είναι προβληματικό για λόγους που είναι εκτός της δυνατότητάς μου. Όπως είχα προτείνει και παλαιότερα, η εναλλακτική λύση είναι να τα ανεβάζετε με FTP στο analogion.com και να δίνετε το σύνδεσμο στο forum. Ήδη έστειλα πληροφορίες για αυτό σε μερικούς. Στείλτε μου προσωπικό μήνυμα εάν σας ενδιαφέρει αυτή η λύση.

Εάν το FTP είναι πρόβλημα για σας, άλλη λύση είναι να στείλετε σε μένα ή σε κάποιον άλλο ένα CD με τα αρχεία και να τα ανεβάσουμε εμείς.

Όσο για το γεγονός της πρόωρης αποσύνδεσης από το φόρουμ άλλαξα τη ρύθμιση και η σύνδεση θα παραμένει για 1 ώρα με το χρήστη ανενεργό.

Συγνώμη για την ταλαιπωρία.
 

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Χρόνια πολλά σε όλους και ευλογημένα.
Καλό παράδεισο εύχομαι να έχουμε όλοι.
Θα ήθελα να μάθω ποιες είναι οι δυνατότητες των μελών του φόρουμ σχετικά με το μέγεθος και την ποσότητα των αρχείων.

Αν είναι χρήσιμα εννοείται τα αρχεία και ενδιαφέρουν τα υπόλοιπα μέλη:

Πόσα μπορούμε να ανεβάσουμε;

Μέχρι πόσα ΜΒ μπορεί να ανεβάσει κάθε μέλος;


Εκτός από την χωρητικότητα, τι γίνεται με το bandwidth; η μεταφορά δεδομένων πόση είναι κάθε μήνα για να μην υπερβούμε το όριο;
Αυτά.
 
Last edited by a moderator:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Επέκτεινα τη ρύθμιση από 32ΜΒ που ήταν το μέγιστο μέγεθος επισύναψης μετά τη μεταφορά από το vBulletin στο XenForo σε 100ΜΒ τώρα. Παρακαλώ να χρησιμοποιείται με σύνεση καθώς ο αποθηκευτικός χώρος προσθέτει κόστος στη διατήρηση του φόρουμ. Πείτε μου εάν βλέπετε κανένα πρόβλημα. @neoklis @π. Μάξιμος
 
Αγαπητέ Διαχειριστή μας,
Προσπαθώ να μεταφορτώσω ένα αρχείο μεγέθους 52,6MB σύμφωνα με τα πιο πάνω και παίρνω μήνυμα σφάλματος.
Στη συνέχεια το συμπίεσα σε μορφή RAR (κάπου 12ΜΒ μικρότερο) και πάλι παίρνω μήνυμα μη αναγνωρίσιμης μορφής συναπτόμενου αρχείου.
Τί συμβαίνει;
ΑΚ
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Αγαπητέ Διαχειριστή μας,
Προσπαθώ να μεταφορτώσω ένα αρχείο μεγέθους 52,6MB σύμφωνα με τα πιο πάνω και παίρνω μήνυμα σφάλματος.
Στη συνέχεια το συμπίεσα σε μορφή RAR (κάπου 12ΜΒ μικρότερο) και πάλι παίρνω μήνυμα μη αναγνωρίσιμης μορφής συναπτόμενου αρχείου.
Τί συμβαίνει;
ΑΚ
Νά προσέχεις νά εἶσαι σέ https μέχρι τήν ἀλλαγή.
 
Top