Κοινωνικό Θεοφανείων

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Κατά προτίμηση σύντομο σε ήχο βαρύ..
Ευχαριστώ...Καλό υπόλοιπο εορτών..

Γεια σου πατρίδα!
φρεσκοσκαναρισμένο από πολυγραφημένο χειρόγραφο του άρχοντα Βασιλείου Νικολαΐδη, στην Ιερά Θεολογική Σχολή της Χάλκης.
 

Attachments

  • Koinwnikon Theofaneiwn.pdf
    247.7 KB · Views: 531
Ευχαριστώ όλους...και ιδιαιτέρως τον συντοπίτη μου Ν.Γιάννου..:wink:
Θα τα αξιοποιήσω αναλόγως...:)
 

tb---

τσοπάνης
Υπαρχει μηπως πουθενα το κοινωνικο αυτο σε ήχο δεύτερο;;
Το έχει κανεις;;

Προλαβαίνετε να κάμετε μια προσαρμογή σε αντίστοιχα κοινωνικά αινείται των κλασικών συνθετών.

Και γώ εδώ που είμαι τώρα αντιγράφω με μολυβάκι σε άσπρο χαρτί κάποιες θέσεις , τα υπόλοιπα εκ στήθους .... βιβλία μουσικά δεν έχω μαζί μου, και πρέπει αύριο να ψάλλω και μάλιστα σωστά ~
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Γνωρίζει μήπως κανείς τίνος μάθημα ψάλλει ο Θρασύβουλος Στανίτσας το 1967; (Το ακούτε εδώ). Το λέω γιατί μου φαίνεται πως κάποιος συμψάλλει μαζί του, επομένως θα υπήρχε κείμενο.
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Γνωρίζει μήπως κανείς τίνος μάθημα ψάλλει ο Θρασύβουλος Στανίτσας το 1967; (Το ακούτε εδώ). Το λέω γιατί μου φαίνεται πως κάποιος συμψάλλει μαζί του, επομένως θα υπήρχε κείμενο.

Επί τη Βάσει Γλυκέος, Μπερεκέτ....
 
Last edited:
S

Sotres

Guest
Γεια σου πατρίδα!
φρεσκοσκαναρισμένο από πολυγραφημένο χειρόγραφο του άρχοντα Βασιλείου Νικολαΐδη, στην Ιερά Θεολογική Σχολή της Χάλκης.
Άρχοντα χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Τα ισοκρατήματα είναι του Νικλαϊδη;
ευχαριστώ
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
(Διαγράφεται η πρώτη λέξη:wink:) χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Τα ισοκρατήματα είναι του Νικολαϊδη;
ευχαριστώ
Όπως βλέπετε, το αρχικό σας μήνυμα .... λογοκρίθηκε...:D
Αντεύχομαι ομοίως! Στο κοινωνικό αυτό του Νικολαΐδη δεν υπάρχει καμιά επέμβαση... Συνεπώς και τα ισοκρατήματα είναι δικά του!
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Και σε PDF.
Γιατί κόψατε τό κρατηματάκι; (Καλά κάνατε)
Φαίνεται ὅμως στό ἀρχεῖο τοῦ 2ου μηνύματος καί στοῦ Δομέστικου.

Ἠχογράφηση καί ἐδῶ.

Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν σέ νέο θέμα: Περί του ήχου του κοινωνικού των Θεοφανείων.

Καθώς καί ἀπό ἀντιγραφή καί μετακίνηση Κοινωνικόν Θεοφανείων - ήχος βαρύς – Πέτρου λαμπαδαρίου [ερμηνεία: Ευάγγελος Σολδάτος]

 
Last edited:
Μηπως καποιος εχει το Κοινωνικο του Καραμανη των Θεοφανειων σε ηχο Βαρυ διατονικο?Ας το ανεβασει σε pdf παρακαλω?!?!?!?!
 
Top