ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ Δανιηλ=Χερουβικο(Βαγ Λιναρδακη)ΑΓΙΑ

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Ο πρωτοψαλτης του Ιερου Ναου Αγιας Αικατερινης Πετραλωνων Δανιηλ Καραμπασης , ψαλλει χερουβικο σε ηχο Δο (αγια) , δικης μου συνθεσης (με επιροες Στανιτσα) . Θερμα τον ευχαριστω .
Το εν λογω χερουβικο αφιερουται στο εκλεκτο μελος του ''Ψαλτολογιον'' και καλο φιλο Ευστρατιο (Στρατο) Παπαϊωαννου .
 

Attachments

  • Χερουβικὀ Δ΄ ήχου Ευαγγέλου Λιναρδάκη.pdf
    2 MB · Views: 411
  • 9'42''=Καραμπασης Δανιηλ=Χερουβικον ΑΓΙΑ (Βαγ Λιναρδακη).mp3
    4.5 MB · Views: 317
Last edited:

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Ο Θεός να δίνει υγεία και χαρά στον τε συνθέτη και στον ερμηνευτή:):):)
 

xarpan0

Νέο μέλος
Ο Θεός να δίνει υγεία και χαρά στον τε συνθέτη και στον ερμηνευτή:):):)

Και απο μενα ευχές και στον κ.Λιναρδάκη και στον κ .Καραμπατση.Εξαιρετικό απο ολες τις πλευρες!!!ενας απο τους καλυτερους ΄΄αγια΄΄ που εχω ακουσει!!Αν μπορουσε να ανεβεί πιο καθαρογραμμενο σε καποια γραμματοσειρα??
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Είναι πλέον τοις πάσι γνωστόν ότι η συνεργασία Λιναρδάκη - Καραμπάση αποδίδει αποτελέσματα ένα εκ των οποίων τέρπει την στιγμή αυτή τους οφθαλμούς και τα ώτα μας. Εξαιρετική πλοκή άριστη ερμηνεία. Συγχαρητήρια και στους δύο.
 

aposapostolopoulos

Απόστολος Αποστολόπουλος
Συγχαρητήρια!!!!!
Και για τη σύνθεση κ. Βαγγέλη, αλλά και για την εκτέλεση κ. Δανιήλ!
Εξαιρετικό!
 

jimis

Παλαιό Μέλος
Μπορεί να είναι γραμμένο με επιρροές Στανίτσα :) μα πλέον οι προσωπικές γραμμές του κ . Λιναρδάκη:rolleyes:στις εναλλαγές των ήχων αλλα και στις αρκετά δύσκολες {εντεχνες } μουσικές γραμμές:cool: φανερώνει το μεράκι του συνθέτη και {απελευθερώνει } τον ψάλοντα που και σ ΄ αυτη την περἰπτωση αποδίδει το μάθημα με ωραιο ύφος τέχνη και σοβαρότητα:eek:Ένα μαθημα πιστεύω για μονωδιακή εκτέλεση και..Ένα μπράβο και στους δύο!!!:)

Υ.Γ Αναμένουμε τον τρίτο και τον βαρύ!!!
 

xarpan0

Νέο μέλος
Μπορεί να είναι γραμμένο με επιρροές Στανίτσα :) μα πλέον οι προσωπικές γραμμές του κ . Λιναρδάκη:rolleyes:στις εναλλαγές των ήχων αλλα και στις αρκετά δύσκολες {εντεχνες } μουσικές γραμμές:cool: φανερώνει το μεράκι του συνθέτη και {απελευθερώνει } τον ψάλοντα που και σ ΄ αυτη την περἰπτωση αποδίδει το μάθημα με ωραιο ύφος τέχνη και σοβαρότητα:eek:Ένα μαθημα πιστεύω για μονωδιακή εκτέλεση και..Ένα μπράβο και στους δύο!!!:)

Υ.Γ Αναμένουμε τον τρίτο και τον βαρύ!!!

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση!!!
 
Last edited:

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Δεν είναι μόνο ένα άρτιο χερουβικό, κατάλληλο για λάτρεις του αναλυτικού και μελωδικά πλούσιου ύφους, αλλά και μια πολύ ενδιαφέρουσα άποψη μελισματικού εμπλουτισμού του ίδιου του ήχου Άγια. Και ο Δανιήλ αποδίδει άριστα το πνεύμα του δημιουργού με αναλυτική ερμηνεία της αναλυτικής γραφής.:)
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Και απο μενα ευχές και στον κ.Λιναρδάκη και στον κ .Καραμπατση.Εξαιρετικό απο ολες τις πλευρες!!!ενας απο τους καλυτερους ΄΄αγια΄΄ που εχω ακουσει!!Αν μπορουσε να ανεβεί πιο καθαρογραμμενο σε καποια γραμματοσειρα??

Επισυναπτω το χερουβικον του κ.Λιναρδακη ...Η γραφη ειναι απο τον καλο μου φιλο και μελος του φορουμ Ευστρατιο Παπαιωαννου ο οποιος το αντεγραψε απο το πρωτοτυπο !!Με την ευκαιρια ευχαριστω τον κ .Λιναρδακη κι εσας για τα καλα σας σχολια !!!
 

Attachments

  • Χερουβικόν Ηχου Δ..αγια ...Λιναρδακη Ευαγγελου.pdf
    68.6 KB · Views: 68
Last edited:

haris1963

παλαιότατο μέλος
Επισυναπτω το χερουβικον του κ.Λιναρδακη ...Η γραφη ειναι απο τον καλο μου φιλο και μελος του φορουμ Ευστρατιο Παπαιωαννου!!Με την ευκαιρια ευχαριστω τον κ .Λιναρδακη κι εσας για τα καλα σας σχολια !!!

Δανιήλ, ευχαριστούμε πολύ και συγχαρητήρια για την εκτέλεση!
Ήθελα να σε παρακαλέσω ωστόσο, εφ' όσον υπάρχει πλέον η δυνατότητα, να ανεβάσεις και το file από τον Μελωδό (mel), καθώς είμαστε πολλοί που χρησιμοποιούμε το πρόγραμμα.

Χάρης
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυναπτω το χερουβικον του κ.Λιναρδακη ...Η γραφη ειναι απο τον καλο μου φιλο και μελος του φορουμ Ευστρατιο Παπαιωαννου ο οποιος το αντεγραψε απο το πρωτοτυπο !!Με την ευκαιρια ευχαριστω τον κ .Λιναρδακη κι εσας για τα καλα σας σχολια !!!

Να ευχαριστησω και εγω τον αγαπητο Στρατο .
ΣΗΜ : Στην πρωτη σειρα του ''μυστικως'' και πριν την μαρτυρια του Κε , παρακαλω να μει μια απλη κατω απο την υποροη . Ευχαριστω .
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Δανιήλ, ευχαριστούμε πολύ και συγχαρητήρια για την εκτέλεση!
Ήθελα να σε παρακαλέσω ωστόσο, εφ' όσον υπάρχει πλέον η δυνατότητα, να ανεβάσεις και το file από τον Μελωδό (mel), καθώς είμαστε πολλοί που χρησιμοποιούμε το πρόγραμμα.

Χάρης

Χαρη δεν τον εχω τον μελωδο μα ουτε και ο Στρατος... γραφει με ΕΖ!!!
 
Top