Δοξολογία (Άγια)

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Σε μια απ' τις κασέττες μου βρήκα την εν θέματι δοξολογία, και είπα να σας την κάνω πάσα σε τιμή ... ευκαιρίας:D!!
Θα διαπιστώσετε ότι ο απλός λαός που λέει "Μ' όποιον δάσκαλο καθίσεις.... κλπ" έχει ... λίγο δίκιο!:wink:
Άντε και χρονολογία:D...1992 όταν έφυγα απ' την Ι.Μ.Ασωμάτων Πετράκη.
Με την ευκαιρία, να αναφερθώ για τις χρονολογίες των ηχογραφήσεων σε ότι με αφορά...
Έπαιρνα το κασετόφωνο με την ελπίδα να βρεθεί κανένας καλός βοηθός να γράψουμε κάτι αξιόλογο, αλλά πού! (ποιός είμαι, να θέλω και ... καταρτισμένο βοηθό:(.)
Οι συνθήκες δεν επέτρεπαν να έχω ... παρακαταθήκη άδειες κασέττες οπότε αν η ηχογράφηση δεν ικανοποιούσε, ΦΤΟΥ ΚΙ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!:D:D
Άρα δεν έγραφα στα αυτοκόλλητα όχι χρονολογίες, μα ούτε και περιεχόμενα.... και τώρα προσπαθώ να βρώ ... άκρη.:D
Τά 'πα και ξαλάφρωσα...:D
Καλή ακρόαση
ΝΓ
 

Attachments

  • DOKSOLOGIA AGIA n.g..mp3
    6 MB · Views: 267

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Σε μια απ' τις κασέττες μου βρήκα την εν θέματι δοξολογία, και είπα να σας την κάνω πάσα σε τιμή ... ευκαιρίας:D!!
Θα διαπιστώσετε ότι ο απλός λαός που λέει "Μ' όποιον δάσκαλο καθίσεις.... κλπ" έχει ... λίγο δίκιο!:wink:
Άντε και χρονολογία:D...1992 όταν έφυγα απ' την Ι.Μ.Ασωμάτων Πετράκη.
Καλή ακρόαση
ΝΓ


... τέτοιο απήχημα και Άγια θα μάθεις!!!!

Δ.
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Πρώτη φορὰ ἄκουσε μαζί μου ἐκκλησιαστικὴ σύνθεση ὁ μόλις 11μηνῶν γιός μου, καὶ δὲν ἔβγαλε ἄχνα μέχρι τέλους. Τοῦ τὸ ξανάβαλα, πάλι τὸ ἴδιο.

κ. Γιάννου ἀποκτήσατε τὸν νεότερο θαυμαστή σας. Ωχ, στανιτσικὸ τὸν βλέπω τὸν πιτσιρίκο μου ...:D Θὰ λέει καὶ λειτουργικά ... :eek:
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Θα διαπιστώσετε ότι ο απλός λαός που λέει "Μ' όποιον δάσκαλο καθίσεις.... κλπ" έχει ... λίγο δίκιο!:wink:
Άντε και χρονολογία:D...1992

Κάτι δεν ταιριάζει με την χρονολογία 1992. Εγώ στο απήχημα ακούω τον Στανίτσα 100% :D, μέχρι το τελευταίο τσάκισμα και λύγισμα της φωνής! :wink:
Άρα, νωρίτερα πρέπει να έγινε η ηχογράφηση! :eek::p:p

ΧΚΣ
 

byzantinology

Νέο μέλος
Aυτή είναι εκτέλεση!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!
Σε μια απ' τις κασέττες μου βρήκα την εν θέματι δοξολογία, και είπα να σας την κάνω πάσα σε τιμή ... ευκαιρίας:D!!
Θα διαπιστώσετε ότι ο απλός λαός που λέει "Μ' όποιον δάσκαλο καθίσεις.... κλπ" έχει ... λίγο δίκιο!:wink:
Άντε και χρονολογία:D...1992 όταν έφυγα απ' την Ι.Μ.Ασωμάτων Πετράκη.
Με την ευκαιρία, να αναφερθώ για τις χρονολογίες των ηχογραφήσεων σε ότι με αφορά...
Έπαιρνα το κασετόφωνο με την ελπίδα να βρεθεί κανένας καλός βοηθός να γράψουμε κάτι αξιόλογο, αλλά πού! (ποιός είμαι, να θέλω και ... καταρτισμένο βοηθό:(.)
Οι συνθήκες δεν επέτρεπαν να έχω ... παρακαταθήκη άδειες κασέττες οπότε αν η ηχογράφηση δεν ικανοποιούσε, ΦΤΟΥ ΚΙ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!:D:D
Άρα δεν έγραφα στα αυτοκόλλητα όχι χρονολογίες, μα ούτε και περιεχόμενα.... και τώρα προσπαθώ να βρώ ... άκρη.:D
Τά 'πα και ξαλάφρωσα...:D
Καλή ακρόαση
ΝΓ
 

Αηδόνης

Παλαιό Μέλος
Το ενήχημα τοιουτοτρόπως αποδίδεται προ Χερουβικών (ή θα έπρεπε να αποδίδεται προ Χερουβικών...), διότι στην αργοσύντομη δοξολογία δεν ταιριάζει τέτοιας έκτασης απήχημα, εννοώντας ότι η εισαγωγή στον ήχο θα πρέπει να είναι συντομώτερη. Αυτό δεν μειώνει σε καμία περίπτωση την άψογη και υποδειγματική -αμίμητη για πολλούς νεώτερους και πρεσβύτερους- εκτέλεσή του. Η δε απόδοση της δοξολογίας του Πέτρου συναγωνίζεται αυτήν την απόδοση του απηχήματος και ίσως την ξεπερνάει.. Τα συγχαρητήρια ολόθερμα στον κ. Γιάννου και οι ευχές υγείας και μακροημέρευσης θερμότερες. Α.



Υ.Γ.: Και η βάση ιδανική (προσεγμένη...).
 
Top