Κοινωνικό Χριστουγέννων (Γ. Τσατσαρώνη)

Λάτρης Β.Μ.

Παράφωνος ερασιτέχνης!
Το παρακάτω κοινωνικό το έχω στο αρχείο μου αρκετά χρόνια, αλλά δεν έμαθα ποτέ ποιου συνθέτη είναι. Μήπως γνωρίζει κανείς σας; Αν όχι, δεν πειράζε,ι το καταθέτω στην αγάπη σας.
 

Attachments

  • img062.jpg
    1 MB · Views: 504
  • img063.jpg
    717.6 KB · Views: 267

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Το παρακάτω κοινωνικό το έχω στο αρχείο μου αρκετά χρόνια, αλλά δεν έμαθα ποτέ ποιου συνθέτη είναι. Μήπως γνωρίζει κανείς σας; Αν όχι, δεν πειράζε,ι το καταθέτω στην αγάπη σας.

Γ. Τσατσαρώνη, Άρχοντος Μουσικοδιδασκάλου, από τη Βυζαντινή Λειτουργία του.

Δ.
 

Λάτρης Β.Μ.

Παράφωνος ερασιτέχνης!
Επιτέλους!! Μετά από 10 χρόνια έμαθα ποιου συνθέτη είναι.
Το είχαμε πει για πρώτη φορά σε μια συναυλία του συλλόγου ιεροψαλτών Βόλου ''Αγιος Ιωάννης ο Κουκουζέλης'' το Δεκέμβριο του 2000 και από τότε αυτό λέω τα Χριστούγεννα.
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Επιτέλους!! Μετά από 10 χρόνια έμαθα ποιου συνθέτη είναι.
Το είχαμε πει για πρώτη φορά σε μια συναυλία του συλλόγου ιεροψαλτών Βόλου ''Αγιος Ιωάννης ο Κουκουζέλης'' το Δεκέμβριο του 2000 και από τότε αυτό λέω τα Χριστούγεννα.


Ήμουν και γω... Θυμάμαι που είχατε πει και το Πώς εξείπω το μέγα μυστήριον του Α. Βυζαντίου.

Δ.
 

Λάτρης Β.Μ.

Παράφωνος ερασιτέχνης!
Αυτό ομολογώ πως δεν το θυμάμαι, αλλά για να το λέτε εσείς, μάλλον θα το είπαμε:D
(Κρίμα που δεν υπήρχε το φόρουμ τότε:D)
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Αυτό ομολογώ πως δεν το θυμάμαι, αλλά για να το λέτε εσείς, μάλλον θα το είπαμε:D
(Κρίμα που δεν υπήρχε το φόρουμ τότε:D)

Είχα ζητήσει από τον φίλτατο Ν. Νικολάου την πάρτα σας και μου την έδωσε. Συμμετείχαν σύλλογοι Θεσ/νίκης και Κοζάνης.

Δ.
 
Γνωρίζετε κάτι για μια εκδήλωση στο Βόλο στην οποία έψαλαν το Κοινωνικό αυτό και ήταν και ο άρχ. Λεων. Αστέρης; Υπάρχουν ηχητικά; Ευχαριστώ πολύ!
 
Top