Αγρυπνία Τιμίας Ζώνης 31-08-2009 (13-09-2009 νέο)

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Σε λίγη σχετικά ώρα τελειώνει στο Βατοπέδι η Αγρυπνία της Αγίας Ζώνης.

Αριστερά επίσημα καλεσμένος της μονής ο δάσκαλός μου Ιωάννης Χασανίδης.

Πληροφορίες έγκυρες :D αναφέρουν ότι στην πανήγυρη βρίσκεται ο Χάρης Συμεωνίδης (με πήρε τηλ) οπότε μάλλον κάτι θα ακούσουμε και εμείς οι άτυχοι λόγω υποχρεώσεων...

Άντε να φεύγουμε τώρα σιγά σιγά...
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Πληροφορίες έγκυρες :D αναφέρουν ότι στην πανήγυρη βρίσκεται ο Χάρης Συμεωνίδης (με πήρε τηλ) οπότε μάλλον κάτι θα ακούσουμε και εμείς οι άτυχοι λόγω υποχρεώσεων...

Ναι τελικά έμεινα και για την Αγρυπνία στο Βατοπέδι (πήρα άδεια απότην εκκλησία μου). Ακόμα δεν τελείωσε στη Θ. Κοινωνία είμαστε.

Δεξιά γερο Δανιήλ, παπα Θωμάς, Π. Στέφανος, π. Φίλιππος Θωμάδων, π. Δαμασκηνός, π. Σπυρίδων, εγώ και

ο Δημήτρης Νεράντζης

Αριστερά, ο Γ. Χασανίδης και οι Βατοπεδινοί πατέρες. Επίσης ο Γιώργος Κωνσταντίνου με τον οποίο γνωρίστηκα από κοντά και συγχωρεθήκαμε. Πάω μέσα!
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Δεξιά γερο Δανιήλ, παπα Θωμάς, π. Στέφανος, π. Φίλιππος Θωμάδων, π. Δαμασκηνός, π. Σπυρίδων, εγώ και

ο Δημήτρης Νεράντζης

Αριστερά, ο Γ. Χασανίδης και οι Βατοπεδινοί πατέρες. Επίσης ο Γιώργος Κωνσταντίνου με τον οποίο γνωρίστηκα από κοντά και συγχωρεθήκαμε. Πάω μέσα!

Αυτές είναι ακολουθίες.

Ελπίζω κάτι να έγραψες...

Καλή όρεξη τώρα :cool:
 
T

tasos1985

Guest
παιδια τιποτα σε βιντεοαπο των κυρ Γιαννη δεν χορτενω να των ακουω
 
T

tasos1985

Guest
για χαρα σε ολους,ειμαι νεο μελος κ θελω πολυ ν μπω στην παρεα σας.αν εχετε τιποτα καινουργιο απ'των κυρ.Γιαννη ανεβαστετο [ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ]θα το εκτιμουσα ιδιετερα αν υπειρχε τιποτα κ σε βιντεο,δεν χορτενω να των ακουω τετοιο ιδους πνευματος σπανιζη την σημερων εποχη
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Ναι τελικά έμεινα και για την Αγρυπνία στο Βατοπέδι (πήρα άδεια απότην εκκλησία μου). Ακόμα δεν τελείωσε στη Θ. Κοινωνία είμαστε.

Δεξιά γερο Δανιήλ, παπα Θωμάς, Π. Στέφανος, π. Φίλιππος Θωμάδων, π. Δαμασκηνός, π. Σπυρίδων, εγώ και

ο Δημήτρης Νεράντζης

Αριστερά, ο Γ. Χασανίδης και οι Βατοπεδινοί πατέρες. Επίσης ο Γιώργος Κωνσταντίνου με τον οποίο γνωρίστηκα από κοντά και συγχωρεθήκαμε. Πάω μέσα!

Βοήθειά σας! ...Γράφεις: ''Επίσης ο Γιώργος Κωνσταντίνου με τον οποίο γνωρίστηκα από κοντά και συγχωρεθήκαμε.'' ...! Γιατί, ήσαστε μαλωμένοι, και δεν το πήρε κανείς είδηση;:confused:

Δ.
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Βοήθειά σας! ...
Ευχαριστούμε! Βοήθεια σε όλους μας η Παναγία μας! Ήταν όντως λαμπρή και αξέχαστη αγρυπνία!

Γράφεις: ''Επίσης ο Γιώργος Κωνσταντίνου με τον οποίο γνωρίστηκα από κοντά και συγχωρεθήκαμε.'' ...! Γιατί, ήσαστε μαλωμένοι, και δεν το πήρε κανείς είδηση;:confused:
Λοιπόν τέρμα οι δύσκολες ερωτήσεις, γιατί έχω:

α) να κόψω τα mp3 της πανηγύρεως σε κομμάτια και να τα ανεβάσω και
β) να τροποποιήσω κάποιες εκφράσεις σε παλαιότερα μηνύματά μου :wink:

Θέλουν δουλειά και τα δύο!

Χαραλάμπης
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
β) να τροποποιήσω κάποιες εκφράσεις σε παλαιότερα μηνύματά μου :wink:

Καλά μιλάμε για μεγάλη μετάνοια :D

Θα μελοποιήσεις μήπως και κανένα κατανυκτικό της Μεγάλης Τεσσαρακοστής; :eek: :D
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Καλά μιλάμε για μεγάλη μετάνοια :D

Θα μελοποιήσεις μήπως και κανένα κατανυκτικό της Μεγάλης Τεσσαρακοστής; :eek: :D

Μήπως το Μετάνοιαν ου κέκτημαι... εις ήχον πλ β; (έσω-έξω β(ουν)...

Δ.
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Απ' το στόμα μου το πήρες.



Και συ πάντως μετάνοιαν ου κέκτησαι :D:D

εννοείται... Ω πώς διάγω αμέριμνος, που έλεγε μοναδικά κ ανεπανάληπτα κ ο μακαριστός...
 

Shota

Παλαιό Μέλος
Μήπως το Μετάνοιαν ου κέκτημαι... εις ήχον πλ β; (έσω-έξω β(ουν)...

Καλύτερα κάτι τέτοιο... τρέμω τὴν φοβερὰν ἡμέραν τῆς κρίσεως :wink:
 

Attachments

  • ThBasilikos-Tremo.mp3
    380.5 KB · Views: 70

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Α, πέρα από το αστείο είναι πολύ διδακτικά πράγματα αυτά. Η ψαλτική στη λατρεία διακονώντας τον Χριστό μας ενώνει σε ένα σώμα, ενώ εκτός λατρείας (π.χ. σε φόρουμ) καμιά φορά διακονεί τον εαυτό μας και μας χωρίζει (καμιά φορά).

ΥΓ Δημήτρη, να πάμε κι εμείς σε καμιά αγρυπνία μπας και συμφιλιωθούμε...
 

Μ.Β.

Ματθαίος Βλάχος
... Επίσης ο Γιώργος Κωνσταντίνου με τον οποίο γνωρίστηκα από κοντά και συγχωρεθήκαμε...

Συγχωρεμένοι!!

Πάντως, έλεγα κάποτε...
...Ο Γιώργος Κωνσταντίνου είναι [...] απ' τα καλύτερα παιδιά. Ίσως τον αδικεί ο σαρκασμός του. Είμαι σίγουρος πως εαν υπήρχε η δυνατότητα να βλέπαμε την έκφρασή του όταν αστειεύεται, θα αλλάζαμε για πολλά γνώμη...

Τα έφερε η Παναγία και ειδωθήκατε. (μπας και ησυχάσουμε!!)


Αναμένουμε τα ηχητικά..
(Έχουμε κυρ Γιάννη αριστερά. Δε μασάμε.. :D)

φιλικά

ματθαίος
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Αγόρι μου βλέπω η αγρυπνία σου άλλαξε το ωράριο του ύπνου, 03:00 και κάτι και 05:00 και κάτι τα μηνύματα.

Καλά πας, προχώρα :eek: :D
 
Top