Άξιον εστι δευτερόπρωτος και Θεοτόκε Παρθένε οκτάηχον

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Επισυναπτω αξιον εστι σε δευτεροπρωτο οπως εψαλει την Κυριακη..ειναι του αημνηστου Θεοδοσοπουλου ...Εχει καποια αλλαγη στο τελος που καλως κακως την κανω παντα αφου νομιζω πως ταιριαζει στο συγκεκριμενο αξιον εστι...Επισυναπτω και το κειμενο
 

Attachments

  • Αξιον εστι δευτεροπρωτος.pdf
    1.3 MB · Views: 308
  • αξιον δευτεροπρωτος.mp3
    2.2 MB · Views: 256

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Επισυναπτω αξιον εστι σε δευτεροπρωτο οπως εψαλει την Κυριακη..ειναι του αημνηστου Θεοδοσοπουλου ...Εχει καποια αλλαγη στο τελος που καλως κακως την κανω παντα αφου νομιζω πως ταιριαζει στο συγκεκριμενο αξιον εστι...Επισυναπτω και το κειμενο

Όχι κακώς, καλώς! Αφού το ζητάει, είναι απαραίτητο! Μόνο αν η βάση ανεβεί και κινδυνεύεις να βγάλεις ... το σήμα του Ψαλτολογίου (κοκοράκια:D:D) ή αισθανθής κόπωση, μόνο τότε κάνεις αναγκαστική προσγείωση,:( χωρίς να ειδοποιήσεις τους ... (επιβάτες της πτήσης) ... συμπροσευχομένους! Όσο για το παρόν άκουσμα, άψογο!
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Όχι κακώς, καλώς! Αφού το ζητάει, είναι απαραίτητο! Μόνο αν η βάση ανεβεί και κινδυνεύεις να βγάλεις ... το σήμα του Ψαλτολογίου (κοκοράκια:D:D) ή αισθανθής κόπωση, μόνο τότε κάνεις αναγκαστική προσγείωση,:( χωρίς να ειδοποιήσεις τους ... (επιβάτες της πτήσης) ... συμπροσευχομένους! Όσο για το παρόν άκουσμα, άψογο!

Ευχαριστω τον κ.Γιαννου για τα καλα του σχολια!!!!!
 

Attachments

  • Θεοτόκε Παρθένε οκτάηχον.pdf
    99 KB · Views: 283
  • θεοτoκε παρθενε..Γιαννου Νικ...mp3
    3.5 MB · Views: 231

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστω τον κ.Γιαννου για τα καλα του σχολια!!!!!

Νά 'σαι σίγουρος φίλε Δανιήλ, πως εάν δώσεις ... αφορμή, θα ακούσεις και ... σχολιανά:D:D:D! Όσο για το Θεοτόκε Παρθένε το οκτάηχο, έχεις την ... αποκλειστική ... παγκόσμια ... πρώτη (αλλά και άψογη) εκτέλεση, αφού εγώ δεν το έχω πει!...
 

jimis

Παλαιό Μέλος
Νά 'σαι σίγουρος φίλε Δανιήλ, πως εάν δώσεις ... αφορμή, θα ακούσεις και ... σχολιανά:D:D:D! Όσο για το Θεοτόκε Παρθένε το οκτάηχο, έχεις την ... αποκλειστική ... παγκόσμια ... πρώτη (αλλά και άψογη) εκτέλεση, αφού εγώ δεν το έχω πει!...

Σχετικά σύντομο όμορφο μετρημένο μάθημα!!!!!Οι γραμμές κλασικές και οι φθορές εκεί που πρέπουν!!!!!Συγχαρητήρια στον συνθέτη κ.Γιαννου Νικόλαο!!!!Είναι νομίζω δύσκολο τουλάχιστον για μένα να εκτελείς ένα μάθημα χωρίς να το έχεις ακούσει ποτέ. :confused:Γι' αυτό ένα μπράβο και στον κ.Καραμπάση!!!!:)
 
Top