Αγίου Αντωνίου 2014

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Προγραμμάτισα να ψάλω τη δοξολογία που υπέβαλα στο διαγωνισμό μελοποιΐας του Σχολείου Ψαλτικής....
Επισυνάπτω επίσης το τέλος των Ανοιξανταρίων με την αρχή των Ειρηνικών για να διαπιστώσετε (ιδίοις ωσίν) τη ζημιά που κάνουν μερικοί, που ενώ δεν μπορούν, δεν θέλουν να το καταλάβουν, μέχρι να βρεθεί κάποιος να σπάσουν τα μούτρα τους. Εγώ φέτος έδωσα τόπο στην οργή, αλλά δεν θα ξαναψάλλει μαζί μου. ΤΕΛΟΣ!!!
Όταν είδα τον συγκεκριμένο κύριο να πλησιάζει είπα από μέσα μου:Ωωωωωχ! Ήξερα εκ των προτέρων τί θα γινόταν....

ΥΓ Στη δοξολογία γίνονται κάποια σοβαρά λάθη από το δεξιό χορό (του υπάρχοντα)... Μας έφαγε η ... αυτοπεποίθηση και η σπάθη στο Παράτεινον πήγε περίπατο:(
 

Attachments

  • 14.01.17 doksologia.mp3
    9.6 MB · Views: 102
  • TELOS ANOIKSANT. ARXH EIRHNIKWN.mp3
    4.5 MB · Views: 85
Last edited:

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Είχε μεγάλη χαρά που θα ανέβαινε στο αναλόγιό σου αγαπημένε μας διδάσκαλε.Δεν πειράζει με την Χάριν του Κυρίου μας.Δώσε τόπο στην οργή.....:D
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Έπειτα γνωρίζεις πολύ καλά ότι όταν υπάρχει ένας τέτοιος πειρασμός στο αναλόγιό σου,ο Κύριος επιτρέπει το ηχητικό αποτέλεσμα να είναι κατά πολύ ανώτερο στα ώτα των ακουόντων λόγω της υπομονής και ταπεινοφροσύνης σου...:) Φαντάζομαι τι θα γινόταν εάν ο πειρασμός ήταν γυναικείος...Υποθέτω.....:D
 
Top