Αναστάσεως ημέρα Χρυσάφου του νέου.

  • Thread starter Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος
  • Start date
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Χριστός Ανέστη

Σε όλους τους φίλους και μέλη του Ψαλτολογίου αφιερώνω το αργόν Αναστάσεως Ημέρα Χρυσάφου του νέου.
 

Attachments

  • ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ ΗΜΕΡΑ.mp3
    8.8 MB · Views: 500

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Χριστός Ανέστη

Σε όλους τους φίλους και μέλη του Ψαλτολογίου αφιερώνω το αργόν Αναστάσεως Ημέρα Χρυσάφου του νέου.
Συγχαρητηρια !!!! στον φιλο Γεωργιο για την εκτελεση του μαθηματος!!!!!!

Το ηχητικο θα ειναι απο το Πεντηκοσταριο του Χρυσανθου μιας και ξερω ποσο αρεσει του Γεωργιου!!!! Το κειμενο ανεβαζω απο τον συλλογο Κων/εως !!

Μας αξιωσε .... μια ακομα φορα ο Θεος να ψαλουμε τα αγια Παθη του και την Ανασταση του!!!

Χριστος Ανεστη!!!!
 

Attachments

  • ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ ΗΜΕΡΑ ΧΡΥΣΑΦΟΥ ΤΟΥ ΝΕΟΥ.pdf
    519.8 KB · Views: 1,168

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Μπράβο Γιώργο που υποστηριζεις επάξια τέτοια μαθήματα.Σε ευχαριστώ και εύχομαι κάθε καλό στην πορεία σου στην μουσική μας.Πάντα γειά
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Συγχαρητηρια !!!! στον φιλο Γεωργιο για την εκτελεση του μαθηματος!!!!!!

Το ηχητικο θα ειναι απο το Πεντηκοσταριο του Χρυσανθου μιας και ξερω ποσο αρεσει του Γεωργιου!!!! Το κειμενο ανεβαζω απο τον συλλογο Κων/εως !!

Μπράβο Γιώργο που υποστηριζεις επάξια τέτοια μαθήματα.Σε ευχαριστώ και εύχομαι κάθε καλό στην πορεία σου στην μουσική μας.Πάντα γειά

Να ευχαριστήσω τους φίλους Δανιήλ και Αντώνη για τα καλά τους λόγια και όλους τους φίλους στο Ψαλτολόγιο.
Και για να είναι πλήρης η ανάρτηση αφού δεν έκανα τελική κατάληξη στο Δοξαστικό να προσφέρω και την σύντμηση του κρατήματος του Πέτρου Λαμπαδαρίου (το γνωστό λέγε) διότι ολόκληρο τα κράτημα είναι πολύ μεγάλο και η φωνή είναι λιγάκι κουρασμένη αυτές τις μέρες.
Ευχαριστώ Δανιήλ και για την ανάρτηση του κειμένου από τον σύλλογο μουσικοφίλων Κωνσταντινουπόλεως που βλέπω ότι δεν έχει καμμία διαφορά με το Πεντηκοστάριο Χρυσάνθου Θεοδοσοπούλου.
 

Attachments

  • ΚΡΑΤΗΜΑ.mp3
    4.2 MB · Views: 134
Last edited:

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
ομολογώ κ.Σιαπερόπουλε οτι μου άρεσε πάρα πολύ. Ωραίο το ύφος σας και η χρονική σας αγωγή(τουλάχιστον απείρως καλύτερη απο την δική μου:p)
Ευχαριστούμε να είστε καλά.
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Αρχων;111382 said:
ομολογώ κ.Σιαπερόπουλε οτι μου άρεσε πάρα πολύ. Ωραίο το ύφος σας και η χρονική σας αγωγή(τουλάχιστον απείρως καλύτερη απο την δική μου:p)
Ευχαριστούμε να είστε καλά.

Αγαπητέ μου κ. Τσαβαρή,

ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Θέλω να πώ ότι εκτιμώ πολύ τη δουλειά σας και παρακολουθώ τις αναρτήσεις σας που είναι πολύ ωραίες και ιδίως οι ζωντανές εκτελέσεις κατά την ώρα των ακολουθιών.
Εύχομαι τα καλύτερα.
 
Last edited:
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Και εδώ ολοκληρωμένο το μάθημα μετά του κρατήματος


 
Last edited:

Αηδόνης

Παλαιό Μέλος
Όντως, η χρονική σας αγωγή, κ. Σιαπερόπουλε, είναι αρκετά σταθερή και αυτό το παρατηρεί αμέσως και εύκολα κανείς. Αρνητικό δεν γράφω κάτι, δεν έχει νόημα.
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Κ.Σιαπερόπουλε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λογια και θα συμφωνήσω μαζι σας για τις ζωντανές ηχογραφήσεις. Δυστυχώς κατα κάποιο περίεργο τρόπο σε στούντιο δεν μπορώ να αποδώσω. 1 φωνή κάτω το εξεδυσαν με στο στούντιο 1 φωνή πάνω στο Ναό. :confused:
 
Top