Εκπομπές "Από την Ορθόδοξη και Ανατολική Μουσική Παράδοση" (Λ. Αγγελόπουλος και συνεργάτες)

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Απο την εκπομπη του λυκουργου αγγελοπουλου στο 2 προγραμμα

Ευχαριστούμε, μπορείς αν θέλεις σε ανάλογα αρχεία να τοποθετείς και ημερομηνία της εκπομπής, μπορεί κάποιος να την έχει, μην κατεβάζει άδικα.

Ποιας χρονιάς είναι και ποια εκπομπή;
Ευχαριστώ ιδιαιτέρως.
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Ευχαριστούμε, μπορείς αν θέλεις σε ανάλογα αρχεία να τοποθετείς και ημερομηνία της εκπομπής, μπορεί κάποιος να την έχει, μην κατεβάζει άδικα.

Ποιας χρονιάς είναι και ποια εκπομπή;
Ευχαριστώ ιδιαιτέρως.

Δύστυχος αγαπητέ επειδή δεν είχα καθόλου χρόνο τότε που της έγραφα αυτόματα με ειδικό τρόπο στις περισσότερες δεν ξερώ ημερομηνία
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Δύστυχος αγαπητέ επειδή δεν είχα καθόλου χρόνο τότε που της έγραφα αυτόματα με ειδικό τρόπο στις περισσότερες δεν ξερώ ημερομηνία

Ο Αγγελόπουλος λέει "χθες, το Γενέθλιον του Τιμίου Προδρόμου", κάπως έτσι. Αν η εκπομπή ήταν Κυριακή, η πιο κοντινή Κυριακή 30 Αυγούστου είναι το 1998.
 

V_Zacharis

Παλαιό Μέλος
Αν η εκπομπή ήταν Κυριακή, η πιο κοντινή Κυριακή 30 Αυγούστου είναι το 1998.
Δεν είναι. Την εκπομπή του 30-8-1998 την έχω και δεν είναι αυτή.

Αυτή είναι αρκετά πρόσφατη. Την εκπομπή παρουσιάζει ο κ.Αγγελόπουλος μαζί με τον κ.Κυριακάκη, ο οποίος είναι συνπαρουσιαστής στην εκπομπή τα 2 τελευταία χρόνια. Παλαιότερα ήταν ο κ.Αγγελίδης (και ακόμα παλαιότερα άλλοι).
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Δεν είναι. Την εκπομπή του 30-8-1998 την έχω και δεν είναι αυτή.

Αυτή είναι αρκετά πρόσφατη. Την εκπομπή παρουσιάζει ο κ.Αγγελόπουλος μαζί με τον κ.Κυριακάκη, ο οποίος είναι συνπαρουσιαστής στην εκπομπή τα 2 τελευταία χρόνια. Παλαιότερα ήταν ο κ.Αγγελίδης (και ακόμα παλαιότερα άλλοι).

ΟΚ, μάλλον το "χθες" ήταν σχήμα λόγου.
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Θα σας πω δυο λόγια για το πώς κάνω τις εγγραφες από το ράδιο
Έχω έναν ψηφιακό δέκτη Kenwood ο οποίος φημίζετε για το λοκαρισμα των σταθμών αλλά και για την απόδοση που έχει
Το σήμα του σταθμού το παίρνω από εξωτερική κεραία κατευθυνόμενης σειράς με μοτέρ για την καλύτερη θέση λήψης του σήματος
Και ο ραδιοφωνικός δέκτης είναι συνδεδεμένος με ένα data δηλαδή εγγραφή σε μικρή ψηφιακή κασέτα αυτή που έχουν τα στούντιο και τυπώνουν τα cd
Και μετά πέφτει στο σκληρό δίσκο και με ένα ειδικό πρόγραμμα καθαρίζει ακόμα εάν έχει ψεγάδια
Θα το έχετε διαπιστώσει στις περισσότερες εγγραφές που έχετε ακούσει από εμένα
Αυτά έτσι για την ιστορία
 
Last edited:

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Ο Αγγελόπουλος λέει "χθες, το Γενέθλιον του Τιμίου Προδρόμου", κάπως έτσι. Αν η εκπομπή ήταν Κυριακή, η πιο κοντινή Κυριακή 30 Αυγούστου είναι το 1998.

ΖΟΦΕΡΟ μου λάθος, η εκπομπή είναι της 25-06-2006.

Συγγνώμη...
 

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Αγαπητέ Αλέξιε, ευχαριστούμε θερμά για τις τόσες ηχογραφήσεις που ανεβάζεις. Αν έχεις περισσότερες πληροφορίες, σε παρακαλούμε να μας γράφεις. Π.χ. πότε μεταδόθηκε η εκπομπή... κ.λ.π.
 

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
ΖΟΦΕΡΟ μου λάθος, η εκπομπή είναι της 25-06-2006.

Ευχαριστούμε για την πληροφορία, Ευθύμιε. Και φυσικά, πολλές ευχαριστίες στον Αλέξιο που ηχογραφεί με τόσο υψηλή απόδοση τις ραδιοφωνικές εκπομπές.
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
απο εδω και περα θα εχω ολα τα στοιχεια για τις νεες δεν ειχα χρονο παλαια να γραψω τιποτα απλα της ηχογραφουσα για να μην της χασω
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Απο την εκπομπη του λυκουργου αγγελοπουλου στο 2 προγραμμα ΜΙΑ απο τις καλυτερες

Αλεξιε
Βαζε σε παρακαλω στις εκπομπες (και στου κ. Κωνσταντινου) ημερομηνια και αναφερε εν περιληψει τι περιεχει η εκπομπη .
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Αλεξιε
Βαζε σε παρακαλω στις εκπομπες (και στου κ. Κωνσταντινου) ημερομηνια και αναφερε εν περιληψει τι περιεχει η εκπομπη .

Bαγγελή μου ζητώ συγνώμη και από του υπολοίπους συναδέλφους ορισμένες εκπομπές δεν έχουν πρακτικά
Διότι δεν είχα προλάβει να τα κάνω όλα
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Απο την εκπομπη του λυκουργου αγγελοπουλου στο 2 προγραμμα ΜΙΑ απο τις καλυτερες


Τι Μπραουνιγκ (πολυβολο) εισαι Αλεξιε !!! Πιο σιγα να προλαβαινουμε και μεις οι αργοστροφοι . Φυσικα πολλες ευχαριστιες για οτι ανεβαζεις . Και κατι αλλο
(ξερω ζηταω πολλα) : Μηπως τις διαφορες εκπομπες μπορεις να τι κατεβαζεις οχι μονοκοματες αλλα αναλυτικα σε τρακ ; Χωρια κειμενο (ποιος λεει τι) και χωρια υμνους (ποιος λεει τι) . Εννοω κατι οπως την επισυναψη που εχω . Ευχαριστω .
ΥΓ : Αντε Καληνυχτα (να δουμε και κανενα αγωνα) . Ες αυριον τα σπουδαια .
 

Attachments

  • 6-4-08=Εκπομπη Αγγελοπουλου=Δη Νηστειων.ZIP
    12.1 MB · Views: 134

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Bαγγελή μου ζητώ συγνώμη και από του υπολοίπους συναδέλφους ορισμένες εκπομπές δεν έχουν πρακτικά
Διότι δεν είχα προλάβει να τα κάνω όλα

Αλέξιε,

δες αυτό το μήνυμα, είναι σχετικό:

http://www.analogion.com/forum/showpost.php?p=15387&postcount=3

Να είσαι καλά, καλό βράδυ :)
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
[Σημείωμα συντονιστή] Συγχώνευσα δύο παρόμοια θέματα που άνοιξε ο Αλέξης σε τούτο εδώ και άλλαξα τον τίτλο ώστε να είναι πιό κατατοπιστικός.
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Εκπομπές "Από την Ορθόδοξη και Ανατολική Μουσική Μας Παράδοση" (Λ. Αγγελόπουλος και συνεργάτες)
 

Attachments

  • EΚΜΠΟΜΠH 28-09-2008.mp3
    42.8 MB · Views: 151
Top