χερουβικο Πρίγγου

antonism

Παλαιό Μέλος
μήπως εχει κάποιος χερουβικά Πρίγγου και αν όχι σε ποιο βιβλίο μπορώ να τα βρώ? ψάχνω ηχο β'.
 

antonism

Παλαιό Μέλος
Βλέπε και 'ΧΕΡΟΥΒΙΚΑ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΩΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ' εδώ
βρήκα όντως ένα χερουβικό του Πρίγγου σε β' ήχο στην παραπάνω σελίδα, αλλά δεν είναι σύμφωνο με το ακουστικό που έχω.Μήπως κάποιος άλλος μελοποιός έχει συντμήσει το εν λόγω χερουβικό?
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Το ακουστικό (=ηχητικό) που έχεις γιατί δεν το ανεβάζεις, για να δούμε περί τίνος πρόκειται. Πάντως, αν δεν κάνω λάθος, και ο Ταλιαδώρος αυτό το χερουβικό του Πρίγγου έχει στη Λειτουργία του.
 

antonism

Παλαιό Μέλος
Το ακουστικό (=ηχητικό) που έχεις γιατί δεν το ανεβάζεις, για να δούμε περί τίνος πρόκειται. Πάντως, αν δεν κάνω λάθος, και ο Ταλιαδώρος αυτό το χερουβικό του Πρίγγου έχει στη Λειτουργία του.
για να ανεβάσω το ηχητικό πρέπει να ρωτήσω τον ψάλτη που το είπε.(αν είχα ευλογία θα το είχα ανεβάσει από την πρώτη στιγμή)
όσο για τον Ταλιαδώρο ξέρω ότι το έχει στη λειτουργία του αλλά επειδή το βιβλίο του το είχε ο δάσκαλος μου το διασταύρωσα και ταιριάζει μόνο στις πρώτες γραμμές. προφανώς κάποιος άλλος μεγάλος μελοποιός το έχει διασκευάσει.
 
Top