Χριστός Ανέστη αργόν Πέτρου

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Ο φίλος Παν. Τζανάκος ανέβασε στην ιστοσελίδα του κυρ Πέτρου το αργό Χριστός ανέστη από την ταπεινότητά μου και σχολίασε ότι του πρότεινα να βάλει την ερμηνεία του άρχοντα Θρ. Στανίτσα που του έστειλα.
Ο φίλος μας Φαρλέκας 1980 ζήτησε το του άρχοντα να ανεβεί εδώ και είπα να μην του χαλάσω το χατήρι...
ΥΓ. Η παρούσα ηχογράφηση έχει γίνει σε συνεστίαση και είναι το τελευταίο μέλος που ακούγεται, δηλ. η προσευχή προ της αποχωρήσεως απ' το τραπέζι, και χρονολογείται το 1958.
 

Attachments

  • Xristos Anesti argon THR. STAN.mp3
    2.6 MB · Views: 374

farlekas 1980

Παλαιό Μέλος
Ο φίλος Παν. Τζανάκος ανέβασε στην ιστοσελίδα του κυρ Πέτρου το αργό Χριστός ανέστη από την ταπεινότητά μου και σχολίασε ότι του πρότεινα να βάλει την ερμηνεία του άρχοντα Θρ. Στανίτσα που του έστειλα.
Ο φίλος μας Φαρλέκας 1980 ζήτησε το του άρχοντα να ανεβεί εδώ και είπα να μην του χαλάσω το χατήρι...
ΥΓ. Η παρούσα ηχογράφηση έχει γίνει σε συνεστίαση και είναι το τελευταίο μέλος που ακούγεται, δηλ. η προσευχή προ της αποχωρήσεως απ' το τραπέζι, και χρονολογείται το 1958.

Αγαπητε κ.Νικο ευχαριστω για την ανταποκριση σας ! Χθες ανεβασε ο φιλος Κ.Σκαρμουτσος δυο μελη απο τον Αρχοντα (περιμενουμε και την ιστορια τους :)) και στο σχολιο του λεει καπου , οτι η ερμηνεια του Αρχοντα στα εν'λογω μελη ειναι αξεπεραστη ! Ας μου επιτρεψει ο φιλος μας να τον "διορθωσω" λιγο ! Καθε ερμηνεια του Αρχοντα ειναι αξεπεραστη !!! Εσεις βεβαια κ.Νικο που καθισατε παρα τους ποδας του και ηπιατε νερο κατευθειαν απο την πηγη , το γνωριζετε αυτο καλυτερα απο ολους και ετσι ελπιζω οτι δεν θα με παρεξηγησετε για την .......παραγγελια μου :):):) !
Να εχετε υγεια και μακροημερευση !!!
 
Top