Συνθέσεις Θ. Στανίτσα πριν την απέλαση του.

Κοιτάξτε το ακριβώς προηγούμενο μνμ (18) απο το δικό σας.:wink: Δεν χρειάζεται να μπείτε σε κόπο και απορώ πως δεν ελέγξατε τα μνμ που υπάρχουν στο θέμα.:confused:
Το είδα το θέμα απλά μου αρέσουν τα χειρόγραφα γιατί όπως και να το κάνουμε ένα όμορφο χειρόγραφο είναι σαφώς πιο ευχάριστο από ένα ''απλό κείμενο Η/Υ (κατά την ταπεινή μου γνώμη) :)
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Το είδα το θέμα απλά μου αρέσουν τα χειρόγραφα γιατί όπως και να το κάνουμε ένα όμορφο χειρόγραφο είναι σαφώς πιο ευχάριστο από ένα ''απλό κείμενο Η/Υ (κατά την ταπεινή μου γνώμη) :)
Εαν είστε καλλιγράφος τοτε ναι, όντως το αποτέλεσμα ειναι αρκετα όμορφο. Ομως επειδή αυτο δεν ισχύει για τους περισσοτέρους απο εμάς η χρήση ενος προγράμματος ειναι ιδανικότατη λύση. Οπως και να'χει δεν χρειάζεται να κουραστείτε για να ξεχωρίσετε το τι ακριβώς υπάρχει λόγω της παλαιότητας του χειρογράφου μιας και υπαρχει ήδη καθαρογραμμένο και γι'αυτο το λόγο σας έγραψα (με διάθεση να βοηθήσω δηλ.) κ' επίσης διότι συμβαίνει μερικοί να γράφουν κάπου έχοντας υπ'όψιν το αρχικό μνμ, μετα βίας το δεύτερο αγνοώντας τις υπόλοιπες αναρτήσεις.:)
 
Last edited:

lagoudakis

Μιχαήλ Γ. Λαγουδάκης
Ειπα να βαλω και γω ενα Χερουβικο του Στανιτσα απο την Πολη, που γραφτηκε σαν σημερα τις 30-9-1958, πριν απο 50 χρονια.
...
Υ.Γ. Συγγνωμη για την κακη ποιοτητα, αλλα ειναι λογω της παλαιας φωτοτυπιας. Αν καποιος εχει την δυνατοτητα, θα ηταν καλο να καθαρογραφει ωστε να ειναι ευκολοτερο να το ψαλουν (οσοι ειναι μερακληδες) και στο αναλογιο.

.....ορίστε καθαρισμένο!!!!!!!

Μια νέα απόπειρα καθαρισμού του κειμένου του εν λόγω χερουβικού, (ευελπιστώ) χωρίς τα λάθη που υπεισήλθαν στον παραπάνω καθαρισμό, μπορεί να βρει κανείς εδώ.
 
Top