[Ψάχνω] Πρόγραμμα λήψης βίντεο

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
To βίντεο με την ακολουθία του Αγίου Πορφυρίου που υπάρχει εδώ http://www.dogma.gr/default.php?pname=Article&art_id=4586&catid=3 μπορεί κάποιος να μας πει με τι πρόγραμμα μπορούμε να το κατεβάσουμε ? =Θέλω να το αποθηκεύσω στον υπολογιστή μου αλλά δεν βρίσκω κατάλληλο πρόγραμμα .......
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Last edited by a moderator:

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Δυστυχώς δεν δουλεύει αυτό το πρόγραμμα και κανένα ότι είναι σε φλας και τα υπόλοιπα είναι κλειδωμένα με κώδικα άσε να δω τη μπορώ να κάνω εγώ μπορώ να το κατεβάσω επειδή είμαι προγραμματιστής όμως είναι παράνομο να το κάνουμε…………
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Από που κι ως που παράνομο;;!!

Παράνομο είναι διότι τα πνευματικά δικαιώματα τα έχει το στούντιο το οποίο γύρισε το βίντεο όπως και η σελίδα που το έχει αναρτήσει, νομίζω ότι δεν κουραστήκατε εσείς για το γύρισμα!!!! για αυτό και κανένας δεν μπορεί να το κατεβάσει διότι είναι κλειδωμένο με κώδικα. Για να υπάρχει και η αποκλειστικότητα.
Έχετε Διαβάσει τους νέους όρους που έχουν αναρτηθεί στο ιντερνέτ και στο YouTube και θα καταλάβετε το λόγο γιατί είναι παράνομο…….
Εγώ σαν τεχνικός που είμαι και προγραμματιστής το κατέβασα για να αποδείξω στον εαυτό μου πρώτα αν έχω τις γνώσεις, αλλά και για να δω αν κατεβαίνει, αν αρχίσω να το βάζω όπου να είναι θα έχω πρόβλημα!!!!
Πολύ φιλικά για εσάς που αναρωτιέστε γιατί είναι παράνομο……..
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Παράνομο είναι διότι τα πνευματικά δικαιώματα τα έχει το στούντιο το οποίο γύρισε το βίντεο όπως και η σελίδα που το έχει αναρτήσει, νομίζω ότι δεν κουραστήκατε εσείς για το γύρισμα!!!! για αυτό και κανένας δεν μπορεί να το κατεβάσει διότι είναι κλειδωμένο με κώδικα. Για να υπάρχει και η αποκλειστικότητα.
Έχετε Διαβάσει τους νέους όρους που έχουν αναρτηθεί στο ιντερνέτ και στο YouTube και θα καταλάβετε το λόγο γιατί είναι παράνομο…….
Εγώ σαν τεχνικός που είμαι και προγραμματιστής το κατέβασα για να αποδείξω στον εαυτό μου πρώτα αν έχω τις γνώσεις, αλλά και για να δω αν κατεβαίνει, αν αρχίσω να το βάζω όπου να είναι θα έχω πρόβλημα!!!!
Πολύ φιλικά για εσάς που αναρωτιέστε γιατί είναι παράνομο……..

Εάν "τα πνευματικά δικαιώματα τα έχει το στούντιο το οποίο γύρισε το βίντεο όπως και η σελίδα που το έχει αναρτήσει" δεν το ξέρω γιατί δεν αναγράφεται πουθενά. Εάν έχουν αυτή την άποψη και την επιθυμία θα πρέπει να το γνωστοποιούν. Και φυσικά πρέπει να καλύπτεται η απαίτηση από σχετική νομοθεσία. Ίσως όμως να υπάρχει
Και ίσως "αν αρχίσω να το βάζω όπου να είναι θα έχω πρόβλημα", αλλά δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο. Να το κατεβάσουμε είπαμε για να το έχουμε. Κανείς δεν μπορεί να το απαγορεύσει ή να το εμποδίσει αυτό.
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Να το κατεβάσουμε είπαμε για να το έχουμε. Κανείς δεν μπορεί να το απαγορεύσει ή να το εμποδίσει αυτό.
__________________


Στο τελευταίο που γράφετε συμφωνώ απόλυτα αλλά ξέρετε εάν το δώσουμε σε έναν σίγουρα θα ζητήσουν και πολλοί άλλοι η αυτός θα το κάνει (copy-paste dvd) και μετά θα αρχίσει το μοίρασμα διότι το αρχείο είναι πολύ μεγάλο και δεν ταξιδεύει ούτε με την Google ως email, η το ανεβάζεις στο YouTube η το κάνεις DVD εδώ είναι το παράνομο, και κάπου θα το διαπιστώσουν και αυτοί που έχουν τα δικαιώματα διότι τα έχουν σας το λέω σίγουρα!!! Αλλιώς θα κατέβαινε με ένα κοινό (downloader) Φανταστείτε ότι στο Gmail και μετά για να προχωρήσεις και να κάνεις ένα νέο λογαριασμό σου ζητεί το κινητό να σου σταλεί μήνυμα για ενεργοποίηση του λογαριασμού σου. Αλλιώς δεν ενεργοποιείτε τίποτα. Οπότε καταλαβαίνετε ότι έχουν τα γνήσια στοιχεία μας και η Google, αλλά πλέον δεν μπορείς ούτε κινητό να ενεργοποίησης με ψεύτικο όνομα μόνο με την ταυτότητα την αστυνομική . Γιατί θα μπορούσα με ένα ψεύτικο όνομα κινητού και ένα ψεύτικο όνομα στο YouTube,και να πάω σε ένα ιντερνέτ καφέ για να μην φαίνετε και το ηλεκτρονικό μου αποτύπωμα της διευθύνσεως μου, να ανεβάσω το βίντεο και να πω πάρε κόσμε!!!!:D
 
Last edited:

athonite1977

Νέο μέλος
Το βίντεο που ψάχνεις υπάρχει στο youtube. Αναζήτησε θεία λειτουργία μηλεσι και θα το βρεις είτε ολόκληρο είτε χωρισμένο σε 2 μέρη. Στη συνέχεια άνοιξε νέο παράθυρο και γράψε keepvid.com κανε copy τη διεύθυνση του youtube και paste στη φόρμα του keepvid. Μετα πατά download και θα σε περάσει σε νέα φόρμα όπου πατάς τη μορφή που θέλεις να στο κατεβάσει 3gp mp4 mp3 flv . ΥΓ1 οταν κάνω τέτοια δουλειά παω σε ενα γνωστό που έχει ΝΕΤ καφέ και έχει τρελή ταχύτητα. Κατεβάζει 1 giga σε 3 λεπτά. Δεν ξέρω πως θα κατέβει απο οικιακή σύνδεση.
ΥΓ2 αν το θες μονο ήχο υπάρχει άλλος τρόπος
ΥΓ3 γράφω απο κινητό γιαυτο δεν μπορω να σου δώσω διευθύνσεις. Δεν κάνει κοπυ πειστ
 
Top