[Ανακοίνωση] Περιοδικό «Ιεροψαλτικά Νέα»

kxkaragounis

Παλαιό Μέλος
Αγαπητοί συνάδελφοι,

σας ενημερώνω με χαρά ότι κυκλοφόρησαν ήδη τα Ιεροψαλτικά Νέα, η εφημερίδα του "Πανελληνίου" των Αθηνών. Πολλοί ίσως την έχετε ήδη στα χέρια σας.
Εδώ, συν τοις άλλοις, μπορείτε να ενημερωθείτε για τη δράση της ΟΜ.Σ.Ι.Ε., την επίσκεψη του Δ.Σ. στον Αρχιεπίσκοπο και σε άλλα πρόσωπα της Ι.Συνόδου και της Αρχιεπισκοπής Αθηνών, να βρείτε το πλήρες κείμενο που κατατέθηκε στον Μακαριώτατο, αλλά και ολόκληρη την επιστολή του Προέδρου μας κ. Γ.Ναούμ με τις τοποθετήσεις του γύρω από τη θέση της Ψαλτικής σήμερα και στο μέλλον.
Καλό θα ήταν να ανοίξει μια συζήτηση για όλα τα θέματα που παρουσιάζονται στα δύο αυτά κείμενα.

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΝΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ Ή ΣΥΛΛΟΓΙΚΕΣ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΘΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΤΑ ΦΛΕΓΟΝΤΑ ΑΥΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ.

Κ.Χ.Καραγκούνης
Γ.Γ. ΟΜ.Σ.Ι.Ε.
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Κύριε Γενικέ,
Θά ἦταν πολύ ἐνδιαφέρον νά ἀναρτῶνται τά ΙΕΡΟΨΑΛΤΙΚΑ ΝΕΑ στήν ἱστοσελίδα τῆς ΟΜΣΙΕ ἤ στήν σχεδιαζόμενη του Πανελληνίου Συνδέσμου Ιεροψαλτών "Ρωμανός ο Μελωδός και Ιωάννης Δαμασκηνός".

 

kxkaragounis

Παλαιό Μέλος
Γεροντά μου,
σας ευχαριστώ θερμώς για την υπόδειξη, αλλά τα ΙΕΡΟΨΑΛΤΙΚΑ ΝΕΑ, όπως γνωρίζετε, είναι του Πανελληνίου. Ως εκ τούτου, αν οι συνάδελφοι του Αθηναϊκικού Συλλόγου επιθυμούν κάτι τέτοιο, θα πρέπει να δρομολογηθεί από εκείνο το Δ.Σ..
Σε περίπτωση αδυναμίας, βέβαιως, είμαι πρόθυμος να βοηθήσω, αλλά θα πρέπει, φυσικά, να λάβω πρώτα την έγκρισή τους.
Επιφυλάσσομαι να μεταφέρω το αίτημα στον κ. Ερσωτέλο.
Την εύχη σου.
ΚΧΚ
 
P

PANROUST

Guest
Επειδή η ιστοσελίδα του Συλλόγου θα αργίσει να φτιαχτεί θα μπορούσε ο κ.Συντονιστής να ανοίξει μία υποενότητα με θέμα ΙΕΡΟΨΑΛΤΙΚΑ ΝΕΑ Διμηνιαιο οργανο του Πανελληνίου Συνδέσμου Ιεροψαλτων ''Ρωμανος ο Μελωδος και Ιωάννης ο Δαμασκηνός'' εδώ στο forums.
 
Last edited:

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Εάν έχουμε επίσημη άδεια για αυτό η ενότητα φτιάχνεται αμέσως. Πείτε μου αναλόγως.
 
Top