Παναγιωτίδης, Αναρτήσεις Μιχ. Παπασάββα

Σας αρέσει ο τρόπος εκτέλεσης των Βυζαντινών Ύμνων όπως ακούγονται από τον Αθ. Παναγιωτίδη?


  • Total voters
    67
  • Poll closed .
Θα ήθελα να αναρτήσω, εκτός από ηχογραφήσεις, και σελίδες με μαθήματα του Παναγιωτίδη. Πού θα τα αναρτήσω αυτά?

Εδώ κ.Μιχάλη http://analogion.com/forum/forumdisplay.php?f=70 κάπου στη μέση δεξιά γράφει Εργαλεία Forums. Επιλέγετε Νέο Θέμα, γράφετε τίτλο Μαθήματα Αθ.Παναγιωτίδη και ανεβάζετε:)
 

Μιχάλης 7

Παλαιό Μέλος
Συνέχεια αναρτήσεων.
 

Attachments

  • Εις το μνήμα.mp3
    2.5 MB · Views: 62
  • Λειτουργικά.mp3
    5.1 MB · Views: 102
  • Όλην Συγκροτήσαντες.mp3
    1.1 MB · Views: 55
  • Πάντων Προστατεύεις.mp3
    3.6 MB · Views: 66
  • Πάτερ Αγαθέ.mp3
    3.8 MB · Views: 72

Μιχάλης 7

Παλαιό Μέλος
Χαιρετώ. Προβληματίζομαι λίγο σχετικά με το αν θα συνεχίσω την ανάρτηση, διότι μάλλον είναι ήδη αναρτημένα από άλλους. Εκτός κι αν δεν ενοχλεί τους διαχειριστές να κάνουν τον κόπο να το ψάξουν και να αφαιρέσουν τα διπλά ή και.... τριπλοανεβασμένα. Σε κάθε περίπτωση, είτε ηχογραφήσεις είτε μαθήματα Παναγιωτίδη, θα γίνουν - θα αρχίσω να τα αναρτώ από την εβδομάδα που μας έρχεται, διότι θα δώσω τον υπολογιστή για αναβάθμιση (μου παρουσιάζει πολλά προβλήματα τελευταία). Εύχομαι καλό Σαββατοκυρίακο.
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Χαιρετώ. Προβληματίζομαι λίγο σχετικά με το αν θα συνεχίσω την ανάρτηση, διότι μάλλον είναι ήδη αναρτημένα από άλλους. Εκτός κι αν δεν ενοχλεί τους διαχειριστές να κάνουν τον κόπο να το ψάξουν και να αφαιρέσουν τα διπλά ή και.... τριπλοανεβασμένα. Σε κάθε περίπτωση, είτε ηχογραφήσεις είτε μαθήματα Παναγιωτίδη, θα γίνουν - θα αρχίσω να τα αναρτώ από την εβδομάδα που μας έρχεται, διότι θα δώσω τον υπολογιστή για αναβάθμιση (μου παρουσιάζει πολλά προβλήματα τελευταία). Εύχομαι καλό Σαββατοκυρίακο.
Χαίρετε! Εγώ προσωπικά ανυπομονώ να δω τι θα ανεβεί και θα αναλάβω την οργάνωση αυτών και ίσως και κάποιων δικών μου αρχείων στο μέλλον. Οπότε, αν δε σας είναι κόπος, συνεχίστε!
 

Μιχάλης 7

Παλαιό Μέλος
Συνέχεια αναρτήσεων ηχογραφήσεων Παναγιωτίδη.
 

Attachments

  • Σε την υπέρ νουν.wma
    1.3 MB · Views: 52
  • Σε υμνούμεν.mp3
    6.5 MB · Views: 56
  • Την γαρ σην μήτραν.mp3
    3.8 MB · Views: 66
  • Των Αγίων ΠΑτέρων.mp3
    5.7 MB · Views: 54
  • Χερουβικό Β' Ήχος.mp3
    4.1 MB · Views: 98
  • Ως Επεσχάτων.mp3
    5.1 MB · Views: 75

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Χαίρετε! Εγώ προσωπικά ανυπομονώ να δω τι θα ανεβεί και θα αναλάβω την οργάνωση αυτών και ίσως και κάποιων δικών μου αρχείων στο μέλλον. Οπότε, αν δε σας είναι κόπος, συνεχίστε!

Γιάννη, ο κ. Μιχάλης ολοκλήρωσε την «ανάβαση» αυτών που είχε στο αρχείο του. Οπότε δεν χρειάζεται να ανυπομονείς άλλο :)

(Αν και είδα οτι μάλλον έχεις αρχίσει ήδη, να είσαι καλά)
 
Last edited:

Μιχάλης 7

Παλαιό Μέλος
'Ενδεχομένως νά ὑπάρχουν κάποιες ἀκόμα ἠχογραφήσεις, ἀλλά θά πρέπει νά τό ψάξω, γιατί ἒχω μεμονωμένα CD, πού ἲσως νά περιέχουν κάτι πού δέν ἒχει ἀναρτηθεί. Λίγο ἀπἰθανο, ἀλλά ἐνδεχόμενο. Αὐτό ὃμως δέν ἐμποδίζει νά προχωρήσει ἡ ὃποια τακτοποίηση, κι ἂν ὑπάρξει κάτι ἂλλο, μπορεί νά ἐνσωματωθεί ἀργότερα.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
[Σημείωμα συντονιστή] Επειδή δυσκολεύομαι να βρω χρόνο να κάτσω να εξετάσω το κάθε συννημένο αυτού του θέματος προκειμένου για αναδημοσιεύσεις από την ιστοσελίδα Συμβολή (από την οποία δεν έχουμε άδεια αναδημοσίευσης) κτλ. μπορεί κάποιος να με ενημερώσει εάν κάποια από τα συννημένα αυτού του θέματος είναι μοναδικά (και ποιά είναι αυτά) και όχι διπλά και τριπλά από το Ψαλτολόγιον ή άλλες ιστοσελίδες (συγκεκριμένα με ενδιαφέρει από τη Συμβολή) ώστε να τα ξεχωρίσω σε νέο θέμα και να αποσύρω όλα τα υπόλοιπα. Ευχαριστώ πολύ.

Διευκρίνηση: Δεν μιλάμε να υπάρχει η ίδια ηχογράφηση από άλλη πηγή, μόνο με ενδιαφέρει ποιά αρχεία είναι αυτούσια αντιγραφή εκείνων που υπάρχουν στην ιστοσελίδα Συμβολή ώστε να αποσυρθούν.

Προσθ: Το θέμα επεξεργάστηκε κατάλληλα με τη βοήθεια του Γιάννη Μπουλμπουτζή τον οποίο και ευχαριστώ θερμά.
 
Last edited:
Top