Κομπίτσης Απόστολος

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Ἐπιτέλους, σήμερα θυμήθηκα (τό εἶχα σημειώσει) νά ἀκούσω ἀπ᾿ εὐθείας τόν φίλο Ἀπόστολο Κομπίτση ἀπό τό Ναό του.
Ἡ διεύθυνση εἶναι http://www.stbarbaranj.org/ καί πατῆστε τό Live Broadcast.
Τώρα ἄρχισε ὁ ὄρθρος.
Ἡ λειτουργία θά ἀρχίσει στίς 16.45 ὥρα Ἑλλάδος καί θά διαρκέσει μιάμισυ ὥρα.
Σήμερα (μοῦ ἔχει πεῖ) θά ψάλει λειτουργικά τοῦ Στανίτσα σέ δευτερόπρωτο.

Φίλε Ἀπόστολε,
Σέ θυμήθηκα, γιά νά σέ θυμηθῶ μεθαύριο καί στή γιορτή σου σέ ξεχωριστό θέμα, ἄν καί θά τό κάνει ἀπό αὔριο ὁ κ. Λιναρδάκης γιά τούς Πέτρους καί Παύλους καί Ἀποστόλους, μέ καμμιά ὡραία ἀφιέρωση, ὅπως πάντα.


ΥΓ. Ἐγώ δέν ξέρω· μπορεῖ κάποιος νά κάνει ἐγγραφή;


 
Last edited:

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
π. Μάξιμος;41041Φίλε Ἀπόστολε said:
[/TAB]Σέ θυμήθηκα, γιά νά σέ θυμηθῶ μεθαύριο καί στή γιορτή σου σέ ξεχωριστό θέμα, ἄν καί θά τό κάνει ἀπό αὔριο ὁ κ. Λιναρδάκης γιά τούς Πέτρους καί Παύλους καί Ἀποστόλους, μέ καμμιά ὡραία ἀφιέρωση, ὅπως πάντα.


ΥΓ. Ἐγώ δέν ξέρω· μπορεῖ κάποιος νά κάνει ἐγγραφή;


[/SIZE][/FONT]

Πατήρ Μάξιμε,

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια. Τα ευχαριστήρια για την ονοματική μου εορτή θα τα κάνω ανήμερα. Ως για την ζωντανή μετάδοση, εύχομαι να ακούστηκε καλά. Τελευταία έχουμε κάποια τεχνικά προβλήματα τα οποία η Αρχιεπισκοπή μας (μεταδίδουμε με χρήση των δικών τους σέρβερ) υποσχέθηκε να φτιάξη. Λένε ότι θα μας το μετατρέψουνε το σύστημα από Real σε Flash. Για να δούμε... κάποια μέρα....

Απόστολος
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Ἀγαπητέ μου Ἀπόστολε,
Ἀκούστηκες πάρα πολύ καλά! Ἐλάχιστες καί στιγμιαῖες οἱ διακοπές, σχεδόν καθόλου.
Εἶναι σπάνιο γιά τήν Ἀμερική νά ὑπάρχει Ναός πού τηρεῖται γνήσιο Πατριαρχικό-Κων/πολίτικο ψαλτικό ὕφος καί μάλιστα ἐπάνω στά «πατήματα» τοῦ μακαριστοῦ Ἄρχοντος Θρ. Στανίτσα.
Τά ἄκουσα ὅλα· πάρα πολύ ὡραῖα καί σοῦ ἀξίζουν συγχαρητήρια. Καί αἴνοι καί ἑωθινό δοξαστικό καί ἀργή δοξολογία καί χερουβικό καί λειτουργικά, ὅπως μοῦ εἶχες πεῖ καί ὅλα, μέχρι τούς ψαλμούς τῶν Τυπικῶν ἄκουσα κατά τήν διανομή τοῦ ἀντιδώρου.
Καί ὁ ἱερέας σας, ὁ π. Ἀπόστολος, πολύ καλός καί νά τοῦ διαβιβάσεις καί τίς εὐχές μας (ὅλων τοῦ Ψαλτολογίου) γιά τήν ὀνομαστική του ἑορτή, πού συνεορτάζετε.
Καί σύ πολύχρονος καί παντάξιος καί ὅ,τι ἐπιθυμεῖς!


ΥΓ. Δέν ξέρω πῶς γίνεται καί ἄν γίνεται ἐγγραφή μέσω τῆς ἀναμεταδόσεως. Ἐσύ ὅμως πρέπει σ᾿ αὐτό τό θέμα, πού εἶναι θέμα σου, νά ἀνεβάσεις ἠχογραφήσεις. Τώρα (ἀργότερα) θά μποροῦμε νά δοῦμε καί τή λειτουργία τῶν Πρωτοκορυφαίων.



 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Αηδόνης

Παλαιό Μέλος
κ. Κομπίτση Απόστολε, συγχαρητήρια. Ωραία φωνή, διαστήματα, χρόνος! Συγχαρητήρια θερμά! Είστε για τους Αμερικάνους θησαυρός πολύτιμος.

Α.
 
Top