Ισοκράτης Ναούμ

agrippas

Μέλος
- Θέλω να αγοράσω έναν ισοκράτη από τον Ναούμ (όχι αυτόν του Κακουλίδη)

- Ως μηχανικό προϊόν θα περίμενα να υπάρχει μια σελίδα στο Internet με κατατοπιστικές πληροφορίες, αλλά δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα και ως εκ τούτου ρωτώ εσάς.

- Υπάρχει κάποιος που ξέρει το τηλέφωνο του Ναούμ; Είναι εταιρεία στο φινάλε, δεν είναι κρυφό τηλέφωνο.

- Υπάρχει κάποιος που αγόρασε πρόσφατα και ξέρει πόσο κάνει;
 
- Θέλω να αγοράσω έναν ισοκράτη από τον Ναούμ (όχι αυτόν του Κακουλίδη)

- Ως μηχανικό προϊόν θα περίμενα να υπάρχει μια σελίδα στο Internet με κατατοπιστικές πληροφορίες, αλλά δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα και ως εκ τούτου ρωτώ εσάς.

- Υπάρχει κάποιος που ξέρει το τηλέφωνο του Ναούμ; Είναι εταιρεία στο φινάλε, δεν είναι κρυφό τηλέφωνο.

- Υπάρχει κάποιος που αγόρασε πρόσφατα και ξέρει πόσο κάνει;
Λοιπόν φίλε μου.Τα τηλέφωνα του εργαστηρίου είναι τα εξης-210 6463061 και 210 6425620. Το εργαστήριο βρίσκεται κοντα στο Ναό που ψάλλει ο κ.Ναούμ. Πρίν 2 χρόνια κόστιζε γύρω στα 1000 ευρώ περίπου. Σήμερα δεν ξέρω. Και μία προσωπική μου γνώμη. Εάν τυχόν περάσεις απο κεί να ζητήσεις και να πάρεις κάποια από τα χειρόγραφα φυλλάδια του αείμνηστου κυρίου Ντούζγου.ότι υπάρχει. Φοβερή γραφή.Αυτά τα ολίγα!!!
 

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Στην κυριολεξία, πεταμένα λεφτά.

Πάρε 25 δεμένα, καλά μουσικά βιβλία των 40 ευρώ, πιο πολύ καλό θα σου κάνουν...

Η βρες δυο παιδακια και κανε τους μαθημα, μαθε τους τα ισοκρατηματα και λιγη παραλαγη. Χτισε και λιγο το μελλον των αναλογιων! :D

Και οποιος εχει λεφτα για πεταμα, ας τα πεταξει προς τα δω! :D
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
- Θέλω να αγοράσω έναν ισοκράτη από τον Ναούμ (όχι αυτόν του Κακουλίδη)

- Ως μηχανικό προϊόν θα περίμενα να υπάρχει μια σελίδα στο Internet με κατατοπιστικές πληροφορίες, αλλά δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα και ως εκ τούτου ρωτώ εσάς.

- Υπάρχει κάποιος που ξέρει το τηλέφωνο του Ναούμ; Είναι εταιρεία στο φινάλε, δεν είναι κρυφό τηλέφωνο.

- Υπάρχει κάποιος που αγόρασε πρόσφατα και ξέρει πόσο κάνει;
Θα ζητησεις τον Τασο Ναούμ.
Κιν:6932564321.
 

raphael

Ραφαήλ Ζουμής
Η βρες δυο παιδακια και κανε τους μαθημα, μαθε τους τα ισοκρατηματα και λιγη παραλαγη. Χτισε και λιγο το μελλον των αναλογιων!

Όποιος βρει παιδάκια τα αγοράζω εγώ.. :eek:
Με τα κιάλια ψάχνουμε τους πιτσιρικάδες στα αναλόγια..
 

jimis

Παλαιό Μέλος
Ταπεινή μου άποψη είναι πως ο παλιός είναι καλύτερος.Αν έχει κάποιον παλιο ο κ.Ναούμ από επιστροφή αγοράστε τον.Και στην μισή τιμή βέβαια!!!!Αν έχει και το ''ψαλμοί και καλοφωνικοί ειρμοί'' του αήμνηστου πλέον .κ.Ντούσγου πάρτε το.Αξίζει τα χρήματα που θα δώσετε.Να είστε καλά.
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Ταπεινή μου άποψη είναι πως ο παλιός είναι καλύτερος.Αν έχει κάποιον παλιο ο κ.Ναούμ από επιστροφή αγοράστε τον.Και στην μισή τιμή βέβαια!!!!Αν έχει και το ''ψαλμοί και καλοφωνικοί ειρμοί'' του αήμνηστου πλέον .κ.Ντούσγου πάρτε το.Αξίζει τα χρήματα που θα δώσετε.Να είστε καλά.
Και εγω,τον παλιο εχω και μπορω να πω,πως ειμαι αρκετα ικανοποιημένος από την αποδοση του.Ο καινούριος,αν και εχει περισσοτερες δυνατοτητες,μου φαινεται(ταπεινή μου άποψη) σαν να....synthaisizerίζει καπως...
Ας ελπισουμε παντως πως ο αγαπητος συνάδελφος,εξυπηρετηθηκε.:)
 

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Ναι πήρα τηλέφωνο και τον αγόρασα, όλα OK.

Ευχαριστώ.

Βλέπω ότι με πρόλαβες, Κε Αγρίππα. Δεν πειράζει. Θα δης από μόνος σου. Εγώ πριν από περίπου τρία χρόνια αγόρασα τον ισοκράτη του ναούμ και μου στήχισε περίπου 1.500 USD (δολλάρια) με τα όλα του (μετασχιματιστή, καλόδιο, ηχείο, κλπ.).

Κατά την γνώμη μου, αν και λέει ο Ναούμ ότι ο ήχος του ισοκράτη είναι φτιαγμένος από ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ φωνές, πρέπει να συμφωνήσω με τον Κο Νεκτάριο που λέει ότι πολύ "συνθεσαϊζαρίζει" το πράγμα. Σαν άρρωστο σαξόφωνο ακούγεται σε μερικούς φθόγγους. Συμφωνώ επίσης με τον jimis ότι το παλαιό μοντέλο είναι καλύτερο, διότι ήξευρα κάποιον που το είχε και ακουγότανε πολύ πιο φυσικό.

Εν τάξει, δεν θα κάνω κύρηγμα περί της χρήσεώς του στον ναό, αλλά μόνο μία άλλη σκέψη θα προσφέρω, πάλι κατά την γνώμη μου: ο ισοκράτης είναι πολύ πιο χρήσιμος ΟΤΑΝ ΣΥΝΟΔΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΦΩΝΕΣ. Δηλαδή, ΕΑΝ αποφασίσεις να το χρησιμοποιήσης (εγώ τώρα σκεύτομαι να το χρησιμοποιήσω μόνον για συναυλίες και ηχογραφήσεις της χορωδίας μου), καλό θα κάνης να το βάλλης σαν ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ για τους ισοκράτες σου, και όχι να τους αντικαταστήσει. ΤΙΠΟΤΑ δεν αντικαθιστά την ανθρώπινη φωνή, παρ' όλα τα τεχνολογικά επιτεύγματα. Εξ' άλλου, είναι πολύ μπελλάς να κάθεσαι τώρα την ώρα της λατρείας και να πατάς κουμπιά, να το ρυθμίζης, να πιάνης βάση, να αλλάζεις βάση, κλπ. Θα σου βγή η ψυχή.

ΚΑΙ θα χαλάσης και την προσευχή σου.

Απόστολος
 

Μ.Β.

Ματθαίος Βλάχος
Να προσέχετε τα καλώδια στο αναλόγιο για ηλεκτροπληξία.
 

DELLOPOULOS

Μέλος
εμαθα οτι αγορασατε τον καινουριο ισοκρατη μπορω να επικοινωνησω μαζι σασ να σας ρωτησω κατι?
 
Last edited by a moderator:

Αηδόνης

Παλαιό Μέλος
Ο καινούριος ισοκράτης του Ναούμ παράγει ήχο από ανθρώπινες φωνές. Προ καιρού μιλούσα με συντελεστές της δημιουργίας (ανθρώπους που ισοκρατούσαν). Η εργασία ήταν κοπιαστική. Δεν γνωρίζω βέβαια εάν κάπως "πειράχτηκε" εν τέλει ο ήχος, προκειμένου να βελτιωθεί (με αποτέλεσμα το γνωστό). Ήθελα επίσης να γράψω το εξής: O ισοκράτης δεν έχει την ίδια απόδοση με όλα τα ηχεία. Απαιτείται ηχείο με αρκετά μπάσα. Αν υπάρχουν μικρά ηχειάκια του υπολογιστή (κάπου τα συνάντησα και αυτά...), το αποτέλεσμα είναι επιεικώς άθλιο. Ακόμα κάτι. Μην συνδέετε τον ισοκράτη στην κονσόλα της εκκλησίας. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο κουραστικός είναι. Ακόμη και σιγά να παίζει. Είναι απίστευτα ενοχλητικό το άκουσμα. Βόμβος. Ένα συνεχές Βββββββββββββββ δεν συμβάλλει στον σκοπό της ψαλμωδίας, που είναι η προσευχή. Δέχομαι ότι είναι απαραίτητος όπου δεν υπάρχει η δυνατότητα "ζωντανού" ισοκρατήματος. Δεν είναι όμορφο θέαμα (ούτε και άκουσμα πολλώ μάλλον...) να ψάλλεις μόνος σου-"μπαγκούρι". Αλλά το αποτέλεσμα είναι απείρως καλύτερο, όταν ο ισοκράτης παίζει τοπικά. Αλλά με ένα μπάσο ηχείο, και σε μία λογική ένταση. Αυτά από εμένα. Και φυσικά οι απόψεις μου. Υγεία σε όλους. Α.
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Αδελφέ μου Αηδόνη βλέπω ότι ξέρεις πολλά για ισοκράτη, έτσι; ......:D
Ταπεινά,ταπεινά αλλά........ισοκράτη βλέπω στον ναό σου, αδελφέ μου.....:D
 
Αδελφέ μου Αηδόνη βλέπω ότι ξέρεις πολλά για ισοκράτη, έτσι; ......:D
Ταπεινά,ταπεινά αλλά........ισοκράτη βλέπω στον ναό σου, αδελφέ μου.....:D

φαίνεται πώς κι αυτό το μηχανάκι θα ενταχθεί "αρμονικά" στην "παράδοση"...
 

geokeso

Γεώργιος Κεσογλιδης
Θέλω ν' αγοράσω έναν ισοκράτη. Προτιμώ αυτόν του Ναούμ. Πουθενά (μα πουθενά όμως) στο Internet δεν υπάρχει πληροφορία ούτε για δείγμα. Ξέρει κανείς να μου πει πού να απευθυνθώ και πόσο κάνει;

----

Παρακαλώ ΜΗΝ αρχίσετε να μου λέτε αν πρέπει να χρησιμοποιείται στη λατρεία και μην το πάτε εκτός θέματος. Αναζητώ συγκεκριμένα πράματα.

Ευχαριστώ.
Αγαπητέ μου φίλε....θέλοντας να ευννοηθώ και εγώ απο την όλη αυτή συζήτηση που είχες μπορείς να μου πείς ΠΟΙΑ ηταν η καλύτερη επιλογή ισοκράτη (από τον Κ. Ναούμ).... Ο ΠΑΛΑΙΟΣ ΤΥΠΟΣ Ή Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ?????
Είμαι και εγω στην διαδικασία αγοράς και δεν ξέρω τί να επιλέξω....!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.....
 

Χρύσανθος80

Παλαιό Μέλος
Iso studio.
Ισοκράτης γνωστός στο ευρύ κοινό με αυξομοίωση +-36 είτε 6-6 είτε 1-1 και με κλίμακες ΟΛΩΝ των βυζαντινών ήχων και των χροών.

Κόστος κτήσης σε συννενόηση με τον κ.Αναστάσιο Ναούμ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΔΙΔΑΞΑΝΤΑ ΠΕΡΙ ΙΣΟΚΡΑΤΗ και με Π Α Τ Ε Ν Τ Α ! ! ! ! ! ! ! ! ! !.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Κ.1

Νέο μέλος
ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ), ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΡΟΣ. ΜΥΝΗΜΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.
 
Top