Δοξαστικό εσπερίων Αναλήψεως

Κων/νος Βαγενάς

Κωνσταντίνος
Το μέλος Εμ. Φαρλέκα.

Ήθελα να το ανεβάσω από τον χθεσινό εσπερινό γιατί ούτως ή άλλως μου αρέσουν πολύ περισσότερο οι ζωντανές ηχογραφήσεις με το φυσικό βάθος και την ατμόσφαιρα του Ναού, αλλά είχε θόρυβο και συνέψαλαν και κάποιοι οι οποίοι δεν ήξεραν το μέλος με αποτέλεσμα να μην ακούγεται καλά.

Συγχωρέστε μου τα λάθη.
 

Attachments

  • do3astiko esperiwn analipsews_vagenas.mp3
    10.7 MB · Views: 49
  • do3astiko epseriwn analipsews_farlekas.pdf
    2.6 MB · Views: 41

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Βρήκα αρκετά ωραία αυτή την εκτέλεση ενός μέλους - σύνθεσης που μάλιστα για τους περισσότερους είναι εντελώς άγνωστη.
Γι' αυτό το λόγο προσπάθησα να την εμπλουτίσω. Δεν είχα χρόνο για κάτι πιο επίσημο αλλά βέβαια και τεχνικώς δεν έχω κάποιες ιδιαίτερες δυνατότητες και γνώσεις όπως για παράδειγμα ο κύριος Νικολουτσόπουλος αλλά και κάποια άλλα μέλη ακόμα.
Πόσο ωραία θα ήταν να υπήρχαν έτσι σε κάθε ναό ανάλογοι ψάλτες σαν τον κ. Βαγενά με ισοκράτες, κανονάρχες και πόσο διαφορετική είναι δυστυχώς η πραγματικότητα...
 

Attachments

  • DoksastikonAnalipseos_KVagenas.mp3
    7.2 MB · Views: 36
Last edited:

Κων/νος Βαγενάς

Κωνσταντίνος
Βρήκα αρκετά ωραία αυτή την εκτέλεση ενός μέλους - σύνθεσης που μάλιστα για τους περισσότερους είναι εντελώς άγνωστη.
Γι' αυτό το λόγο προσπάθησα να την εμπλουτίσω. Δεν είχα χρόνο για κάτι πιο επίσημο αλλά βέβαια και τεχνικώς δεν έχω κάποιες ιδιαίτερες δυνατότητες και γνώσεις όπως για παράδειγμα ο κύριος Νικολουτσόπουλος αλλά και κάποια άλλα μέλη ακόμα.
Πόσο ωραία θα ήταν να υπήρχαν έτσι σε κάθε ναό ανάλογοι ψάλτες σαν τον κ. Βαγενά με ισοκράτες, κανονάρχες και πόσο διαφορετική είναι δυστυχώς η πραγματικότητα...

Σ' ευχαριστώ ιδιαίτερα για την επεξεργασία η οποία είναι αναμφισβήτητα εξαιρετική! Να 'σαι καλά!
 
Top