Δημήτριος Μαγούρης - Βυζαντινοί Ύμνοι (EPL 1656)

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Αυτό το θέμα το έκανα καθαρά για λόγους αρχειοθέτησης, αφού μόνο ένα καινούριο αρχείο θα ανεβάσω. Λοιπόν, από το οπισθόφυλλο αυτού του δίσκου βλέπουμε πως το τρίτο 45άρι που έκανε ο Δημήτριος Μαγούρης για την DECCA περιέχει ύμνους που, ως επί το πλείστον, ανέβηκαν στο cmkon παλαιότερα. Τον τελευταίο ύμνο τον βρήκα από άλλη πηγή. Τον τρίτο πουθενά. Έτσι, λοιπόν, παραθέτω τα διαθέσιμα διαδικτυακά αρχεία, τα οποία είναι links για το cmkon πλην του δευτέρου συνδέσμου για το 5ο και πλην του 6ου.

01 Μεγάλυνον ψυχή μου... Νεηγενές
02 Μεγάλυνον ψυχή μου... Μυστήριον ξένον
03 Δόξα πατρί... Τα σύμπαντα σήμερον
04 Επεσκέψατο ημάς
05 Θεός λόγος επεφάνη εν σαρκί (και εδώ στο forum, αλλά ωραιότερο ήχο έχει το cmkon)
View attachment 06 Σήμερον ο Χριστός εν Βηθλεέμ.mp3
 

Attachments

  • EPL 1656.jpg
    32 KB · Views: 50
Last edited by a moderator:
Αυτό το θέμα το έκανα καθαρά για λόγους αρχειοθέτησης, αφού μόνο ένα καινούριο αρχείο θα ανεβάσω. Λοιπόν, από το οπισθόφυλλο αυτού του δίσκου βλέπουμε πως το τρίτο 45άρι που έκανε ο Δημήτριος Μαγούρης για την DECCA περιέχει ύμνους που, ως επί το πλείστον, ανέβηκαν στο cmkon παλαιότερα. Τον τελευταίο ύμνο τον βρήκα από άλλη πηγή. Τον τρίτο πουθενά. Έτσι, λοιπόν, παραθέτω τα διαθέσιμα διαδικτυακά αρχεία, τα οποία είναι links για το cmkon πλην του δευτέρου συνδέσμου για το 5ο και πλην του 6ου.

01 Μεγάλυνον ψυχή μου... Νεηγενές
02 Μεγάλυνον ψυχή μου... Μυστήριον ξένον
03 Δόξα πατρί... Τα σύμπαντα σήμερον
04 Επεσκέψατο ημάς
05 Θεός λόγος επεφάνη εν σαρκί (και εδώ στο forum, αλλά ωραιότερο ήχο έχει το cmkon)
View attachment 34329

Το ειχα και δεν το ξερα!!!!
Δεν μπορώ ομως να αποκαλύψω την πηγή ....
 

Attachments

  • A 1-MEGALYNON.NEHGENES 1'.mp3
    766.2 KB · Views: 145
  • A 3-DOXA.TA SYMPANTA 2'.mp3
    795.9 KB · Views: 116
  • A 2-MEGALYNON.MYSTHRION 1'.mp3
    2.1 MB · Views: 156
  • A 4-EPESKEPSATO HMAS 3'.mp3
    1 MB · Views: 126
  • B 1-THEOS LOGOS EPEFANH pl2'.mp3
    2.3 MB · Views: 141
  • B 2-SHMERON O XRISTOS 2'.mp3
    2.3 MB · Views: 144
Last edited:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Μου έστειλε χθες σε καλύτερη ποιότητα ο Κωστής Δρυγιαννάκης όλα τα 45άρια του Δημητρίου Μαγούρη ψηφιοποιημένα από το αρχείο του κ. Κωνσταντίνου Καραγκούνη. Με την άδειά τους τα παραθέτω και τους ευχαριστώ θερμά! Ακόμη, ξανανέβασα εδώ το εξώφυλλο που ανήρτησα σε προηγούμενο μήνυμα σε μορφή bmp περαιτέρω καθαρισμένο και με τα κομμάτια αριθμημένα ώστε να εγγραφούν σε CD με τη σειρά των κωδικών των δίσκων αυτών. Όποιος θέλει να τα κατεβάσει από το mediafire όπως μου εστάλησαν, χωρίς τίτλους στο όνομα των κομματιών, μπορεί να κάνει κλικ εδώ.
 

Attachments

  • a1 Μεγάλυνον ψυχή μου... Νεηγενές.mp3
    2.5 MB · Views: 132
  • a2 Μεγάλυνον ψυχή μου... Μυστήριον ξένον.mp3
    7.2 MB · Views: 128
  • a3 Δόξα Πατρί... Τα σύμπαντα.mp3
    2.6 MB · Views: 115
  • a4 Επεσκέψατο ημάς.mp3
    3.5 MB · Views: 113
  • b1 Θεός λόγος επεφάνη εν σαρκί.mp3
    7.8 MB · Views: 124
  • b2 Σήμερον ο Χριστόν εν Βηθλεέμ.mp3
    7.9 MB · Views: 130
Last edited:
Top