Αξιον Εστίν Κωνσταντίνου Πρίγγου πλαγίου τετάρτου

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Σας ευχαριστώ όλους, σχολιαστές και μη. Τώρα μπήκα και είδα τα σχόλια γι αυτό δεν είχα γράψει νωρίτερα.



Δε με ενόχλησαν όσα γράφτηκαν, αντιθέτως σας ευχαριστώ γιατί μια ανάρτηση που ακολουθείται από σιγή ιχθύος δε βοηθά τόσο, όσο μία με σχόλια, αφού είναι σίγουρο πως τόσο στη μουσική εκτέλεση όσο και στη γενικότερη παρουσία και στάση του ιεροψάλτη, πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν είτε λάθη είτε σημεία που θα χρήζουν διόρθωσης και βελτίωσης τα οποία φωτίζονται μέσα από τα σχόλια και πόσο μάλλον εδώ που είναι ψαλτική κοινότητα και απαρτίζεται από αρκετούς πολύ καλούς γνώστες του χώρου.


Να είστε πάντα καλά όλοι και πολλές ευχαριστίες στους υπεύθυνους της ψαλτικής κοινότητας γι αυτή τη μοναδική δυνατότητα που μας δίνουν.
 

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Το ίδιο άξιον εστίν σε μια λίγο καλύτερη απόδοση νομίζω αλλα σίγουρα πιο καθαρή ηχογράφηση, που ψαλαμε τις προάλλες.
Ας το βάλουμε εδώ να υπάρχει.
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Αγαπητέ Eiryk, η φωνή σου είναι δώρο του Θεού (που πολύ θα ήθελα να έχω), αλλά δεν αντιπροσωπεύεται σωστά με αυτό το λυρικό ύφος και τις αλλοιώσεις των γραμμών επι το πιο υψίφωνο.
Καλύτερα νομίζω να ακολουθήσεις το ύφος που διδάχτηκες από τον δάσκαλό σου, με τις δικές σου ησυχαστικές, καρεώτικες προσθήκες που ακούγαμε παλιά (τις έχεις κρατήσει λίγο μόνο στα χαμηλά - αλήθεια, πώς χάθηκε αυτό ξαφνικά; ). Θα είσαι πιο αληθινός έτσι νομίζω.
Με σεβασμό.
 

Dimitrios Palaia Manolada

Dimitrios Papagiannopoulos
Το ίδιο άξιον εστίν σε μια λίγο καλύτερη απόδοση νομίζω αλλα σίγουρα πιο καθαρή ηχογράφηση, που ψαλαμε τις προάλλες.
Ας το βάλουμε εδώ να υπάρχει.

Εύγε αδελφέ εξαιρετικότατη η ηχογράφηση...!!!
Με ποιο πρόγραμμα την έκανες ;;
 
Top