Ανοιξαντάρια Εμμ. Γ. Βαμβουδάκη σε ήχο Νενανώ

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Πολλές ευχαριστίες!!!

Από μια εντελώς πρόχειρη ματιά και ένα σύντομο "μουρμούρισμα" :D ... έχω την αίσθηση ότι κάνουν για Αγρυπνίες;;;; Ακούμε γνώμες...
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Πολλές ευχαριστίες!!!

Από μια εντελώς πρόχειρη ματιά και ένα σύντομο "μουρμούρισμα" :D ... έχω την αίσθηση ότι κάνουν για Αγρυπνίες;;;; Ακούμε γνώμες...

Στον εσπερινό του Αγίου Ευφραίμ του Σύρου που εορτάζει ο Σύλλογος ιεροψαλτών Σάμου "Ο ΕΜΜ. ΒΑΜΒΟΥΔΑΚΗΣ" όταν ήμουν στην ιδιαιτέρα μου πατρίδα, τα έφτιαξα λίγο από απόψεως ρυθμού για να φεύγει το μάθημα, και τα ψάλαμε δεξιά ο Νίκος:D και αριστερά ο πατέρας του Εμμανουήλ Γιάννου:D.
Αν θέλετε κείμενο και ηχητικό, θα προσπαθήσω κάτι να κάνω αφού βρώ τη σχετική κασέττα. Εκεί να δείτε κόντρα πατέρα με γιο!:D:D:D
Αστειεύομαι... Και για τους δυο χορούς εγώ πλήρωσα τη νύφη!:( Να μάθουν διαστήματα, χρωματικά, εναρμόνια, διατονικά, παραχορδές κ.δ.σ. (και δε συμμαζεύεται) γιατί το έμψυχο υλικό δεν ήταν και το καλύτερο!...
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Για τους λόγους που προανέφερα, έκανα τη διασκευή που ακολουθεί...
Πιστεύω πως θα με δικαιώσετε κύριοι ένορκοι:(:(:( για το χεράκι που έβαλα...:D
Αλλά και να μη με δικαιώσετε δεν θα κάτσω να σκάσω!:D:D
Το έγκλημα, ούούούουουουου έχει παραγραφεί, αφού έλαβε χώρα το 1983....:D:D:D
Εάν θελήσετε το ακουστικό αποτέλεσμα (Δηλ. το μπαμ του εγκλήματος) μεταβείτε στις ηχογραφήσεις των μελών του φόρουμ!
Εκεί θα διαπιστώσετε ότι ... αυτοτιμωρήθηκα:D.Ξέχασα να ανοίξω το κασετόφωνο απ την αρχή...
 

Attachments

  • Ανοιξαντάρια Ε. Βαμβουδάκη (νενανω).pdf
    1.3 MB · Views: 216

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
O κατηγορούμενος απαλλάσσεται ομοφώνως λόγω μεγίστης προσφοράς στον χώρο της Β.Μ. και προτέρου εντίμου ιεροψαλτικού βίου! Σας ευχαριστούμε τα μέγιστα!
 
Top