Ανοιξαντάρια Ήχος Γ΄ - Γ. Xατζηχρόνογλου

amigo

Παλαιό Μέλος
Για χαρά σε όλους!
Ψάχνω να βρώ τα ανοιξαντάρια σε ήχο Γ που εχει πεί και έχει συνθέση ο χατζηχρόνογλου...
Μήπως τα έχει κανείς σε pdf???
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Για χαρά σε όλους!
Ψάχνω να βρώ τα ανοιξαντάρια σε ήχο Γ που εχει πεί και έχει συνθέση ο χατζηχρόνογλου...
Μήπως τα έχει κανείς σε pdf???

Αγαπητέ amigo (συγνώμη αλλά δεν ξέρω περισσότερα από τα στοιχεία σου)
μήπως βρήκες τα ανοιξαντάρια του κ Γ. Χαντζηχρόνογλου σε Γ΄ήχο που είπες ότι θα τα ανεβάσεις.Μήπως τα ξέχασες.Επίσης μήπως έχεις ηχογραφήσεις του (ζωντανές-η cd) προσωπικά μου αρέσει παρα πολύ ο συγκεκριμένος ψάλτης και πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή είναι ένας από τους καλύτερους.Πιστεύω ότι αρέσει και σε άλλους.
 

amigo

Παλαιό Μέλος
Για χαρά γιώργο....Δεν τα έχω....ψάχνω να τα βρώ ομως...! Μακάρι να τα έχει κάποιος απο δω μέσα να μας τα χαρίσει και σε μας..!!!
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Για χαρά σε όλους!
Ψάχνω να βρώ τα ανοιξαντάρια σε ήχο Γ που εχει πεί και έχει συνθέση ο χατζηχρόνογλου...
Μήπως τα έχει κανείς σε pdf???

Σε πιό βιβλίο είνα καταχωρημένα???
Βασίλης Κιαμηλίδης
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Δεν ξέρω βασίλη σε ποιο βιβλίο είναι....

Δεν νομίζω ότι είναι δημοσιευμένα σε κάποιο βιβλίο είναι δικής του σύνθεσης μάλλον.Δεν είμαι βέβαια και σιγουρος.Τα είχα ακούσει σε μια συναυλία στη Λιβαδειά πριν 3 χρόνια ,τα είπε με τη χορωδία του.
Γ.Η.Π.
 

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Κείμενο με τα ανοιξαντάρια του Χατζηχρόνογλου σε τρίτο ήχο δεν έχω. Ίσως όμως τα βρω κάπου ηχογραφημένα, οπότε και θα τα ανεβάσω.
Παρακαλώ όποιος φίλος έχει ακούσματα από τον Άρχοντα πρωτοψάλτη Γεώργιο Χατζηχρόνογλου [πήρε το οφίκιο πριν 2-3 χρόνια] ας ανεβάσει να ευφρανθούμε και να παραδειγματιστούμε. Είναι παραδοσιακός και "ψαγμένος". ΑΞΙΖΕΙ.
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Επισυναπτω στιχου των Αν-ριων του Αρχωντα Γιωργου Χ''Χρονογλου σε ηχο
Γο . Ψαλλει ο ιδιος .
Σε πρωτη ευκαιρεια θα ανεβασω συνεντευξη που εχω παρει απο τον φιλο Γιωργο , το 2004 .

Και για να ευλογησω και τα γενια μου , παραθετω για οσους δεν τα εχουν δει ,
λινγκ των δικων μου αν-ριων σε ηχο Γο .
http://www.analogion.com/forum/showthread.php?t=572
 

Attachments

  • 01=3'57''=Χ''Χρονογλου= Αν-ρια Γος_new.mp3
    1.1 MB · Views: 157
  • 02=2'50''=Χ''Χρονογλου= Αν-ρια Γος_new.mp3
    831.8 KB · Views: 93
Top