Ακολουθία Αγ.Αθανασίου εις την Ι.Μ.Καρακάλλου Αγ.Όρους

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
.........:)
 

Attachments

  • 06. Track 6.mp3
    2.3 MB · Views: 109
  • 07. Track 7.mp3
    2.3 MB · Views: 94
  • 08. Track 8.mp3
    818.5 KB · Views: 85
  • 09. Track 9.mp3
    5.5 MB · Views: 129
  • 10. Track 10.mp3
    11.5 MB · Views: 127
  • 11. Track 11.mp3
    9.3 MB · Views: 124

giorgos052

Γεώργιος Μ. Καλογερόπουλος
Αγαπητέ Φώτη αυτά είναι από διαφορετική ήχογραφηση; που ξεκινάνε πάλι από το 1 ειναι από άλλη ηχογράφηση;
 
Last edited:

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Αγαπητέ Φώτη αυτά είναι από διαφορετική ήχογραφηση; που ξεκινάνε πάλι από το 1 ειναι από άλλη ηχογράφηση;


Αδελφέ η αλήθεια είναι ότι συνήθως η πρώτη ενότητα ηχογραφήσεων είναι από τον εσπερινό και η δεύτερη ενότητα από τον όρθρο και θεία λειτουργία.
Αυτό συμβαίνει σε όλες τις ηχογραφήσεις που κατά περιόδους ανεβάζουμε στο forum........:)
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Αυτή είναι η ουσία αδελφέ μου.Εάν το καταλαβαίναμε όλοι μας το αποτέλεσμα θα ήταν σπουδαίο.Αντί να προβαίνουμε σε διαξιφισμούς και έριδας μεταξύ μας, θα προσπαθούσαμε όλοι μας και με την ανάρτηση προσωπικών και μη αρχείων, αλλά και με εποικοδομητικές συζητήσεις να ανεβάζαμε το επίπεδο της βυζαντινής μας πατρώας μουσικής.Ο νοών νοείτω..........:)
Με βαθεία αγάπη.
 

jonn

Π.Ιωαννης
Καλημερα αν μπορεις ανεβασε και τον Εσπερινο.σε ευχαριστω πολυ...
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Πυροβολημενος εισαι ουτως ή αλλως:D:D:D:D

Αδελφέ μου Γέρων Αθωνίτα είπαμε ότι ο μεγαλύτερος αδελφός σε μία οικογένεια πρέπει να είναι και πιο ταπεινός,υπομονετικός,καρτερικός,ασκητικός,σεβάσμιος άρα ........ πυροβολημένος από αγάπη και Θείον έρωτα.......:)
Πιστεύω να στην έφερα λίγο......:D:D:D
 

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
έτους 1981............:)

Καρακάλλου 1981 γινόταν ενας πανικός (επι Λαχανη) οπότε λίγο δύσκολο να ειναι απο τότε και στο συγκεκριμμένο μοναστήρι...ασε που αγρυπνία η ΚΑρακάλλου δεν κάνει του Αγ.Αθανασίου (κάνει του Αγ.Αντωνίου)
 

yorgakis

Νέο μέλος
Σας ευχαριστώ πολύ για αυτό το υπέροχο ρολόι!
Μόνο σε αυτό το φόρουμ να βρω ανάπαυση, είμαι από τη Ρουμανία, χαίρομαι στα αρχεία του Αγίου Όρους!
Παναγία Μητέρα του Θεού ευλογεί την αγαπώ!
Σας ευχαριστώ πολύ!
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Σας ευχαριστώ πολύ για αυτό το υπέροχο ρολόι!
Μόνο σε αυτό το φόρουμ να βρω ανάπαυση, είμαι από τη Ρουμανία, χαίρομαι στα αρχεία του Αγίου Όρους!
Παναγία Μητέρα του Θεού ευλογεί την αγαπώ!
Σας ευχαριστώ πολύ!

Ευχαριστούμε αδελφέ.Αυτός είναι ο σκοπός των αναρτήσεων.Η ηρεμία και η ανάπαυση των ψυχών.Τα ακούς εκ σάρκας αδελφέ π.Κουκουζέλη;

Υ.Γ. Σας δηλώνω ότι όλα τα αρχεία που ανεβάζουμε είναι από διάσπαρτες ηχογραφήσεις.Αυτά τα γράφω για να μην με κράξετε μερικοί λόγω του ότι δεν αναφέρω ακριβώς το έτος των ηχογραφήσεων η' αναφέρω λάθος τις μονές..Έτσι τα βρίσκω,έτσι τα ανεβάζω.Οι συντονιστές ας τα τοποθετήσουν στα Αγιορείτικα.
 

yorgakis

Νέο μέλος
Τα ακούς εκ σάρκας αδελφέ π.Κουκουζέλη;

Δεν είχα ακούσει! Δεν έχω καμία περίπτωση! Μακάρι να είχα περισσότερα ...

Πριν από λίγο καιρό άνοιξε ένα θέμα στο οποίο έχουμε ζητήσει από εμπειρογνώμονες, στη βυζαντινή μουσική, να με βοηθήσει με τις φωνές της εκκλησιαστικής μουσικής ... Έμαθα ένα βυζαντινή μουσική για 11 χρόνια, με τη χάρη της Παναγίας και το Νεκτάριο της Αίγινας!

Ήμουν στο Άγιο Όρος ... το 2006, 2007 και 2008! Θέλω να πάω, αλλά δεν έχω την οικονομική δυνατότητα .... Έχουμε ήδη στο Άγιον Όρος, ήμουν με τη Χάρη της Παναγίας και τη βοήθειά της με κάποια μοναχούς!

Υ.Γ. Θέλω να έχω όσες ηχογραφήσεις του Αγίου Όρους, έτσι ώστε να πάρει σε αυτό το φόρουμ κάθε μέρα και να κατεβάσετε αγρυπνίες Αγιορείτης!
Συγχωρήστε με για τα λάθη, έχουν αρχίσει να Ελληνικό!
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
:)
Δεν είχα ακούσει! Δεν έχω καμία περίπτωση! Μακάρι να είχα περισσότερα ...

Πριν από λίγο καιρό άνοιξε ένα θέμα στο οποίο έχουμε ζητήσει από εμπειρογνώμονες, στη βυζαντινή μουσική, να με βοηθήσει με τις φωνές της εκκλησιαστικής μουσικής ... Έμαθα ένα βυζαντινή μουσική για 11 χρόνια, με τη χάρη της Παναγίας και το Νεκτάριο της Αίγινας!

Ήμουν στο Άγιο Όρος ... το 2006, 2007 και 2008! Θέλω να πάω, αλλά δεν έχω την οικονομική δυνατότητα .... Έχουμε ήδη στο Άγιον Όρος, ήμουν με τη Χάρη της Παναγίας και τη βοήθειά της με κάποια μοναχούς!

Υ.Γ. Θέλω να έχω όσες ηχογραφήσεις του Αγίου Όρους, έτσι ώστε να πάρει σε αυτό το φόρουμ κάθε μέρα και να κατεβάσετε αγρυπνίες Αγιορείτης!
Συγχωρήστε με για τα λάθη, έχουν αρχίσει να Ελληνικό!


Αδελφέ Giorgaki αυτό κάνουμε.Προβαίνουμε σε ανάρτηση αυτών.Υπάρχουν βέβαια λίγα προβληματάκια όσον αφορά τα έτη και τις μονές που πραγματοποιήθησαν οι ως άνω ακολουθίες και αυτό διότι τα αρχεία είναι διάσπαρτα.Εάν σε ενδιαφέρει όντως να ανεβαίνουν τα αρχεία προς τέρψιν των ακουόντων μπορούμε να πραγματοποιήσουμε ουκ ολίγες αναρτήσεις αρκεί να μην έχουνε πρόβλημα οι συντονιστές και τα υπόλοιπα μέλη του forum.
Σ'ευχαριστούμε που με τα όμορφα και ειλικρινή σου μηνύματα, μας δίδεις δύναμη και κουράγιο.
Η Χάριν της Θεοτόκου να σε σκέπει αδελφέ....
 

neaskiti

...ότι αγάπη καλύψει πλήθος αμαρτιών... (Καθολικής
Καλημερα αν μπορεις ανεβασε και τον Εσπερινο.σε ευχαριστω πολυ...

αν μπορειτε τον εσπερινο.....:):rolleyes::cool::)
 
Top