Άρχων Πρωτοψάλτης Κυρ Δημήτριος Ιωαννίδης

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Αρχοντα καλησπέρα,είδα ότι έψαλες στα παλιά μου λιμέρια στην Άμφισσα(Σάλωνα) , στον Αγιο Νικόλαο Άμφισσας, την Μ. Εβδομάδα του 1976,έκει πρέπει να ήταν ο π.Νικόλαος το επίθετό του δεν το θυμάμαι κώλυσε το μυαλό. ΄Ημουν άτυχος που δεν σε πρόλαβα.

Το όνομά του, ήταν π. Νικόλαος Καραγιάννης.
Άρχοντα ευχαριστώ όντως έτσι είναι το επίθετό του ,το θυμήθηκα μετά ,αλλα το μήνυμα είχε...Τον γνώρισα μετά πολύ καλά .Δεν ξέρω πως σου φέρθηκαν οι "Σαλωνήτες"....,ελπίζω να μη έχεις και χοντρά παράπονα.
 
Επειδη μ επιασε το κομμουνιστικο μου, θελω να θυμισω στους αγαπητους συναδελφους ιεροψαλτας και μη,οτι ο Αρχων ειναι χωρις αναλογιο.τι ειναι καλυτερο συναδελφοι? τα μαθηματα αυτα να να ακουμε δια ζωσης η ηχογραφημενα? ποσους ιωαννιδηδες εχουμε? λοιπον προτεινω ομαδικη μαζωξη σε ταβερνα με τιμωμονο προσωπο το δασκαλο,και με μοναδικο σκοπο την επανοδο του.περιμενω τη συμετοχη ολων.
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Επειδη μ επιασε το κομμουνιστικο μου, θελω να θυμισω στους αγαπητους συναδελφους ιεροψαλτας και μη,οτι ο Αρχων ειναι χωρις αναλογιο.τι ειναι καλυτερο συναδελφοι? τα μαθηματα αυτα να να ακουμε δια ζωσης η ηχογραφημενα? ποσους ιωαννιδηδες εχουμε? λοιπον προτεινω ομαδικη μαζωξη σε ταβερνα με τιμωμονο προσωπο το δασκαλο,και με μοναδικο σκοπο την επανοδο του.περιμενω τη συμετοχη ολων.

χρονια του το φωναζω!!! βοηθηστε!!!!!!!!!!!!!!!
 
Top