[Ανακοίνωση] «Θεοτόκε Παρθένε» Μπερεκέτου

jonn

Π.Ιωαννης
θεοτοκε παρθενε μπερεκετου π.παναρετος φιλοθειτης..
 

Attachments

  • 01Θεοτόκε Παρθένε ήχος α΄ Π. Μπερεκέτου σελίς 265.mp3
    4.9 MB · Views: 453

jonn

Π.Ιωαννης
Μαρια ο κυριος μετα σου ηχος γ' μπερεκετου π.παναρετος
 

Attachments

  • 03 Μαρία ο Κύριος μετά σού ήχος γ΄ σελίς 269.mp3
    3.6 MB · Views: 271

jonn

Π.Ιωαννης
Ευλογημενη συ εν γυναιξι ηχος δ' μπερεκετου π.παναρετος
 

Attachments

  • 04 Ευλογημένη σύ έν γυναιξί ήχος δ΄ σελίς 271.mp3
    4.9 MB · Views: 299

jonn

Π.Ιωαννης
ο καρπος της κοιλιας σου ηχος πλ β' μπερεκετου π.παναρετος
 

Attachments

  • 06 Ό καρπός τής κοιλία σου ήχος πλ α΄ σελίς 276.mp3
    4.7 MB · Views: 264

mmamais

Μαμάης Μιχάλης
Σας ευχαριστούμε. Αυτό το echo θα μπορούσε να μην υπήρχε.
 
Ευχαριστούμε πολύ. Για μας τους αρχάριους που τώρα βγαίνουμε στο προσκήνιο, είναι πολύ σημαντικά αυτά τα ακούσματα γιατί τώρα διαμορφωνόμαστε.

Άραγε υπάρχει και σε παραλλαγή;
 

jonn

Π.Ιωαννης
συγνωμη για το λαθος εκ του μουσικου θησαυρου ητανε το θεοτοκε...υπαρχει και εκ του καραμανη αν το θελετε..σε παραλλαγη δεν το βρισκω αν το βρω θα το ανεβασω..
 
Κατα την ταπεινή μου αποψη δεν πρεπει να εχει ακουσθει κατι παρομοιο απο ψαλτη! η τουλαχιστον δεν εχω ακουσει εγω καθ' ότι πολυ νεος στην Β.Μουσική!!!
Πάντως απο μαρτυρίες του δασκαλου μου Κων/νου Μακρυγιαννη (ανηψιος του μακαριστου Γεροντος Παναρετου) τα πιο υψηφωνα μελη που εχει πει ο πατερ δεν εχουν γραφει διοτι ηταν λεει συγκρατημενος οταν ηχογραφουσαν!!!!!!!!!!
Θυμαται λεει χαρακτηριστικα την πρωτη φορα που εψαλλε ο π. Παναρετος στην Ι.Μ.Ομπλού στην Πατρα (ως λαϊκος) γυρω στα '70 ειπε τα Ανοιξανταρια του Ρεδαιστηνου!!!! αν δεν κανω λαθως (ας με διορθωσει ο Δασκαλος), σε βαση φυσικοτατο ΔΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εδω που τα λεμε και του φωκαεα να ελεγε με τετοια βαση το ιδιο ειναι!!!!!!!!!!
Ευχαριστω!!!και συγγνωμη αν εκανα καποιο λαθος καθ'ότι νεος στο φορουμ.
 

Attachments

  • 007 Των ψυχών ημών Μπερεκέτου, ήχος πλ. δ'.mp3
    978.1 KB · Views: 154

jonn

Π.Ιωαννης
θεοτοκε σε παραλλαγη απο τον Γεροντα Παναρετο τελικα βρεθηκε...
 

Attachments

  • 1. ΘΕΟΤΟΚΕ ΠΑΡΘΕΝΕ, ΗΧΟΣ Α, ΜΠΕΡΕΚΕΤΟΥ.mp3
    4.9 MB · Views: 240
  • 2. ΧΑΙΡΕ ΚΕΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ, ΗΧΟΣ Β, ΜΠΕΡΕΚΕΤΟΥ.mp3
    3.9 MB · Views: 190
  • 3. ΜΑΡΙΑ Ο ΚΥΡΙΟΣ, ΗΧΟΣ Γ, ΜΠΕΡΕΚΕΤΟΥ.mp3
    3.3 MB · Views: 199
  • 4. ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΣΥ ΕΝ ΓΥΝΑΙΞΙ, ΗΧΟΣ ΑΓΙΑ, ΜΠΕΡΕΚΕΤΟΥ.mp3
    4.2 MB · Views: 189
  • 5. ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΣ, ΗΧΟΣ ΠΛ.Α, ΜΠΕΡΕΚΕΤΟΥ.mp3
    3.8 MB · Views: 173
  • 6. Ο ΚΑΡΠΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΣΟΥ, ΗΧΟΣ ΠΛ.Β, ΜΠΕΡΕΚΕΤΟΥ.mp3
    4.3 MB · Views: 193
  • 7. ΟΤΙ ΣΩΤΗΡΑ, ΗΧΟΣ ΒΑΡΥΣ, ΜΠΕΡΕΚΕΤΟΥ.mp3
    4.6 MB · Views: 201
  • 8. ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ΗΜΩΝ, ΗΧΟΣ ΠΛ.Δ, ΜΠΕΡΕΚΕΤΟΥ.mp3
    6.8 MB · Views: 198
  • 9. ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ΗΜΩΝ, ΗΧΟΣ Α, ΜΠΕΡΕΚΕΤΟΥ.mp3
    855.7 KB · Views: 157
Κατα την ταπεινή μου αποψη δεν πρεπει να εχει ακουσθει κατι παρομοιο απο ψαλτη! η τουλαχιστον δεν εχω ακουσει εγω καθ' ότι πολυ νεος στην Β.Μουσική!!!
Πάντως απο μαρτυρίες του δασκαλου μου Κων/νου Μακρυγιαννη (ανηψιος του μακαριστου Γεροντος Παναρετου) τα πιο υψηφωνα μελη που εχει πει ο πατερ δεν εχουν γραφει διοτι ηταν λεει συγκρατημενος οταν ηχογραφουσαν!!!!!!!!!!
Θυμαται λεει χαρακτηριστικα την πρωτη φορα που εψαλλε ο π. Παναρετος στην Ι.Μ.Ομπλού στην Πατρα (ως λαϊκος) γυρω στα '70 ειπε τα Ανοιξανταρια του Ρεδαιστηνου!!!! αν δεν κανω λαθως (ας με διορθωσει ο Δασκαλος), σε βαση φυσικοτατο ΔΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εδω που τα λεμε και του φωκαεα να ελεγε με τετοια βαση το ιδιο ειναι!!!!!!!!!!
Ευχαριστω!!!και συγγνωμη αν εκανα καποιο λαθος καθ'ότι νεος στο φορουμ.

τον ηξερα τον γεροντα!!!αλλα να ξεκινησε ανοιξανταρια ραιδεστηνου απο δι φυσικο το θεωρω αδυνατο .μετα δηλ στον ανω γα τι εκανε;υπαρχει αυτο το ακουσμα πουθενα;πιστευω εκ του βου να το ξεκινησε...αχ γεροντα ποσο μας λειπεις...
 
Top