«Δούλοι Κύριον» Πέτρου, Ήχος Πλ. Α', π. Δαμασκηνός Νεοσκητιώτης

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Η ηχογράφηση, πάλι της αφεντιάς μου, είναι από την Αγρυπνία των Αγ. Πρωτοκορυφαίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου στην Ι. Μ. Αγ. Παύλου το 2006, παραμονές της Πανηγύρεως των Αγ. Αναργύρων, που ήταν και ο λόγος της επισκέψεώς μου. Στο μαλακό ισοκράτημα ο γράφων. Μη βαράτε, έχει πέσει νερό από τότε... Στο αριστερό αναλόγιο δεν είναι ο π. Αβράμιος, ο οποίος δε θυμάμαι να έψαλλε στη Αγρυπνία.
 

xelwnas

Παλαιό Μέλος
Η ηχογράφηση, πάλι της αφεντιάς μου, είναι από την Αγρυπνία των Αγ. Πρωτοκορυφαίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου στην Ι. Μ. Αγ. Παύλου το 2006, παραμονές της Πανηγύρεως των Αγ. Αναργύρων, που ήταν και ο λόγος της επισκέψεώς μου. Στο μαλακό ισοκράτημα ο γράφων. Μη βαράτε, έχει πέσει νερό από τότε... Στο αριστερό αναλόγιο δεν είναι ο π. Αβράμιος, ο οποίος δε θυμάμαι να έψαλλε στη Αγρυπνία.

Δεν ανεβαζεις ολη την αγρυπνια μιας και πλησιαζει, να παρουμε ιδεες:wink: ;
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Δεν είναι κάτι το εξαιρετικά αξιόλογο. Πήγαμε στο τέλος του Εσπερινού, στα Απόστιχα. Θυμάμαι πως δεν το είχα σε σωστή ένταση και έβγαλε πολλή παραμόρφωση. Επίσης, δεν την έχω κομμένη. Μόνο το απόσπασμα που ανέβηκε, κι αυτό επειδή μου άρεσε πολύ η εκτέλεση. Αν βρω χρόνο (πράγμα πολύ δύσκολο εν μέσω εξεταστικής) θα τα ετοιμάσω και θα τα ανεβάσω. Αλλιώς, αν θέλει κανείς να αναλάβει, μπορώ να του στείλω τα μητρικά αρχεία.
 

πλανας

Παλαιό Μέλος
Παιδια τι εγινε τελικα με τα αρχεια τα πηρε κανεις να τα κοψει; Αν οχι το κανω εγω σημερα...
 
Top