Νέος Πρόεδρος του Συνδέσμου Ιεροψαλτών Περιφέρειας Αττικής

PANROUST

Μέλος
Ο κ.Ηλίας Ρεδιάδης-Τούμπας νέος Πρόεδρος του ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, μετά από την παραίτηση του κ.Αθανασίου Παπαζαρή απο το αξίωμα του Προέδρου και ως Μέλους του Δ.Σ. του Συνδέσμου.
Συγχαρητήρια και καλή υπομονή στον καινούργιο Πρόεδρο. Εύχομαι στον κ. Τούμπα να φέρει τον Σύνδεσμο σε τάξη κ ασφάλεια να λύσει τις εκκρεμότητες όπου έχει ο Σύνδεσμος...και επίσης να μην μείνει και ο ίδιος μόνο σε λόγια,βασιλόπιτες, εκδηλώσεις και δύο ηχογραφήσεις με δέκα άτομα τόσο εκεί όσο και στις Γ.Συνελεύσεις.
Θα ήθελα πολλά να γράψω επάνω στα τελευταία γεγονότα όπου έγιναν στην Γ.Συνέλευση...όσο αφορά εμένα και την Ομοσπονδία αλλά πιστευω να γίνει με πιο επίσημο τρόπο και το εύχομαι από τον Σύλλογο στις επόμενες ημέρες. Αποσιωπήθηκαν πολλα εκείνη την ημερα.
Όσο αφορά στην ανοικτή επιστολή του παραιτηθέντος προέδρου έχω να πω, ότι πρώτη φορά βλέπω καπετάνιο να εγκαταλείπει πρώτος το καράβι του στα δύσκολα. Τα υπολοιπα οτι αναφέρω στο τέλος της εξωδικης δήλωση μου.

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!!!
 
Last edited:

Lolos Sotirios

Μέλος
Ο κ.Ηλίας Ρεδιάδης-Τούμπας νέος Πρόεδρος του ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, μετά από την παραίτηση του κ.Αθανασίου Παπαζαρή απο το αξίωμα του Προέδρου και ως Μέλους του Δ.Σ. του Συνδέσμου.
Συγχαρητήρια και καλή υπομονή στον καινούργιο Πρόεδρο. Εύχομαι στον κ. Τούμπα να φέρει τον Σύνδεσμο σε τάξη κ ασφάλεια να λύσει τις εκκρεμότητες όπου έχει ο Σύνδεσμος...και επίσης να μην μείνει και ο ίδιος μόνο σε λόγια,βασιλόπιτες, εκδηλώσεις και δύο ηχογραφήσεις με δέκα άτομα τόσο εκεί όσο και στις Γ.Συνελεύσεις.
Θα ήθελα πολλά να γράψω επάνω στα τελευταία γεγονότα όπου έγιναν στην Γ.Συνέλευση...όσο αφορά εμένα και την Ομοσπονδία αλλά πιστευω να γίνει με πιο επίσημο τρόπο και το εύχομαι από τον Σύλλογο στις επόμενες ημέρες. Αποσιωπήθηκαν πολλα εκείνη την ημερα.
Όσο αφορά στην ανοικτή επιστολή του παραιτηθέντος προέδρου έχω να πω, ότι πρώτη φορά βλέπω καπετάνιο να εγκαταλείπει πρώτος το καράβι του στα δύσκολα. Τα υπολοιπα οτι αναφέρω στο τέλος της εξωδικης δήλωση μου.

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!!!



Αγαπητέ κ.PANROUST.
Διάβασα με ενδιαφέρον την επιστολή σας. Γράφεται κάποια πράγματα που για εμένα που είμαι νέο μέλος είναι λίγο δυσκολοχώνευτα, γιατί εάν ήταν πράγματι παράνομη η διοίκηση με τον κ Παπαζαρή (όπου τον ε γνώρισα όταν πήγα στην αίθουσα όπου γίνονταν οι πρόβες της χορωδίας ):
1.Πώς το δικαστήριο τους δικαίωσέ στις απαιτήσεις από τον προηγούμενο ταμία ?Την απόφαση την διάβασα στον τύπο.
2.Γράφεται στον νέο Πρόεδρο ( … να μην μείνει και ο ίδιος μόνο σε λόγια,βασιλόπιτες, εκδηλώσεις και δύο ηχογραφήσεις με δέκα άτομα τόσο εκεί όσο και στις Γ.Συνελεύσεις.
α) Τί περισσότερο έκανε η προηγούμενη διοίκηση για να μαθαίνουμε και οι νεότεροι ;
β) Δεν υπέπεσε στην αντίληψή μου επιλεκτική πρόσκληση για την χορωδία. Έβλεπα κάθε φορά και διαφορετικά άτομα ανάλογα με τις υποχρεώσεις του καθενός. Τόσοι μπόρεσαν τόσοι πήγαν.
3.Βλέπω ότι αγαπάτε τον σύλλογο και δεν καταλαβαίνω γιατί επαναφέρεται ένα θέμα το οποίο κατά την γνώμη μου προσπεράστηκε σιωπηλά για την ενότητα του συλλόγου.
 

extra

Παλαιό Μέλος
Ο κ.Ηλίας Ρεδιάδης-Τούμπας νέος Πρόεδρος του ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ ΙΕΡΟΨΑΛΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, μετά από την παραίτηση του κ.Αθανασίου Παπαζαρή απο το αξίωμα του Προέδρου και ως Μέλους του Δ.Σ. του Συνδέσμου.
Συγχαρητήρια και καλή υπομονή στον καινούργιο Πρόεδρο. Εύχομαι στον κ. Τούμπα να φέρει τον Σύνδεσμο σε τάξη κ ασφάλεια να λύσει τις εκκρεμότητες όπου έχει ο Σύνδεσμος...και επίσης να μην μείνει και ο ίδιος μόνο σε λόγια,βασιλόπιτες, εκδηλώσεις και δύο ηχογραφήσεις με δέκα άτομα τόσο εκεί όσο και στις Γ.Συνελεύσεις.
Θα ήθελα πολλά να γράψω επάνω στα τελευταία γεγονότα όπου έγιναν στην Γ.Συνέλευση...όσο αφορά εμένα και την Ομοσπονδία αλλά πιστευω να γίνει με πιο επίσημο τρόπο και το εύχομαι από τον Σύλλογο στις επόμενες ημέρες. Αποσιωπήθηκαν πολλα εκείνη την ημερα.
Όσο αφορά στην ανοικτή επιστολή του παραιτηθέντος προέδρου έχω να πω, ότι πρώτη φορά βλέπω καπετάνιο να εγκαταλείπει πρώτος το καράβι του στα δύσκολα. Τα υπολοιπα οτι αναφέρω στο τέλος της εξωδικης δήλωση μου.

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!!!
Προσωπικά λυπάμαι για την κατάντια ενός ιστορικού συλλόγου που ανέδειξε μεγάλα αναστήματα και προσωπικότητες σαν τον Μπελούση ,τον Χατζηνικολάου τον δάσκαλό μου Ε.Τζελά που με τίμησαν με την φιλία τους παρ΄ότι μικρότερος ,δεν θέλω να κάνω ούτε σχόλια ,ούτε κριτικές εναντίον προσώπων και καταστάσεων ,παρ΄ότι παλαιό μέλος του συλλόγου (γραμμένος από το 1981 μαθητής λυκείου ακόμα) επέχω από τον σύλλογο διότι έβλεπα την σταδιακή του κατάπτωση κυρίως μετά τον θάνατο του αειμνήστου Χρήστου Χατζηνικολάου ,δυστυχώς προβλέπω την <<τελεία του πτώση>>όπως λέμε στην τέχνη της αρμονίας της μουσικής (δια τους γνωρίζοντας αρμονία βεβαίως) εάν δεν υπάρξουν πρόσωπα κατάλληλα ,αξιόπιστα ,έχοντα την έξωθεν καλήν μαρτυρίαν για να βγάλουν απο την στενωπό τον σύλλογο και για να αποκτήσει την παλαιά του αίγλη όπως του αξίζει ,πλην όμως αναζητείται το κατάλληλον πρόσωπον και εύχομαι ολοψύχως με την βοήθεια της Θείας προνοίας και των αξιοτίμων κ.κ. συναδέλφων να βρεθεί όποτε γίνουν κανονικές εκλογές.
Βασίλειος Γεωργούδης πρωτοψάλτης -μουσουργός
 
Top