Ειρήνη Κοντοπού

Magdalene

Μαγδαληνή Κουμπαρούλη
Last edited:

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Που πας και τις βρίσκεις βρε Μαγδαληνη???

Τι εστί Ειρήνη Κοντοπού???
Άψογη...
Ευχαριστίες πολλές
 

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
παιδιά, ωραία φωνή και καλή τεχνική έχει αλλά παραλίγο να κοιμηθώ στο θεαρχίω...

το χει προσαρμόσει για να είναι πιο βολικό στις βάσεις. Επ αυτού έχω να κανω καποιες παρατηρήσεις:
δε μου άρεσε ο πρωτος που ξεκινά απ τον πα - η εναλλαγή σε πλ του α ειναι πολύ απότομη κ δε δένει καλά με τον προηγούμενο στίχο.
επίσης, η εναλλαγή σε γ΄ήχο απο πλ του β είναι άκυρη!
 

Magdalene

Μαγδαληνή Κουμπαρούλη
Που πας και τις βρίσκεις βρε Μαγδαληνη???

Τι εστί Ειρήνη Κοντοπού???
Άψογη...
Ευχαριστίες πολλές

Μαζεύω από όπου βρίσκω.
Τα συγκεκριμένα τα βρήκα στο αρχείο του αδερφού μου του Δημήτρη, το Πάσχα που πήγα στο Σίδνε'υ'.
Άλλες πληροφορίες δεν έχω για την Ειρ.Κοντοπού,αλλά δεν έχω ψάξει καθόλου και σε ιστότοπους (ελεύθερος χρόνος μηδέν , εξετάσεις εν όψει).Όποιος θέλει, ας μας πληροφορήσει γι'αυτήν.
 

Magdalene

Μαγδαληνή Κουμπαρούλη
Μέλος του φόρουμ μου υπέδειξε και αυτό το βίντεο με την Ειρήνη Κοντοπού.
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Την γνωρισα πριν καποια χρονια στη Ι. Μ. Μαλεβης Αρκαδιας,ειναι απ΄τη Μυτηλινη.Ο πατερας μου και ο πατερας της,ηταν συμμαθητες στην Ιερατικη σχολη Πατμου.Ενδιαφερον ατομο,συζητησιμη κοπελα και αρκετα καταρτισμενη μουσικα.
 

ΑΛΕΞΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

Φωτορεπόρτερ - Οπερατέρ Films Producer
Ψαλμοί από την εορτή της Ζωοδόχου Πηγής


View attachment 2205

View attachment 2206

View attachment 2207

και το δοξαστικό του εσπερινού της εορτής της Κοιμήσεως της Θεοτόκου "Θεαρχίω νεύματι" .(Ο τίτλος του track είναι λάθος).

View attachment 2208

Λόγο επαγγέλματος έχω ακούσει πολλούς απειρους τραγουδιστές και ιεροψάλτες και live και ειδικά σε studio ηχογραφήσεων
Νομίζω ότι η κύρια που ακούσαμε έχει κάνει καλή δουλεία έχει δουλέψει την φωνή της και το αποτέλεσμα είναι πολύ ωραίο διότι πατεί σταθερά κάνει τα διαστήματα που πρέπει και έχει τον κατάλληλο χρωματισμό
Σίγουρα θα ήθελα να ακούσω ολόκληρη λειτουργία από αυτή την φωνή σε ταξιδεύει προς τα πάνω
Ευχαριστούμε την
Μαγδαληνή Κουμπαρούλη
Που τα ξετρύπωσε
 

μουρμούρα

Νέο μέλος
Πολύ καλή απόδοση!
Πόσω χρονών είναι η Ειρήνη;
Ρωτώ γιατί η σταθερότητα στη φωνή έρχεται μετά τα 30 -εκτός κι αν ο ψάλτης -η ψάλτρια έχει απόλυτο αυτί, οπότε αυτό το θέμα είναι λυμένο και μπορεί να δουλέψει άλλα πράγματα πέρα από τα διαστήματα. Η συγκεκριμένη ψάλτρια έχει πολύ σταθερή φωνή.
 

thalia

Νέο μέλος
Κύριε εκέκραξα σε πλ δ
α εωθινό δοξαστικό
β εωθινό δοξαστικό
πασα πνοή ήχος α
 

Attachments

  • Track02.mp3
    3.6 MB · Views: 228
  • Track03.mp3
    2.5 MB · Views: 213
  • Track04.mp3
    2.6 MB · Views: 169
  • Track05.mp3
    3.2 MB · Views: 182
Top